Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön utak ahova az egyik fel...

Külön utak ahova az egyik fel nem mehet?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve élünk együtt. Van egy 24 éves gyereke aki nem velünk él. Párom kitalálta h mivel ritkán jön át a gyereke ugy erzi kezd eltavolodni ezert csinálna vele kettesben külön programot. / Ahova en nem mehetek/ Gondolom rendszeresen mert egy alkalommal sokat nem ér el. Másnál is vannak ilyenek h időnként ki van zárva az egyik fél a másik programjából? Nem éltem eddig így ezért ez nekem olyan furcsa előző párommal mindent együtt csináltunk nem volt olyan programja h én nem vehettem részt benne. Igaz neki nem volt gyereke mástól. Ezek természetes dolgok másoknál is h van egy pár és az egyik tag külön programozik a felnőtt gyerekével ahova a párját nem akarja vinni?
2020. jan. 20. 14:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évben 2-3x biztosan elmegyek egyedül, vagy a barátnőmmel wellnessezni, mert imádok úszkálni, vagy meleg vízben ülni és olvasni. A férjem nem is akar jönni, mert nem tud úszni, a meleg víztől bedurrannak a visszerei, de még az sem érdekli, hogy a barátnőmmel mikről fecsegünk.

De ez jó is, mert legalább nincs gond, hogy ki rendezze ez idő alatt a kutyáinkat.

Amikor meg olyan az idő, ő kapja magát és megy napokra a Tiszára pecázni, vagy egyedül, vagy haverokkal 3-4 napot is.

A nővéréhez is egyedül megy (300 km) én csak olyan minden 3-ik alkalommal kísérem el, pedig imádom a sógornőmet, de hagyok nekik teret a beszélgetésre, vagy elszöszmöszölnek a ház körül.

Tényleg nem értem, hogy a férjed és a felnőtt gyereke közös programján te mi a fenének akarnál ott kotnyeleskedni? Gondolom nem kuplerájba, vagy svingerklubba mennek kettesben.

2020. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%
Itt mindenkinek igaza van,én mégis megértem kérdező érzéseit.A válaszadók családi élethelyzeteket mutatnak be amiben közösek a gyerekek.A közös gyerek és annak szeretete óriási kapocs két felnőtt között,ilyen egy igazi család.A családban pedig a kikapcsolódás többféle formája természetes,hiszen mindenki mindenkit szeret.Kérdezőnél az a baj hogy ő féltékeny férje gyerekére.Kívülállónak tekinti,hiszen senkije és nyilván nem is szereti.Szimplán riválist lát benne.Rosszul esik neki hogy férje miért zárja ki a vele való találkozásból,mert a saját érdekeit tartja szem előtt,nem a gyerekét.Ilyenkor azt érzi csupán második helyre kerül párja szívében.Ez első hallásra gonosz dolog,de kérdező nem biztos hogy tudatosan teszi ezt.Egy nőnek nehéz szeretni egy más anya szülte gyereket.És emiatt nehéz egy ilyen gyerek érdekeit nézve megértőnek lennie.Ami a saját szülöttjénél természetes és boldog dolog lenne,ebben a helyzetben számára nem az.
2020. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell állandóan egymás fenekében lenni


Vagy téged még a puncigyantára is el kell kísérjen a pasid???

2020. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is bármikor elmehet bárkivel. Bár napokra nem távolodunk el egymástól,de egy egy estét simán szoktunk külön is tölteni. Viszont,mikor mi összejöttünk,a fia akkor volt 16 éves. Velünk lakott. Sokszor én beszéltem rá,hogy menjenek el kettesben egyet kiruccanni. Tartott ez addig,amíg meg nem láttam a gyerekétôl kapott üzenetet,amiben az állt hogy,"apa,te olyan hülye vagy,mért nem kérted el annak a nőnek a számát." Kiderült,hogy a kedves fia azon mesterkedett,hogy az apja engem megcsaljon. Hozzáteszem,nem jött neki ősszel,de ezek után nem engedtem el a párom vele. Nem azért,mert benne nem bíztam meg,hanem azért,mert fájt,hogy a fia így visszaél egy ilyen helyzettel. Ezt megbeszéltem a párommal is,és nem is ellenkezett. Sőt,ő mondta,hogy jobb is így,mert sokszor teljesen zavarba volt,mikor a fia leszólított számára egy nőt. De ez csak egy példa,hogy én hogy jártam. Remélem a kérdező nem ilyen miatt tette fel a kérdést.
2020. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

"vannak ilyenek h időnként ki van zárva az egyik fél a másik programjából?"


