Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova lettek a "tisztelnivaló"...

Hova lettek a "tisztelnivaló" idős emberek?

Figyelt kérdés

Szerintem én már nem is ismerek olyan idős embert aki tett valamit azért, hogy tiszteljék. A trianoni békének már 90 éve, erre a szomszéd néni (65 körül van) megkérdezte tudatlanul a gyereke feleségét, hogy "mi az a Trianon?" ezt pont hallottam...de úristen...ezt egy idős kérdezte. A dédnagyapám harcolt a 2. világháborúban és tőle bármit kérdezhettem ő mindenre tudta a választ (sajnos 2 éve meghalt) na de ő akkor is más volt mint a többi öreg. Ő tett valamit, különben nem várta volna el, hogy tiszteljék. A mai öregek nem is nagyon tudnak szinte semmit a forradalmakról pedig az 56osba már éltek, a többségük mégis elvárja, hogy tiszteljük őket. Miért jár a mai időseknek nagyon nagy tisztelet? Én illedelmes szoktam lenni velük de hát akkor is...65 éves létére nem tudja mi az a Trianon...jó hogy azt nem kérdezik még, hogy mit ünneplünk 03. 15-én.

Nem tudok sok mindent és nem is értek a politikához de azért szerintem ennyit illene tudni. Amúgy remélem értitek amit leírtam...:D

Meg szinte nem is tudnak mit mesélni, kevés tapasztalatuk is van.


2010. júl. 25. 13:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%
Ez így eléggé általánosító, mivel egy embert tudsz felhozni példaként. Viszont, tény, hogy nagyon sok idős ember nem igazán érdemli meg az úgymond tiszteletet, mikor a buszon szinte verekednek a helyért csúcsidőben, és hasonló dolgok.. Ettől függetlenül egy részük igenis megérdemli, hogy tiszteljék, hisz ők több mindent láttak, tapasztaltak, raktak le az asztalra.
2010. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
igen, van sok aki végigdolgozta az életét, 56os forradalom stb, de én is azt tapasztalom sajnos, mikor pl buszon utazom, hogy csak áskálódnak, pletykálnak, versengenek a helyért, és ha még fitt néniről is van szó, képes felállítani egy tőle fiatalabbat, hogy ő márpediglen idős, és kell neki a hely.
2010. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet hogy beteg? Egyébként az első válaszolónak igaza van.
2010. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Engem az nem is nagyon érdekel, hogy mennyire jók történelemből... Ez a legkisebb baj... De nagyrészük igénytelen (büdös, koszos), egyesek mint már említették akaratosak, tolakodnak, azt hiszik mert öregek, ők a királyok... És ezek közül szerintem egyik sem tisztelnivaló, de ők abban a hitben vannak, hogy az öregség alapjába véve tisztelni való... Pedig csak egy állapot. Nem kiváltság.
2010. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

kit érdekelnek az idősek?

kedves kérdező! ne tekintgess te is már folyton hátra, hogy kit lehetne tisztelni az idősek közül! tiszteld a halott öregedett, aztán kész. ne keress mást, mert ha keresel úgyse találsz.

inkább magadban keress valamit, amire büszke lehetsz és oszd meg a többiekkel. a nénit meg homályosítsd fel, kérlek. az öregek már amúgy is tök tehetetlenek, rugalmatlanok (tisztelet a kivételnek).

2010. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nagyon sok megkeseredett, besavanyodott öreg van, nem találják a helyüket, nem tudnak mit kezdeni magukkal, főként, akik unokák nélkül vannak, akárhogy is, de nekik, az előző rendszerben munkájuk volt, megélhetésük, most meg csak napról napra vegetálnak, ahelyett, hogy értelmes dolgokkal töltenék ki a szabadidejüket, s örülnének, aminek lehet

szerencsére én nagyon sok ellenpéldát is látok :)

élettapasztalatuk meg megkérdőjelezhetetlen, ez független a történelmi ismeretektől

2010. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Ezek a mai öregek :-)


Amúgy buta és általánosító a kérdésed, ami amúgy nem is kérdés, hanem állítás.

