Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üldözési mániám van. Valaki...

Üldözési mániám van. Valaki hasonló helyzetben? Hogyan "nőjem" ezt ki?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a párommal. Olyan lány vagyok akit nagyon érdekel, hogy mit gondolnak róla...nem a külső szemlélők, hanem azok az emberek akik fontosak számomra...tudom, hogy ez nem a legpozitívabb dolog és sokszor őrületbe kergetem a páromat is ezzel...mindig bemesélem magamnak (?) hogy a szülei nem szeretnek engem...folyton arra gondolok, hogy biztosan zavarok, ha ott vagyok, hogy épp hogy elviselnek, pedig általában sőt eddig mindig kedvesek voltak velem...csak néha beáll az a nagy csend mikor senki semmit nem mond...mindenki feszeng megbeszéljük az időjárást...a legújabb híreket...egyetemet aztán kész...mindenki feszült a jelenlétemben, mintha idegen lennék, nem bír senki ellazulni...megakarnak folyton felelni, vagy a fene tudja...

én meg alapból olyan laza lennék, ölelnék mindenkit akit szeretek...kifejezném, mennyire szeretem őket de nem merem...

bocsi igazán "nagy" problémám van...de már számomra is kezdett zavaró lenni...ugyanolyan "kínos" beszélgetések-hallgatások vannak 3 év után mint előtte...nem tudom, hogyan kerüljek közelebb hozzájuk:-S

21-L


2010. júl. 22. 21:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet kinőni.

Ennek mindig oka van.

Én gyakran érzem maama hasonló helyzetben, de mindig megtalálom az okát.

Pl nélunk ilyen az,hogy a párom szülei elég idősek, jókora enerációs különbségvan köztünk, nincs meg a közös hang akárhogy igyeksze,és ettől feszült kissé a helyzet.

Olyan kínosan erőltetett. Senki nem bánt senkit, nincsenek viták, konfliktusok, csupán véleménykülönbségek és ez a kínos érzés.

2010. júl. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy attól félnek, hogy ha kiadják magukat, az érzéseiket, véleményüket, akkor abból pszichológusként te következtetést vonsz le, esetleg "meglátod" a belső gondolataikat, érzéseiket. Nyilván te ismered a testbeszédet is, tudod azt is, hogy egy ember azzal ahogy kifejezi magát nem biztos, hogy azt mondja amit gondol, stb. Elég nyomasztó lehet, én is rosszul érezném magam egy pszichológus társaságában, mert sosem tudnám, hogy abból, hogy éppen keresztbe tettem a lábam, te milyen következtetést vonsz le, milyen gyengeségemet tárod fel.

Elképzelhető, hogy ez benne van a levegőben, mintegy falként, gátként és így te sem tudsz kellőképpen megnyílni és megnyilvánulni.

Ez csak egy gondolat, ami persze egyáltalán nem biztos, hogy így is van.

2010. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

:)

nem keverem a munkámat a magánélettel és nem szoktam elemezgetni a rokonokat szabadidőmben:D szóval ez nem lehet az ok. kár volt leírjam a szakmámat mert most ezt hiszitek oknak, pedig nem ez az...

még egyetemista vagyok nem végeztem.

2010. júl. 23. 11:38
 14/15 anonim ***** válasza:

"mindenki feszült a jelenlétemben, mintha idegen lennék, nem bír senki ellazulni...megakarnak folyton felelni, vagy a fene tudja..."


Te vagy feszült és te akarsz megfelelni, ezt pszichológus hallgatóként is már kapiskálnod kellene. Önértékelési zavaraid vannak és szerintem pont, hogy kisebbrendűségi koplexusod. Az ebből adódó "paranoiát" (ami túlérzékenységből fakad) leginkább önbizalom növelő módszerekkel tudod kezelni, s nem kinőni. Amúgy az idő múltával valahol ki is növi az ember, mikor megtapasztalja, hogy a legtöbb ember ugyanolyan érzésekkel küzd hasonló szitukban.


A családdal való beszélgetésekre meg rá lehet készülni: olvass újságokat, nézz hírműsort, mielőtt meglátogatod őket, hogy a beszélgetés üresjárataiban legyen mit feldobnod.

2010. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kioktatni nem kell arról, hogy mit kellene kapisgálnom, mert tisztában vagyok a dolgaimmal és rühellem mikor oktatnak...

amúgy van valami abban amit mondasz, nem is arról van szó, hogy nincs igazad, hanem, hogy mit tegyek ellene...de mindegy megoldom magamnak, mert itt csak támadni tudtok, hogy pszichológus létemre így meg úgy...

azért köszi annak aki segíteni próbált...

2010. júl. 23. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!