Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi zsarolást hogyan...

Érzelmi zsarolást hogyan reagáljak le?

Figyelt kérdés

Az egyik közeli hozzátartozóm már kb. ezt csinálja velem... Idős már. A helyzet röviden annyi, hogy napi szinten hívogat telefonon és állandóan azt hajtja, hogy találjak egy rendes munkát a diplomámmal, neki ez az élete vágya... Nah már most én dolgozom, de nem a diplomámmal és nem a szakmábam, teljesen mást választottam, de ez is rendes munka. Nem drogcsempészet... értem ezt úgy, h szerinte nem rendes munka. (Mert nem egy irodában ülök napi 10 órát, hanem szabadabb munkám van) Miért nem tudja megérteni, hogy én jól érzem magam a munkámban, és nem szeretnék a diplomámmal elhelyezkedni. Miért kellene olyat dolgoznom, amit ő akar?

És akkor érzelmileg zsarol, hogy már csak arra vágyik, h lásson az irodában stb. Miért kell ezt csinálni? Hetek óta gyomorgorcsom van emiatt, miközben az jár a fejemben, mi a francert vagyok ideges, mivel amúgy tök jó minden, és nehogy már ezért legyek stresszes, mert a családban valakinek nem teljesítem az akaratát. -.-


2020. jan. 28. 07:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%

"Au pair vagyok."


Ezért kár volt koptatni a padot az egyetemen. 😂

2020. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

Először is nem ártana felnőnöd végre.

Én mindig elképedek, amikor azt látom, hogy elméletileg felnőtt emberek betegesen függnek mások véleményétől.

Legyen már saját életed. A vén majomnak meg mondd meg, hogy ha nem tud másról beszélni, akkor nem kötelező nektek találkozni. Én biztos nem mennék oda, hiányozna a francnak ez az állandó csesztetés.

2020. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem munkával kapcsolatos a válaszom, hanem az érzelmi zsarolással. Ami nálam bevált, amikor már sokadszorra érvelt: a teljes rideg hangnem és az érzelmi zsaroló mondandójának teljes figyelmen kívül hagyása, igennel, vagy nemmel kell válaszolni. Hidd el, megunja, mert ha csak nyomja a szöveget, rajtad pedig látja ezt a viselkedést, egy idő után nem tud mit csinálni, és ha van egy csöpp esze, ő maga is belátja.
2020. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Magasról le kell sz r ni.

Telefobt meg nem kötelelező felvenni

2020. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!