Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miért mondják azt,...

Szüleim miért mondják azt, hogy nem segítek?

Figyelt kérdés

21/F


Tegnap délben elmentem a testvéremért iskolába. Hazajöttem, ettem, és mentem városba valamiért. Városból hazafelé meg kellett állnom egyik ismerősünknél. Ebédeltem, ettem, de nem is ez a fontos, hanem az, hogy elmentem a testvéremért iskolába, és egy ismerősünkhez valamiért.

Reggel azt beszélték a szüleim, hogy elmentem városba valamit valakinek elvinni, és fáradt vagyok. De azt nem mondták, hogy ezen kívül még 2 helyen voltam. Még küldött engem még egy rokonunkhoz, de arra azt mondtam, hogy nem megyek. Fáradt voltam.


Meg se köszönte az anyukám, hogy elmentem városba, mert ő küldött oda, hogy vegyek ezt-azt, vigyem ezt ennek és ennek. Nem köszönt meg semmit, elmentem az egyik ismerősünkhöz valamiért amire szüksége van. Iskolába a testvéremért elmentem, semmit nem szólt, és azt mondják állandóan, hogy nem csinálok otthon semmit. Most tényleg: keveset csináltam tegnap? Tegnap azt mondta, hogy poroljam ki a szőnyeget, kiporoltam. Hogy hogyan poroltam ki, 2-3 ütöttem rá (pedig nem igaz). Már reggel azt mondta a testvéremnek, hogy porolja ki ő. Semmibe se veszik azt, amit megteszek otthon. Semmibe. Testvérem éjfélig volt fent, anyukám nem volt kialudva ő végette. Tudjátok mit mondott az anyukám? Hogy a szobámban teszik a testvérem ágyát. Alig van hely a szobámban, és még a testvéremet akarja tenni az én szobámba. Mert a testvérem szüleimmel alszik.

Múltkor nagyon “megbántottam” az anyukámat azzal, hogy ha lesz barátnőm, ő nekik azt nem mondom el, és nem mutatom be a jövendőbeli barátnőmet. Aki volt megakadályozták, ki akartak hagyítani, hogy menyjek hozzájuk lakni ha nekem náluk nem tetszik. Elegem van egyszóval. Előre fel kell készítenem a jövendőbeli barátnőmet, hogy nálunk nem lehetünk.



Mi a fenét csináljak? Már nem bírom. Ezt csináld meg, ezt és ezt, de nem dicsérnek meg, inkább azt mondják, hogy nem csinálok semmit. Bár adná a jó Isten, hogy lenne barátnőm, elmennék vele külön lakni. Elegem van ebből.



Mit tegyek???


2019. dec. 21. 10:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Amit megteszek az rossz. Minek csináltam meg ezt azt. Rosszul csináltad meg. És otthon vagyunk. Nemegyszer megtettem olyan dolgot hogy magamtól elkezdek segíteni anélkül hogy megkérjenek, és mi lett belőle? Minek csináltam azt amit csináltam. Nem jó.


Miről beszélünk akkor??? Miről???

2019. dec. 21. 12:09
 22/26 anonim ***** válasza:
76%

#18

Azért a "magától nem veszi észre, de ha szólnak megcsinálja" és a "nem csinál semmit" között marha nagy a különbség!

Az én gyerekem és férjem mindketten olyanok, hogy mondani kell nekik a dolgokat, utána zokszó nélkül megcsinálják.

Én ettől is nagyon boldog és elégedett vagyok.

Ilyen a természetük és akkor mi van?

2019. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, túlreagálod. Lehet, hogy a fáradtságtól, nem tudom, de hidd el, hogy igazából a semmin drámázol. Nem kell mártírkodni. Főleg 21 éves felnőtt létedre.
2019. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy mit tegyél? Amíg ők raknak fedelet a fejed felé nem tehetsz semmit.

Értem hogy esetleg bántó amit mondtak, de amit csináltál nem nagy dolog. Természetes hogy elmész ide-oda, ha csütörtöktől otthon vagy. Gondolom ők elfoglaltak.

2019. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Basszus be ne pisilj már, hogy anyádék nem simogatják meg a buksidat azért, hogy megcsinálod amire megkérnek... Magadtól kellene észrevenni, hogy mit kell otthon elvégezni és mi az ami segítség a szüleidnek.

4 éve 3 műszakban dolgozom, 2 éve külön élek a párommal, főzés, takarítás, bevásárlás, plusz rendszeresen futok. Senki nem veregeti meg a vállam érte, de nem is várom el, felnőtt ember vagyok ahogy te is. Szedd össze magad és ne rinyálj!

2019. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem velük beszélned meg, ha kibeszélnéd magad jobb lenne. Nem látunk bele az életetek e, de én úgy látom, hogy egy van egy kis szeretethiányod, féltékeny vagy tesódra. Csinálj meg valamit magadtól, figyeld meg, megfognak dícsérni. Egyébként te mikor dícsérted meg anyukádat, hogy mennyi mindent megcsinál?
2019. dec. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!