Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? (Kérdésed túl...

Mitévő legyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

18éves vagyok, Tegnap derült ki hogy 3 ponttal lecsúsztam a szakról, amire jelentkeztem. Eléggé kibuktam. Több lehetőség is felmerült.


1)Holnap ugye megtudjuk hova adhatom be a pótfelvételit. Szóval pótfelvételizek, de itt megeshet hogy nem olyan karr ajutok be, amihez kedvem van vagy egyáltlaán érdekel. ( ja és nem szeretnék csak államilag támgoatottra jel.)


2) Valami OKJ-s képzés egy évig


3)Bátyám munkaheléyn lenne egy recepciós állás, havi 120 körül keresnék. Egy évig dolgozhatnék ott.



Ti mit választanátok? A barátom máshol tanul nem ott ahova esetéleg mehetnék dolgozni. Nagyon ragaszkodunk egymáshoz és félek hogy ha elkerülök akkor vége. Még vele ezt nem tudtam emgbezsélni, majd csak este, de tudom mit fog mondani.. Hogy menjek dolgozni, és hogy támogat.


Baromi rossz helyzet...


2010. júl. 23. 17:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A szerelem (ha igazi) kibírja a távolságot, sőt, inkább csak erősít rajta, még ha első hetekben/hónapokban nagyon rossz is nélküle.
2010. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Igen..van benne valami.. :(


De ha úgylezs baromi nehéz lezs. Minden barátom szegeden tanul majd..

2010. júl. 23. 18:25
 13/24 anonim ***** válasza:
Én három éve ugyanígy jártam. Nyári munkám volt, nem vettek fel, mert elkeverték a papírjaim, így érvénytelen volt a felvételim. Pláne kiakadtam, mert felvettek volna. Ott maradtam a munkahelyemen egy évig, elvégeztem egy OKJ-s képzést, és újra jelentkeztem. Most fejeztem be a második évem az álomszakomon. Én a munkát választanám a helyedben... Fix fizu, tudsz mellette gyűjteni, szerintem beleférne egy nyelvvizsga, vagy valamilyen (esetleg szakirányú) képzés is.
2010. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A szerelemből nem lehet megélni sajnos, mert akkora már itt mindenki nagyon gazdag lenne, viszont jó kis próba, arra hogy mennyire szeretitek egymást. Meg azért havi 120-ból akkor utazol haza, amikor akarsz. Na ez diktálja az ész.

ha a szívedre hallgatsz és anyudék fizetik, akkor OKJ, így legalább a közelben leszel, és nem elpazarlod az egy évet, viszont félretett pénzed nem lesz, és a lehetőség erre a jó állásra nem biztos, hogy valaha visszatér az életben.

Mérlegelj.

2010. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Menj dolgozni! A pénzt rakd félre, ha teheted, az egyetem nem lesz olcsó mulatság, és az önéletajzodban is jól fog mutatni, ha beírod, hogy van már munkatapasztalatod.
2010. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
menj el dolgozni, és az alatt az egy év alatt vagy készülj fel egy emeltszintűre valamiből, vagy nyelvvizsgázz. jövőre pedig bejuthatsz da ahova szerentél menni.
2010. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

a) halassz egy évet és gyűjts

b) válaszd a másik szakot és egy év ,múlva átjelentkezel


de akkor már a legjobb dolgozni, egy év múlva újra megpróbálod, egyszer már valahova felvettek, ha mást nem, oda kezdesz járni jövőre, és fél év egy év utána mikor már sokan kihullanak és van hely, átjelentkezel arra a szakra, amit szeretnél

(engem így vettek át fizetős suliból az eltére, egy év után. jó pontjaim, kreditjeim voltak, úgyhogy azt mondták jó, felvagy véve).

2010. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Karon belül bárhova átlehet jelentkezni ugye?
2010. júl. 23. 18:49
 19/24 anonim ***** válasza:

1. a barát ha szeret, igazi a szerelem kibirja. Engem megcsalt a barátom, akivel egy városban laktam, és tanultam. A férjem két évet várt rám, még befejeztem a sulit, és 240 km választott el minket.


2. "a haverok Szegedre mennek"... Egy kezem sok lenne megszámolni, hány barátom maradt meg érettségi után. Új környezet, új barátok... Azok se tartják a kapcsolatot, akik egy városba mentek. Amúgy ha a baráttság igazi, az is megmaradhat. De nem élheted az életed hozzájuk igazítva...

2010. júl. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy pótfelvételin csak és kizárólag fizetős helyeket hirdetnek meg. Szóval a munkát választanám.


Tavaly nem vettek fel, pótfelvételin se, elmentem egy OKJ-re, kb. tönkrementem, orrszul érzem magam, és antiszociális vagyok. Könyörgök, hogy ne kelljen kimennem az utcára, emberek közé, hogy ne kelljen bemennem a suliba... Szóval a munkát választanám.


Ja, és tegnap megint lecsúsztam. Négy ponttal.

2010. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!