2010. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

"... De nagyrészük igénytelen (büdös, koszos),"


Az eszedbe se jut hogy neked miből kerül naponta kétszer fürdeni? És akinek minden fillért meg kell fogni negyven év munka után az járult hozzá a te életszínvonaladhoz? Ha ezek a büdös igénytelen koszos emberek nem dolgoztak volna keményen akkor te Etióp szinten élnél az nem jut eszedbe?

2010. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

jajj hagyjuk már, nem csak a jártasság és tudás miatt tisztelhetsz valakit. tisztelheti az ember a kétkezi munkás apját/anyját is amiért vérrel-verítékkel dolgozott a családjáért. lehet ős is járatlan csomó kérdésben, de letett eleget az asztalra. én idősek otthonában dolgoztam, és 0 65%ot kb tényleg nem lehetett tisztelni, de nem az esetleges butaságuk miatt, mert attól tisztelhettem volna a jóságáért kedvességért, stbstb. de nagy részük egyenesen utált a fiatalságomért, és a koromnál fogva úgy érezték kötelességem minden gonosz beszólást elviselni. ők sem tisztelték a munkám, pedig a belem kidolgoztam piti pénzért, értük. na újra meg nem tenném, legtöbbjüktől se kedves szó, se köszönöm, semmi.

és azt sem bírom, mikor néni fut a busz után és aztán rádförmed h le akar ülni, miközben te 24órás műszakból mész haza.

de az a kevés idős ember, akit tiszteltem igazán példa lehetne manapság a csaláédszeretetéért, tapasztalatáért, bölcsességért (nem tanultság)

2010. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

14:28 elmondok neked valamit. Édesanyám egy 3. világbeli országból származik, ahol az emberek fizetése a mai napig havi 3000 forint. Ebből nem csak itt, ott sem telik még kajára se, ráadásul ők 8an voltak testvérek. (persze volt valamennyi kajajegy, és egy kevés családi pótlék, de még így is...anyumnak és minden testvérének 2 rend ruhája volt pl.) Mégis minden nap feltették a vizet a tűzhelyre megmelegíteni, és ha takarékosan bántak is a szappannal, meg a dezodorral, akkor is megfürödtek, és soha de soha nem voltak büdösek, pedig most már elárulom: ez Kuba. Egy trópusi ország, ahol 10x annyit izzadnak az emberek, mint itt! Na ne mondd már, hogy nincs pénze a nyugdíjból szappanra, mert nem hiszem el!! Egy olcsóbb szappan (nem kell tusfürdő) 200 forintba kerül, és a zuhany alatt sem kell 20 percig ácsorogni! én pl. meg tudom oldani az egészet 5 perc alatt úgy, hogy amíg szappanozom magam, a víz el van zárva.......Az öregek nagyon nagy része igenis büdös, és nincs az a magyarázat, amit el tudnék fogadni a védelmükben. Max az, ha nem tudnak odamenni és beszállni a kádba, de ilyenkor ki szoktak rendelni ápolót, és az megfürdeti! Az, aki egy buszra fel tud szállni, fürdeni is tud. Ez engem mértéktelenül felháborít!


Ami viszont a történelmi tudást illeti, nem tapasztaltam, hogy buták/műveletlenek lennének...éppen ellenkezőleg! Amit igenis tapasztaltam az az, hogy a tömegközlekedési eszközön sok a bunkó az öregek közt is, nem csak a fiatalok között. Egy gimis oszt. társam pl. mindig átadta a helyét, mígnem egyszer egy néni, ezt figyeljétek!!! Elverte a botjával, mondván, hogy mi az, hogy őt ilyen öregnek nézi!! :S:S:S És olyan is, volt, hogy fel akarta kísérni a nénit a buszra, erre az megütötte mondván, hogy ő egy úrihölgy, ne tapogassa őt senki. Mikor szegény srác el akarta magyarázni, hogy csak segíteni akart, mert látta, hogy nehezen megy a dolog, kikérte magának, hogy ő igenis fitt még!

Na azóta a srác nem adja át a helyét és nem kísér fel senkit...

2010. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!