Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonosz a mamám?

Miért ilyen gonosz a mamám?

Figyelt kérdés

A mamámnak elég érdekes humora van. Valami "vicceset" mond, de olyat, hogy akárkinek szól be, vérig sérti, és csak ő találja humorosnak, senki nem nevet. Mindenki kerüli a családból, pedig elég nagy a rokonság. Amikor ott van, olyan rossz a hangulat, olyan "halottias". Senki nem nevet, nincs jókedve senkinek. Persze amikor nincs ott, mindenki nevetgél, jól érezzük magunkat...stb. Elég durván beszól mindenkinek, szerintünk, amire gondol, azt egyből mondja, nem jut eszébe, hogy azért mégse kéne, mert megbántja az illetőt. Mondok egy példát, valaki eszik valamit, egy csokit, vagy "hízlalóbb" kaját, egyből kiszúrja, és mondja, hogy ne egyél olyan sokat, meg már így is kövér vagy. De, ebbe az a poén, hogy annak mond ilyeneket, aki sportol, meg pont hogy tök vékony. És persze, hogy mindenki besértődik rá. És siránkozik, hogy őt, senki nem szereti, mindenki elkerüli, és nem érti miért. Már ezerszer ellett mondva, hogy talán nem kéne durván beszólni a más lelkébe, de nem bírja megállni, hogy ne jót, hanem rosszat mondjon mindenkinek. A családba is megy ez a kamu szeretet, hogy de szeretjük, de mindenki utálja, pont emiatt, mert mindenkinek képes egy másodperc alatt beszólni. Persze senkise próbált még visszaszólni, mert az csak olaj lenne a tűzre, és senkise járna jól.

Megváltozni már nem fog, mert elég idős, de miért csinálhatja ezt?


2010. júl. 21. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet őt változtatni hidd el, néhány csípős visszaszólással. Néhány alkalom után már ő sem fogja viccesnek találni a dolgot:P
2010. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fából faragták.Ahogy írod ezen már nem lehet segíteni,megváltozni már nem fog.Sajnos ez van,fogadd el.Vannak dolgok az életben ami ellen képtelenek vagyunk tenni,és el kell fogadjuk.Megpróbálhatsz elbeszélgetni a mamáddal,mondd el neki hogy a viselkedése téged nagyon zavar,de nem hiszem hogy ezáltal megváltozik.Talán.Egy próbát megér! Sok sikert!
2010. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Első vbagyok, elfelejtettem, hogy példát akartam írni:)

Ha beszól, hogy kövér leszel, kérdezz vissza: "annyira, mint te?"

2010. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamán az anyukám esküvőjén mondta róla azt a vendégeknek, hogy k.urva. (Pedig szűzen ment férjhez.) Na, erre mit monasz? Ehhez képest a csokis eset nem is durva. :-(


Nem fog megváltozni, és nem fogja észrevenni magát. Hogy miért ilyen? Ha én azt tudnám, hogy egyes emberek miért szeretnek fájdalmat okozni másoknak, miniszter lennék...

2010. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Különben Ő tényleg kövér, de nem érdekelné, ha beszólna valaki neki.
2010. júl. 21. 20:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy akkora adag kisebbségi komplexusa van, hogy így akar érvényesülni, így akarja elérni, hogy figyeljenek rá.

Fel kéne vállalni a családnak a kisebb konfrontációt, és ugyanabban a stílusban visszaszólni. Ha vérig sértődik, el kell magyarázni, hogy na, akkor most már tudja, hogy mit érez a másik.

Vagy pedig: a beszólásán nem megsértődni, hiszen már mindannyian érzitek, hogy valami nincs rendben körülötte. Ekkor tegyetek rá egy lapáttal: "Sajnos, nem vagyok elég kövér, ezért kell megegyem ezt a csokoládét!" És mosolyogjatok hozzá... Előbb-utóbb csak kényelmetlenül fogja érezni magát...

2010. júl. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
a maműd nem gonosz,inkább bunkó. fekete humora van :)
2010. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Valószínűleg ezt látta kiskorában valakitől, vagy vele tettek így, és most visszaadja. Azt godnolja, hogy ő a nyerő most. Lehet, hogy gyerekként ővele tettek így. Próbálj kérdezősködni a gyerekkoráról, hátha megtusz valamit. És ha elpanaszolhatná, hogy bánt vele az apja, vagy a nagymama, talán megváltozna. Kérdezd ezt: És neked jó érzés volt, mikor azt mondták??? Tudod, nekem sem az. Szeretted ezért a nagypapát? És szerinted téged a szívükbe zárnak ezért?

Itt egy kis tanulságos, de vidám (vagy tragikus) sztori: [link]

2010. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

A nagyid legalább szókimondó!Ami szívén az a száján!Ti meg mimózák vagytok ha ezt nem bírjátok sértődés nélkül!

Én csípem az ilyen mamikat,bennem szövetségesre lelne,persze miután porig aláztuk egymást!:)

Egy jó szándékú,de zsémbes nagymamára nem szabad haragudni!

2010. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kölcsön adom, úgy lakjál vele fél évet! Úgy megsértene, azzal, amivel a legjobban meg lehet, ami a legjobban fáj!
2010. aug. 24. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!