Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legértelmesebb...

Melyik lenne a legértelmesebb döntés a jövőmre nézve?

Figyelt kérdés

Először is köszönöm annak aki elolvassa=)

Tehát nagy válaszút előtt állok,az életemmel kapcsolatban.

Idén érettségiztem,sajnos lecsúsztam a felvételről (30 pontot emeltek a ponthatáron)ezért jött a dilemma! Vannak lehetőslgeim,de hát nem könnyű dönteni...

1.Októberben a munkaügyin keresztül középfokú német nyelvvizsga,aminek márciusban van vége,februárban újrajelentkezés a szeptemberben induló képzésekre,majd kimegyek Londonba egy ismerősömhöz,és ott dolgoznék júliusig,ha felvettek a fősulira akkor szeptembertől főiskola,angol nyelvvizsga mindenképp,ha nem vettek fel, akkor egy másfél-2 éves OKJ-s tanfolyam.Aztán ki tudja.

2.Elkezdem az egyik másfél-2 éves OKJ-s tanfolyamot,utána német tanfolyam,majd nyelvvizsga,majd London pár hónapra,és még egy vizsga.Aztán szintén ki tudja.

3.Szintén októberben kezdődő nyelvvizsgás tanfolyam,utána itthon elkezdenék dolgozni(ha találnék munkát),úgy hogy jelentkeztem főiskolára...

4.Elkezdek egy OKj-s tanfolyamot,utána munkaügyin keresztül német nyelvvizsga,(amit ott kaptam pénzt)majd pénzért egy újabb OkJ.s tanfolyam.

A leginkább az aggaszt,hogy amiből én jó vagyok és tetszene szakma/szak,annak mások szerint nincsen jövője:S

De ugyan így ami tetszene főiskolai szak,az a diploma se érne már semmit:s

Már annyira zűrzavar van,hogy se a diploma nem ér semmit,se 2 nyelvvizsga+2 OKJ szakma.

Nagy szükségem lenne sok ember véleményére,hogy egy kicsit előrébb kerüljek döntésileg:) Eléggé le vagyok hangolódva,lassan kétségbe esek,mert nem megy!!!

Várom a tanácsokat,minden érdekel!

20L


2010. júl. 25. 22:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit,hogy lehet hogy nem jó helyre írtam,de szerintem ide illik.
2010. júl. 25. 22:36
 2/12 anonim ***** válasza:

és mit törődsz azzal, hogy másnak nem tetszik a szakod??

Téged érdekelne, az a lényeg! Én az elsőt választanám!

2010. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad elcseszni az időt mindenféle tanfolyammal. Kimenni Angliába a legközelebbi repülővel vagy bussza és ott keresni munkát. Valszeg az elején csak mosogatónak vagy takaritónak vesznek fel, de nem törődni vele.


Figyelmedbe ajánlom a februárban induló, un. keresztféléves képzéseket, amikre októberben kell jelentkezni. Én is igy kerültem be az egyetemre, és nem bántam meg!

2010. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Törekedj arra, hogy bejuss a fősulira, az OKJ-s képzés inkább időkitöltésnek jó, azzal normális állást nem találsz, fősulival sem egyszerű:( csinálj nyelvvizsgát, igy szaporodik a pontod és a következő körben ujra próbáld!
2010. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp az elős verziót választanám. Nyelvvizsga, majd irány ki, aztán ha felvettek, hazajössz és csinálod a sulit.
2010. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt a lehetőséget, amiben Anglia minél előbb szerepel. Nekem volt olyan osztálytársam, ismerősöm, aki kiment érettségi után, hogy pénzt gyűjtsön a főiskolára, persze kint is maradt. És igazuk volt. Élnek, öltözködnek, utaznak, saját új autójuk van, én meg órára járok az egyetemre, max elmehetek négy órában hamburgert sütni, hogy legyen pénzem havi két pulcsira, meg egy mozira, úgyhogy közben minden másra anyáméktól kell kérni. Jippiii!
2010. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

akkor irok egy ezeknél jobb variáciot:

első busszal irány anglia,dolgozni,nyelvettanulni,októberben beadni februári keresztféléves képzésre,nyelvvizsgát csinálni addig,ha felvettek akkor egyéni tanrend,és mellette melozni,német nyelvvizsgát csinálni


milyen szak amire nem vettek fel?

2010. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az első vagy a második..majdnem ugyanaz.én biztos azt választanám.:)
2010. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát igen nekem is az Angliás terv szerepel leginkább,de bizonytalan vagyok sajnos.Tudom hogy hülyeség,de itthon van egy komoly kapcsolatom lassan 3 éve,tudom,hogy megvárna,de valamiért azt érzem,hogy nem bírnánk ki 3-4-5 hónapot.:S

Viszont a jövőmet meg nem akarom miatta feladni,tehát nehéz ez miatt is=(

Amúgy több szakra is jelentkeztem,de leginkább a környezetgazdálkodási agrármérnök az ami húzza a szívemet. De az okj-s szakok nem ehhez kapcsolódóak amúgy.

2010. júl. 26. 09:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem azért,de ha az agrárról is lecsúsztál,akkor milyen érettségid volt?


Olvastam egy cikket,amiben egy dékán nyilatkozott,hogy a felvételizők nincsenek tisztába a képességeikkel....magyarul nem veszik észre,hogy nem alkalmasak a főiskolára.


20 éves vagy.Nem egy lángész.Ha el is végzel ilyen-olyan iskolákat,mikor fogsz tudni munkába állni?


Szerintem keress munkát(tudom nem könnyű).Aztán ha dolgozol már,van tapasztalatod,akkor képezd tovább magadat,ha tehetséged van hozzá,a munkahelyed is segíteni fog.


Angliáról annyit,ha találsz is munkát,ne hidd,hogy fél év és meggazdagodva hazajössz.Akik kimennek,legtöbbjük ott is marad.Hiába több ott a fizu a költségek is többek,ráadásul sokakat az is visszatart,hogyha hazajön,nem kap annyi pénzt itt a munkájáért.

2010. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!