Fordítsunk a kérdésen. Attól, hogy valaki párja vagy, miért kellene mindig, mindenhol, minden esetben együtt lenni? Pont az a jó kapcsolat titka, hogy a két fél egyedül/másokkal is feltalálja, jól érzi magát, és kiteljesedhet.


Világ legrosszabb dolga lehet folyamatosan együtt lenni, akármennyire is szereti egymást a két fél. Hiszen egy idő után "belterjesség" lesz, nem lesz semmi input, nem lesz miről beszélni, hiszen folyamatosan egymás nyakán ülnek.

2020. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak kettő 20+ lánya van. Mindkettő külön él. Én fiatal vagyok, nincs gyerekem és nem is akarok.

Normális kapcsolatom van a lányaival, főleg az egyikkel egész jóban vagyok. Bár én korban közelebb vagyok hozzájuk mint az apjukhoz, ezért inkább "barátnőknek" tekintem őket mint gyerekeknek.


A lényeg hogy párom is sokszor szokott velük találkozni egyedül, de csak kb 1-3 órára. Elmennek vásárolgatni vagy pl megcsinál valamit nekik a lakásban és ottmarad vacsorázni.

Viszont párom 10-ből 9-szer mondja hogy menjek én is (szerintem azért mert azt szeretné ha minél jobb kapcsolatunk lenne egymással a lányokkal), de én azért minden második vagy harmadik alkalomkor mondom neki hogy menjen egyedül, hogy kettesben legyen velük. Pláne mert tudom hogy az egyik nagyon igényli azt hogy kettesben legyen az apjával (ezt úgy kell érteni hogy kb havi 1-2 alkalom).

És ilyenkor amikor ő a lányokkal találkozik, én örülök hogy egydül vagyok otthon, azt a tv műsort nézhetem amit akarok, a kutyámmal együtt fekhetek az ágyban (párom nem szereti ha feljön...) vagy süthetek valami sütit.


Plusz párom 2-3 hetente egyszer a haverjaival is elmegy szórakozni. Az egész estét-fél éjszakát betöltő program. Kb fel sem merült hogy én oda menjek, de nem is akarok.

2020. jan. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok 3,5 éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Évente 2-3 alaklommal elutazok a barátaimmal vagy túrázni vagy városnézésre. Ide nem szokott jönni senkinek a párja. Ő is elszokott menni vagy wellness-ezni vagy utazni a barátnőivel. Szerintem ez teljeswn normális sőt bevallom, hogy akár mennyire szeretem néha jó egy kicsit egyedül.
2020. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
24%

Nekem elváltak a szüleim, apámnak lett új kapcsolata. Nem volt külön programom apámmal, ott volt a barátnője is.

Engem pl nem zavart, nagyon normális nő volt. Először kicsit fura volt a helyzet, de hamar rendeződött minden.

Szerintem nem kellene kizárnia téged, inkább segíthetne abban hogy jobban megkedveljen a gyereke, és közösen tudjatok elmenni valahova.

2020. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
A férjem évente 2-3szor elutazik a haverjával vmi olyan országba, ahová én gyerekkkel tuti nem mennék (Pl Kazahsztán). Nekem ezzel semmi gondom.
2020. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

18-as ez érdekes, és azt bizonyítja, hogy mennyire másképp éli meg mindenki ugyanazt a helyzetet.


Én pl. ugyanígy, elvált szülők gyerekeként nagyon utáltam, hogyha apám elvitt, és ott volt a barátnője. De nemcsak ő, mindenki más is zavart a közös programunkon. Valahogy én akkor csak apukámmal akartam lenni, és mindenki más, aki ott volt, csak zavart. Már úgy értem, a programon. Nyilván, amikor a program után hazavitt hozzájuk, akkor már nem zavart a többi családtag.

2020. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!