Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg ráerőltetés volt?...

Ez tényleg ráerőltetés volt? Igaza van az anyósomnak?

Figyelt kérdés

Kérdeztem a fiamat, hogy szeretne-e jönni velem templomba, azt felelte, hogy igen. Anyósom épp nálunk volt, és rögtön rákezdte, hogy ne erőltessem már rá a gyerekre a vallást, fél órán keresztül cirkuszolt nekem, hogy hogy képzelem ezt.


Egyrészt ne szóljon már bele, hogy hogy nevelem a gyereket, másrészt a fiam 11 éves, el tudja már dönteni, mit szeretne. Nem viszem magammal erőszakkal a templomba, hanem mindig megkérdezem, hogy akar-e jönni, és szívesen jön.


Szerintetek ez ráerőltetés? Az anyósomnak van igaza vagy nekem?

Hozzáteszem, a férjem is hívő, anyósomék viszont nem.


2010. júl. 24. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez marhaság... Az lenne a ráerőltetés a fiadra, hoygha konkrétan kijelentetted volna, hogy fiam, jössz velem a templomba, és kész! Még ha nem is akarsz, akor is eljössz.

Szerintem. Gyanítom nem bírja elviselni, hogy igazad van!

2010. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem raeroltetes. barcsak engem is megkerdeznenek:(
2010. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Szombaton templomba??
2010. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekled vallási neveléséért te, az anya vagy a felelős, azt az anyára szokták bízni. Neked kell eldöntened, és ha jónak látod, kötelezővé is teheted a templomba járást, ahogyan a tanulást vagy a házimunkát vagy a köszönést is. A gyereknevelés nem abból áll, hogy mindent ráhagyunk a gyerekre, nem is lehet, hiszen amit nem ismer, arról hogyan is dönthetne? És a gyereknek azért vannak szülei, mert egyedül még gyenge lenne az életét vezetni.

Egyébként ez nem volt erőltetés, de ha eréllyel küldenéd is egy szakaszában az életének , vagy egy-egy alkalommal: azért gyerek, hoyg szót fogadjon. Jóra tanítod, és felnőtt korában majd eldönti, mennyire gyakorolja a vallását. De ha meg sem ismerteted vele, akkor nem fog tudni dönteni. Anyósod biztosan nem vallásosan nőtt fel, ezért neki szokatlan ez, de majd hozzászokik. Csak mondd, hogy mi minden szombaton gyülekezetbe járunk, és én ( az anya) fontosnak tartom, hogy Pistike is jöjjön velünk. És hozzáteheted: majd felnőtt korában el tudja így dönteni, hoy akar -e ő is minden héten járni. Meg tedd hozzá: Ott rosszat nem tanul!


A nagymamák ilyen aggályaira a legjobb leszerelés az ilyen szlogenek. Mert tényleg? nem tanul ott rosszat. Lassan 12 éves, Jézus akkor már önálló vallási tanulmányokba kezdett, az anyja akarata ELLENÉRE is a templomban maradt.

2010. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Látod, 08:49 is menne. Inkább az a rossz, ha valaki lehetőséget sem kap, hogy megismerje a hitet.

Te a Jóistennek meg a fiadnak kell tudj elszámolni, meg a férjednek. Anyósodat meg szépen lassan türelmesen győzködni.

Ha erővel vinnéd, az is rendben lenne. Hiszen csak 11 éves, te vagy érte felelős. A suli előtt is mindig megkérdezed: Kisfiam, van-e kedved bemenni?

2010. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok, de úgy felizgettem magam!

Úgy hangzik, mintha a "ráerőltetés" rossz lenne! De hiszen ebből áll a nevelés! A kis ordító bepisilő, erőszakos vademberekre ráerőltetjük a civilizációt:

A fogmosást, a köszönést, a bilit, a kanál és villahasználatot, az iskolát, azt, hogy adja oda a homokozólapátját, hogy mosogasson el, strand helyett iskolába meg nyári munkára járjon, engedje előre az ajtóban a lányokat, és feküdjön le időben, csavargás helyett menjen el a kajakedzésre hetente hatszor, és fusson egy órát az esőben a gáton..Erről szól az egész. Mi lenne, ha mindig azt kérdezgetnénk: no , van-e kedved beágyazni? Van-e kedved verés nélkül hagyni a szomszéd Petikét? Van-e kedved segíteni nagyinak az 50 kg barack kimagozásában? Van-e kedved megtanulni a Himnusz 12 versszakát focizás helyett? Nincs. De muszáj megtenni, és ezáltal lesz nagy, okos, ügyes, fegyelmezett és erős hittel rendelkező a gyermekünk. Sajnos, nyesegetni kell a fát is hogy teremjen. Vagyis, nagyon örülök, hogy a kisfiad szívesen megy veletek, de igazából sok választása nincs: ha a szülők mennek, neki is menni kell!

