Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova lettek a "tisztelnivaló"...

Hova lettek a "tisztelnivaló" idős emberek?

Figyelt kérdés

Szerintem én már nem is ismerek olyan idős embert aki tett valamit azért, hogy tiszteljék. A trianoni békének már 90 éve, erre a szomszéd néni (65 körül van) megkérdezte tudatlanul a gyereke feleségét, hogy "mi az a Trianon?" ezt pont hallottam...de úristen...ezt egy idős kérdezte. A dédnagyapám harcolt a 2. világháborúban és tőle bármit kérdezhettem ő mindenre tudta a választ (sajnos 2 éve meghalt) na de ő akkor is más volt mint a többi öreg. Ő tett valamit, különben nem várta volna el, hogy tiszteljék. A mai öregek nem is nagyon tudnak szinte semmit a forradalmakról pedig az 56osba már éltek, a többségük mégis elvárja, hogy tiszteljük őket. Miért jár a mai időseknek nagyon nagy tisztelet? Én illedelmes szoktam lenni velük de hát akkor is...65 éves létére nem tudja mi az a Trianon...jó hogy azt nem kérdezik még, hogy mit ünneplünk 03. 15-én.

Nem tudok sok mindent és nem is értek a politikához de azért szerintem ennyit illene tudni. Amúgy remélem értitek amit leírtam...:D

Meg szinte nem is tudnak mit mesélni, kevés tapasztalatuk is van.


2010. júl. 25. 13:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, szerintem a legtöbben már meghaltak(: Persze sokan nem tudtak tanulni, de engem ők nem bosszantanak, némelyik idős embernek nagyon kemény fiatalkora volt. Azok a 60-70 évesek viszont irritálnak, akik csúcsidőben tolakodnak fel a vbuszra, ráadásul a szélső ülésre ülnek, de nem engednek be, ha megkéred , szeretnél beülni, alig akar megmozdulni stb.=természetesen ingyen utaznak, elfoglalják a helyeket, aztán megbeszélik, "jaj ma megyek a masszázságyra, mert ingyenes, aztán megyek a fürdőbe, mert kiirattam az orvossal, jaj a fiam, lányom, mehyem (megfelelő szó behelyettesítendő professzor, főorvos, miniszter, stb. Jaj de drága a hús (alig bírja cipelni a szatyrát, mely télen is tele eperrel, paprikával, stb, te meg dolgozol, aztán próbálod legalább az alapvető dolgokat megvenni a családodnak. Na az ilyeneket nem hogy nem tisztelem, elzavarnám szalag mellé dolgozni. Mi meg nyugdíjasok sem leszünk, ha így haladunk(:
2010. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én Nagyapám az volt. Tavaly hunyt el 96 évesen.
2010. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát, nem hiszem h nem jut nekik pénz fürdeni :) Egyszerűen hetente egy fürdés senkinek sem elég, és nehogy már belehaljunk egy szappan megvételébe, és egy kisebb lavórnyi vízben több ember is meg tud mosakodni, hogy ne legyen büdös, kedves Etióp barátom. ... -.-
2010. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!