Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak neki, hogy ne...

Mit mondjak neki, hogy ne kutakodjon?

Figyelt kérdés

Tegnap amíg fürödtem, a párom megnézte az előzményeket. Sok kérdést elszoktam olvasni ezen az oldalon, némelyikre válaszolok is.

Az utolsó kérdés amit megnéztem az volt, hogy "érdemes-e kikezdeni egy nős férfivel?". Most azt hiszi, hogy egy nős férfi szeretője akarok lenni vagy már az is vagyok.

Nagyon elkeserít, hogy turkál a gépemben, és ha talál valamit, azonnal beképzeli hogy megcsalom.

Megtehetném, hogy lejelszavazzam a felhasználói fiókomat, vagy törölném az előzményeket, de igazából nincs rejtegetni valóm.


Tegnap még a telefonomba is belenézett, ha sms-t kapok, azonnal elolvassa.


2010. júl. 25. 10:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnám elképzelni, hogy a barátom magánszférájában kutakodjak, egyszer felhívott és megkért, hogy nézzem már mega mailjeit, mert fontos levelet vár és nincs netközelben. Nem szívesen csináltam, de tényleg fontos volt, úgyhogy beléptem, de nem néztem szét, szerintem nem illik, hiába járunk meghiába nincsenek titkaink egymás előtt.

Mondd meg a párodnak, hogy nem csak illetlenség, de teljesen fölösleges is kutakodnia az üzeneteid között, hiszen tisztában vagy vele, hogy mindig megnézi őket, úgyhogy ha meg is csalnád, lenne annyi eszed, hogy kitöröld mindenhonnan az erre utaló gyanús leveleket stb. És tedd hozzá, hogy nem tudsz olyan emberrel együtt lenni, aki nem bízik meg benned, hiszen te is megbízol benne és te is tiszteletben tartod az ő magánleveleit.

Ha ezután is kutakodna, akkor én szakítanék. Lehet, hogy szeretitek egymást, de ha ez zavar téged, akkor nem lesz nagy jövője a kapcsolatnak.

2010. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

10:53-nak Nem tudod?

Mert b.szott idegesítő, amikor valaki folyton ellenőrizget. lesi minden lépésed és játsza a börtönőr szerepét.Nézzn krimit vagy játszon cludoval(asszem ez a nyomozós játék). De nagyon idegesítő tud lenni. Amúgy nem értem, mi ez a sok féltékenységi, meg nyomozós kérdés itt napok óta. :D

2010. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt kell neki elmondani, amit itt leírtál.

Általában a problémáink 90 százaléka abból adódik, hogy nem annak mondjuk, akinek kéne, nem akkor amikor kéne és nem úgy ahogy kéne.(szeretettel, jóindulattal)

2010. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Most nem az ellenőrzésről érdekelt, hanem úgy általában. Mert sokan foggal-körömmel védik a "privát" szférájukat, még ha elvileg nem is csinálnak semmit.
2010. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

10:45

Szerintem azzal, hogy a másik szimplán belenéz a tudtommal, engedélyemmel, ilyesmi, azzal sok embernek nincs baja. Ha szól nekem, megkérdez, nem érdekel, mit csinál, mert ez a dolgok elintézésének egyenes, gerinces módja.

Ha kutakodik: nem azért zavar, mert titkolnivalóm van, hanem mert a kutakodás nemcsak bizalmatlan, hanem sunyi dolog is. Miért kell a hátam mögött, amikor lehetne a beleegyezésemmel is?

A kérdező esete (vagyis a férje viselkedése) tipikus példája annak, hogy aki találni _akar_ valami gyanúsat, az találni is fog.

2010. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálja sajnos... Sosem csalnám meg, még bókokat sem fogadok el... régen ezt nem godnoltam rossznak, ha valaki azt modnta cisnos vagyok megköszöntem szépen és egy mosollyal odébbálltam, de egyszer elolvasott egy ilyesmi beszélgetésem, és leordított hogy én hagyom hogy fűzzék az agyamat és ez mennyire undorító mármár mintha emgcslanám... Na azóta mindenre az a válaszom h van párom, mégha nem krédezték is. marhára idegesítő, főleg hogy kombinál. Ha nem kombinálna felőlem elolvashatná az összes létező kommunikáciomat bárkivel, de ő belelát mindenbe vmi rosszat.... pl egyzser annyin akadt ki hoyg msnen egy nagyon régi ismerősöm úgy köszönt el hogy " na puszi remélem holnap is tudunk beszélni" baromi idegesítő... LEjelszavaztam a gépem meg amit csak tudtam, + nem mentem az msn beszélgetéseket, akkor meg azon veszekedett hogy biztos hogy valamit titkolok mert miért nem láthatja ő....el mondtam neki, de állítjah ogy nem reagálja túl a dolgokat...


