Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legértelmesebb...

Melyik lenne a legértelmesebb döntés a jövőmre nézve?

Figyelt kérdés

Először is köszönöm annak aki elolvassa=)

Tehát nagy válaszút előtt állok,az életemmel kapcsolatban.

Idén érettségiztem,sajnos lecsúsztam a felvételről (30 pontot emeltek a ponthatáron)ezért jött a dilemma! Vannak lehetőslgeim,de hát nem könnyű dönteni...

1.Októberben a munkaügyin keresztül középfokú német nyelvvizsga,aminek márciusban van vége,februárban újrajelentkezés a szeptemberben induló képzésekre,majd kimegyek Londonba egy ismerősömhöz,és ott dolgoznék júliusig,ha felvettek a fősulira akkor szeptembertől főiskola,angol nyelvvizsga mindenképp,ha nem vettek fel, akkor egy másfél-2 éves OKJ-s tanfolyam.Aztán ki tudja.

2.Elkezdem az egyik másfél-2 éves OKJ-s tanfolyamot,utána német tanfolyam,majd nyelvvizsga,majd London pár hónapra,és még egy vizsga.Aztán szintén ki tudja.

3.Szintén októberben kezdődő nyelvvizsgás tanfolyam,utána itthon elkezdenék dolgozni(ha találnék munkát),úgy hogy jelentkeztem főiskolára...

4.Elkezdek egy OKj-s tanfolyamot,utána munkaügyin keresztül német nyelvvizsga,(amit ott kaptam pénzt)majd pénzért egy újabb OkJ.s tanfolyam.

A leginkább az aggaszt,hogy amiből én jó vagyok és tetszene szakma/szak,annak mások szerint nincsen jövője:S

De ugyan így ami tetszene főiskolai szak,az a diploma se érne már semmit:s

Már annyira zűrzavar van,hogy se a diploma nem ér semmit,se 2 nyelvvizsga+2 OKJ szakma.

Nagy szükségem lenne sok ember véleményére,hogy egy kicsit előrébb kerüljek döntésileg:) Eléggé le vagyok hangolódva,lassan kétségbe esek,mert nem megy!!!

Várom a tanácsokat,minden érdekel!

20L


2010. júl. 25. 22:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak környezetvédelemmel foglalkozó cégek.Ha hasonlóknál próbálkoznál irodai munkára,akkor onnan lehet továbblépés a főiskola felé.

2010. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

10:15

Hát igen sajnos nem vagyok egy lángész,de amit szeretek ahhoz nagyon értek és nagyon tudom is és szeretném tanulni,csak így már nincs rá lehetőségem.Földrajzból meg németből nagyon tudok produkálni,de a többi tantárgy nem az erősségem...ez van sajnos.

Azért köszönöm a válaszokat!!!

2010. júl. 26. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!