Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonosz a mamám?

Miért ilyen gonosz a mamám?

Figyelt kérdés

A mamámnak elég érdekes humora van. Valami "vicceset" mond, de olyat, hogy akárkinek szól be, vérig sérti, és csak ő találja humorosnak, senki nem nevet. Mindenki kerüli a családból, pedig elég nagy a rokonság. Amikor ott van, olyan rossz a hangulat, olyan "halottias". Senki nem nevet, nincs jókedve senkinek. Persze amikor nincs ott, mindenki nevetgél, jól érezzük magunkat...stb. Elég durván beszól mindenkinek, szerintünk, amire gondol, azt egyből mondja, nem jut eszébe, hogy azért mégse kéne, mert megbántja az illetőt. Mondok egy példát, valaki eszik valamit, egy csokit, vagy "hízlalóbb" kaját, egyből kiszúrja, és mondja, hogy ne egyél olyan sokat, meg már így is kövér vagy. De, ebbe az a poén, hogy annak mond ilyeneket, aki sportol, meg pont hogy tök vékony. És persze, hogy mindenki besértődik rá. És siránkozik, hogy őt, senki nem szereti, mindenki elkerüli, és nem érti miért. Már ezerszer ellett mondva, hogy talán nem kéne durván beszólni a más lelkébe, de nem bírja megállni, hogy ne jót, hanem rosszat mondjon mindenkinek. A családba is megy ez a kamu szeretet, hogy de szeretjük, de mindenki utálja, pont emiatt, mert mindenkinek képes egy másodperc alatt beszólni. Persze senkise próbált még visszaszólni, mert az csak olaj lenne a tűzre, és senkise járna jól.

Megváltozni már nem fog, mert elég idős, de miért csinálhatja ezt?


2010. júl. 21. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám ilyen... és őt még elkerülni sem tudom. :S Egyébként nem tudom mitől ilyenek, de anyám szájából is csak szennyet, mocskolódást hallani. Jót véletlenül ki sem ejtene a száján. Az meg végképp luxus lett volna, hogy a jogsimhoz, az érettségimhez, vagy az egyetemi felvételemhez gratuláljon. Szerinte ez így alap, sőt... én csak 400 ponttal jutottam be, de másnak 450 volt! XD
2010. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem apám ilyen nagyon.

Általában nem beszélünk mert a múltban voltak dolgok, ami miatt haragszom rá.

De ha mégis hozzám szól akkor mindig vérig sért pedig én nem vagyok sértődős és egyáltalán. Mondjuk ő nem viccelődik hanem simán csak utál. Szerinte sem vicces, sosem nevet.


Az első oldalon már leírták, hogy vagy szóljatok neki vissza ti is, vagy pedig beszélgess el vele. Ezt a két dolgot tudom tanácsolni én is.


Ha nem változik meg hagyjátok magára majd lehet rájön, hogy vagy megváltozik vagy egyedül marad.

2010. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

sajnálom..szerintem sem lehet más változtatni...az idősek már ilyen korban türelmetlenek meg unatkoznak...meg hogy mondjam...ilyenkor már nem a régiek..."megbolondulnak"..bocsánat a kifejezésért nem (csak)a te mamádra értettem.Sok öreget ismerek.Nem szégyellik és nem bánják meg ha valakit megbántanak...

Kisebb koromban ducibb voltam mint a többiek...és megkérdezte egy öreg néni h. hány kiló vagyok..és nem hitte el...(persze leszámoltam pár kilót) xd de akkoris mi köze van hozzá..nemaz h. nem szól semmit mert látja..ez apróság volt...voltak durvábbak is...most nem untatlak csak én is felhoztam egy példát h. nem csak te vagy egyedül.:'D (amugy elég érzékeny vagyok az ilyenekre)

2010. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!