Nem tudom mit lehetne kezdeni az ilyen emberekkel. Már próbáltam azt is, hogy midnent kitöröltem a telomból ami "félreérthető" és hagytam hoyg megnézze hátha megnyugszik, de nem...

Talán ha tudsz vele bezsélni próbáld meg emgbeszélni vele hogy téged ez zavar, hogy ne féljen nem csalod meg de kell hogy megbízzon benned...

2010. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

11.16, már tegnap óta nagyon napirenden van a kutakodás kontra bizalom téma.

én nem vagyok biztos benne, hogy egy ilyen történetben mindig van konkrét 'bűnös' és 'áldozat' leosztás. nekem a legtöbb válaszból az elmúlt napokban az jön le, hogy sokan abszolút nem tudnának egy ilyen helyzetet nyugodtan megoldani. egyszóval: ha valakinek a párja túlreagálva viselkedik, ott sokaknál megáll a történet az ítélkezésnél. kevés esetben említette meg néhány jegyzet, hogy ha a másiknak mondjuk beomlik a viselkedése, akkor a párján van a sor, hogy azt a helyzetet megoldja.(megnyugtassa, átbeszélje, tisztázza) nem nagyon tudom elképzelni, hogy normális érzelmű és felnőtt módon kommunikálni tudó ember egy ilyen problémát ne tudna csillapítani, megoldani. ha pedig így áll a helyzet, hogy nem képesek, akkor hazugság ráhúzni a másikra a vizes lepedőt.

2010. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

11:37

Ebben teljesen igazad van, de van, amikor a másik felet nem lehet megnyugtatni (lásd a kérdező esetét). Teljesen irracionálisan viselkedik a férje. Mert ha történetesen a kérdező egy olyan kérdést olvasott volna el, hogy durva dolog-e a csecsemőgyilkosság (bocs, hirtelen durvább nem jutott eszembe), akkor egyből arra következtetett volna a férje, hogy a kérdező csecsemőket gyilkol/akar gyilkolni?

Valamiért olyan, mintha megszállottan keresne valamit, amibe belekapaszkodhat, amivel a kérdezőre húzhatja rá a vizes lepedőt. Ez fakadhat akármiből, korábbi rossz tapasztalatból, a jelenlegi kapcsolat megváltozásából, vagy egyszerű paranoiából, ezt nem az én tisztem eldönteni.

De irracionálisan viselkedő embert meggyőzni arról, hogy irracionálisan viselkedik, és megnyugodhat, nagyon nehéz, vagy lehetetlen.

De ha meg a férjnek kételyei vannak, miért nem beszélget a feleségével, miért egyből a kutakodás, bizonyítékgyűjtés (vagy inkább gyártás) az első dolog, ami eszébe jut? Még egyszer mondom: aki találni akar bizonyítékot, az talál is... olyasvalamit, amibe bármit belemagyarázhat.

2010. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Egyvalami eszembe jutott még, de persze ez csak teória (nincs benne tapasztalatom szerencsére).

De sokan mondják, hogy a párjuk akkor lett rettentő féltékeny, mindent túlreagáló, mikor ők maguk léptek félre. Akkor kezdték el elszámoltatni a feleségüket (többségében férfiak kezelik így a helyzetet) minden percükről; ha az asszony csinosabban öltözött fel, akkor egyből ment a gyanúsítgatás, számonkérés, hogy mégis kinek öltözik így ki, stb., amikor becsajoztak az asszony mellett. Még mindig nem az én tisztem eldönteni, hogy mi áll a kérdező férjének viselkedése hátterében, de pl. ez is egy lehetséges magyarázat a fent említetteken túl.

Hogy mit lehet ezzel tenni? Foglalkozni vele, beszélgetni, megkérdezni, miért (lett) bizalmatlan, miért gondolja, hogy a felesége nem őszinte, próbálni megnyugtatni, hogy nincs oka gyanakodni (de gondolom, a kérdező ezeken már mind túl van).

2010. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tegnap már rákérdeztem, mondtam neki, hogy engem nagyon bánt a dolog, hogy nem bízik bennem. Egyszerűen nem hajlandó megbeszélni ezt a dolgot, ilyenkor azt mondja hagyjam békén a hülyeségeimmel.

2010. júl. 25. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!