Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? (Kérdésed túl...

Mitévő legyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

18éves vagyok, Tegnap derült ki hogy 3 ponttal lecsúsztam a szakról, amire jelentkeztem. Eléggé kibuktam. Több lehetőség is felmerült.


1)Holnap ugye megtudjuk hova adhatom be a pótfelvételit. Szóval pótfelvételizek, de itt megeshet hogy nem olyan karr ajutok be, amihez kedvem van vagy egyáltlaán érdekel. ( ja és nem szeretnék csak államilag támgoatottra jel.)


2) Valami OKJ-s képzés egy évig


3)Bátyám munkaheléyn lenne egy recepciós állás, havi 120 körül keresnék. Egy évig dolgozhatnék ott.



Ti mit választanátok? A barátom máshol tanul nem ott ahova esetéleg mehetnék dolgozni. Nagyon ragaszkodunk egymáshoz és félek hogy ha elkerülök akkor vége. Még vele ezt nem tudtam emgbezsélni, majd csak este, de tudom mit fog mondani.. Hogy menjek dolgozni, és hogy támogat.


Baromi rossz helyzet...


2010. júl. 23. 17:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
a munkát,az fix fizu,amugy ha a távlság megront egy kapcsolatot annak előbb utobb egy más seggébe is vége lesz nehéz kérdés,de én a bizos éves állást ajánlom
2010. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

szerintem gondold végig, mit is akarsz igazán tanulni. Ha azt, ahová most nem jutottál be, próbáld meg jövőre. Addig szerezhetsz nyelvvizsgával stb. többletpontot. És ha munkahelyed is lenne, az az egy év kihagyás nem gond.


Nekem tesóm járt maradt le, bár nála az iskola volt a hibás. Egy tárgyból nem engedték érettségire jelentkezni, és faktot sem biztosítottak már negyedikben belőle.

Most magántanárhoz jár abból a tárgyból, közben dolgozik, nyelvizsgázik másik nyelvből, és jelentkezett OKJ-re. Következő évben felvételi, és érettséi abból.


Ha az az álmod, azt csináld. Volt pár barátom, aki csak azért adta be valahová, hogy legyen egy diplomája, nem is érdekelte a szak. Szenvednek a legegyszerűbb tárgyakkal is...

2010. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is a melót választanám,evvel is kicsit megalapozod a jövőtöket.Lehet hogy jó kapcsolatokat is tudsz szerezni és ez fog később segíteni munkát találni :)
2010. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Én mindenképp dolgozni mennék. Szerintem annak semmi értelme, ha olyan szakon vagy egy évig ami egyáltalán nem érdekel és nem is fogsz vele semmit kezdeni, annál sokkal hasznosabb a pénz amit egy év alatt megkeresel, és jól jöhet a későbbi kiadásaidhoz ha jövőre felvesznek (pl. tankönyvek, kolesz, albérlet, utazási költség, stb.)Az OKJ-s képzés nem hülyeség, de engem megnyugtatna, hogy van tartalék pénzem inkább.
2010. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én is a munkát választanám. Havi 120ezer nem rossz. Elteheted későbbre. Illetve ha megint nem vesznek fel államilag támogatottra akkor tudod abból állni. Illetve abban az 1 évben próbálnék nyelvvizsgát letenni töblett pontért.
2010. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a munkát választanám a helyedben, közben meg pl. lenyelvvizsgáznék!

1, a fizu nagyon csábító.

2, amikor elvégzed ezzel az egy év csúszással a kiválasztott sulit, akkor az önéletrajzba be is írhatod simán azt az egy évet, hogy hol és mit dolgoztál - ez már alapból nagyon jó pont, előny, hisz nem vagy már kezdő, van tapasztalatod.

3, a nyelvvizsga meg plusz plnt lesz a jövőre beadott felvételinél. Még lehet, hogy ennek köszönheted majd, hogy bejuss álmaid szakágára.

Szóval: jó munkát!

2010. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, engem is csalogat az állás..de én egy szörnyen ragaszkodó ember vagyok. És egyedül lennék Pesten :( Csak dolgoznék.. és vágynék haza?!
2010. júl. 23. 18:10
 8/24 anonim ***** válasza:
*pont
2010. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

18:10es vagyok.

Szerintem szereznél te jó barátokat, ismerősöket. Aztán ki tudja lehet ennek köszönhetően majd a suli után bekerülnél valami pesti céghez, egy most szerzett ismerős, barát által.

2010. júl. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
És a szerelem?...Vagy csak nekem fontos ennyire ez a dolog?
2010. júl. 23. 18:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!