A mama talán vele akart maradni egy kicsit, de miért nem azt mondta akkor?

2010. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
annyira egyetértek a 9.08-sal!én se fogalmazhattam volna meg jobban.ne foglalkozz az anyósoddal.mit szól bele (mert ez már bele szólás a javából!),te vagy az anyja és nem ő.persze tanácsot adni lehet bárkinek,az meg már a te dolgod hogy megfogadod e.de a leírtak alapján ez már túl ment a tanácson.
2010. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen vallás? Bár én nem vagyok vallásos, de a templomban rosszat biztos nem tanul. Ha nem jehoova vagy hit gyülekezete, vagy hasonló szektába akarod járatni, akkor az anyósodnak semmi kifogása nem lehet ellene.
2010. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint az anyósom kezdettől fogva ilyen "vallásellenes", akkor is hisztit rendezett, mikor megtudta, hogy templomi esküvőt akarunk a férjemmel (a férjem nem vallásosan volt nevelve, de később ő is hívő lett). Magyaráztuk neki, hogy a gyerek nem tanul a templomban semmi rosszat, de hiába, nem érti meg. Egyébként jól megértjük egymást, csak az ilyen vallásos dolgokon rendszeresen kiakad, ezen szoktunk vitázni.


08:50, múlt vasárnap történt, de csak most volt időm kiírni. Egyébként vannak, akik minden nap járnak misére, úgyhogy az se lenne fura, ha ma hívtam volna.


09:08, persze, hogy szoktam neki beszélni Istenről, szoktunk együtt Bibliát olvasni (kapott is elsőáldozásra saját Bibliát), nyilván ha nem ismerné a hitet, nem tudná, miről van szó, akkor nem szívesen jönne velem. Sok gyereknek, akiket "erőszakkal" visznek templomba a szüleik, a mise egy órányi dögunalmat jelent, mivel nem veszik a fáradságot a szülők, hogy beszéljenek otthon a hitről, csak elrángatják a gyereket a templomba; persze, hogy nem szívesen megy a gyerek, ha kötelező, de közben fogalma sincs, hogy minek jár oda egyáltalán.


09:18, a civilizációra való nevelés teljesen más kérdés, mint a hit. Az egy alapvető elvárás, hogy egy embernek legyen egy bizonyos szintű műveltsége, tudjon kulturáltan viselkedni, étkezni, stb. Viszont a hit nem kötelező, azt mindenki maga döntheti el, hogy hisz-e vagy sem, és egy nem hívő is lehet ugyanolyan értelmes, értékes ember, mint egy hívő. Én erre igyekszem nevelni a gyereket, és annak ellenére, hogy nem "erőszakoltam rá" semmit, hanem kezdettől fogva megadtam neki a választási lehetőséget, a hitet választotta, aminek nagyon örülök, de akkor se büntetném meg, nem szeretném őt kevésbé, ha nem hinne Istenben.


10:05, római katolikus vallásról van szó. Viszont a Jehova tanúi, Hit gyülekezete és egyebek is ugyanúgy vallások, mint a miénk, szerintem az ellen se lehetne semmi kifogása senkinek.

2010. júl. 24. 10:34
 10/12 anonim válasza:

Te is tudod hogy neked van igazad.

És ha a gyerek döntött így nem lehet ráerőltetés.

Engem például ráerőltettek a templomba járásra, elsőáldozásra aminek az eredménye az lett hogy szkeptikusabban nézek a vallásra mint bárki más.

De te nem csináltál semmi rosszat.

Csak meg mutattál valamit a gyerekednek. Nincs ebben semmi rossz.


Ráadásul a te gyereked neveléséről nem neki kell döntenie. Véleményt mondania meg pláne.

2010. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!