Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért jó az embereknek hazudni?!

Mért jó az embereknek hazudni?!

Figyelt kérdés

van egy barátnőm aki folyamatosan, betegesen hazudik. nem olyan dolgokban ami bármin is változtatna, tlejesen felesleges dolgokban. kitalál történeteket, lehetetleneket, amikről tudom hogy nem igaz, bizonyítékom van rá, nem akarom részletezni, a lényeg hogy tudom hogy nem igaz. egész kis életet hazudik, nem értedm miért, tudja jól hogy én szeretném enélkül is. Nem tudok vele mit csinálni, nem akarok konfliktust mert komoly dolgokban viszont nagyon rendes. Godnolkoztam rajta hogy szólok neki hogy tudom ám mi van, de tudom hogy soha többet nembeszélne velem... pedig már nem is gyerek, 23 éves!

Mért jó ez neki? hogyan tudnám rávenni hogy hagyja abba veszekedés nélkül?


2010. júl. 20. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vannak ilyen emberek igen, szerintem nekik unalmas az életük, és a hazugságokkal akarják kicsit megszínesíteni.
2010. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A sajat elete tul unalmas.
2010. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

mért kell ezért az enyémet megkeserítenie?:S

még csak nem is olyan életet él hogy egész nap csipszet zabál és tvt néz...odavannak érte a pasik, de azért még kitalál melléjük még háromszor annyit :D

2010. júl. 20. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
hagyd az ilyen idiótákat :D nekem is van ilyen ismerősöm, sokszor keveredem bajba a sok hazugság miatt ... nemkell velük törődni, majd visszaadja nekik az élet :)
2010. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem kever bajba, ártalmatlan dolgokat magyaráz, de baromi idegesítő mikor három órája hallgatod a sztorit, aranyosan bólogatsz és közben majd fel robbansz mert tudod hogy kamu :D

ha bajba keverne már rég nem lennék mellette...

2010. júl. 20. 21:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg vannak olyan emberek,akiknek ha jó,ha nem,megállás nélkül hazudnak-nálam az ilyennel az a baj,hogy utána már azt se hiszem el neki,amit kérdez:SSzámomra az őszinteség az első,egy hazugsággal nálam bárki elvágta magát...Sajnos akinek ez a lételeme,azon nemigen lehet változtatni,el kell fogadni,hogy ő ilyen...
2010. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a barátnőm. Aztán eljátszotta a hattyú halálát, én beszóltam és vége lett. Hála. Egy darabig fájt, de jobb lett így, mert a végén már rólam is kezdett kitalálni ezt-azt.
2010. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján a barátnőd nem hazudik, hanem szinez (ha jobban tetszik: füllent). Az hazudik, aki rosszhiszeműen nem mond igazat. Lehet, hogy túlzásba viszi, de ez megítélés kérdése. Az ő szempontjából lehet, hogy te vagy sótlan tényszerű, de attól még kedvel téged, ahogy te is őt. Ha tényleg arra vagy kiváncsi, miért csinálja, akkor javaslom, szerezd be Florance Littauer Személyiségünk rejtett tartalékai című könyvét. Nagyon fog tetszeni neked :)
2010. júl. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én színezésnek azt nevezem ha egy megtörtént esetet kicsit izgalmasabban ad elő, az pedig emberi tulajdonság mindannyian csináljuk. átlag ember szavakkal felnagyítja a dolgot, vana ki tesz hozzá egy picit. Nos ő nem ezt csinálja. a semmiből talál ki újat.

a könyvajánlót köszönöm, megpróübálom megszerezni :)

2010. júl. 21. 10:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Anno bennem is volt némi színezési vágy, úgyhogy tapasztalatból beszélek:

Az ilyen emberek azt akarják, hogy szeressék őket. Talán mert anno ő keveset kapott, fél az egyedülléttől, attól, hogy senkinek nem fog kelleni, önértékelési zavara van és kicsi önbizalma.

De mégis, a kulcsszó a szeretet. Mert félelmetes, amikor attól kell rettegni, hogy eltűnik az életünkből, de azt hiszi, hogy csak akkor fogják szeretni, ha bebizonyítja, hogy ő okos, kedves, szép, népszerű és divatos, hogy egyszerűen egy szuper ember.


Szerencsére én elég hamar rájöttem, hogy ez butaság, nem azért kedvelnek, mert hihetetlen kalandok várnak rám az életben, hanem egyszerűen magamért. Azért, mert őszintén érdekelnek az emberek. Na meg folyton kiszínezni a dolgokat egy idő múlva terhessé és nyomasztóvá válik. Van, amit még magadnak is be tudsz mesélni,de a szíved mélyén tudod, hogy nem igaz, és előbb-utóbb úgy érzed majd, abba kell hagynod, mert nem bírod tovább...


Tudod mit tegyél? Hallgasd türelmesen,de amikor rátér a színezésre, érdeklődj inkább olyan dolgokról, amelyekről tudod, hogy igazak. Akkor látni fogja, hogy a kamu senkit nem érdekel. És a legjobb gyógymód egy ölelés: nem kell túlzásba vinni, de néha-néha, csak úgy hirtelen öleld meg és mondd el neki, hogy szereted. Ez majd megnyugtatja és kiábrándítja a füllentésekből.

2010. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!