Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miért mondják azt,...

Szüleim miért mondják azt, hogy nem segítek?

Figyelt kérdés

21/F


Tegnap délben elmentem a testvéremért iskolába. Hazajöttem, ettem, és mentem városba valamiért. Városból hazafelé meg kellett állnom egyik ismerősünknél. Ebédeltem, ettem, de nem is ez a fontos, hanem az, hogy elmentem a testvéremért iskolába, és egy ismerősünkhez valamiért.

Reggel azt beszélték a szüleim, hogy elmentem városba valamit valakinek elvinni, és fáradt vagyok. De azt nem mondták, hogy ezen kívül még 2 helyen voltam. Még küldött engem még egy rokonunkhoz, de arra azt mondtam, hogy nem megyek. Fáradt voltam.


Meg se köszönte az anyukám, hogy elmentem városba, mert ő küldött oda, hogy vegyek ezt-azt, vigyem ezt ennek és ennek. Nem köszönt meg semmit, elmentem az egyik ismerősünkhöz valamiért amire szüksége van. Iskolába a testvéremért elmentem, semmit nem szólt, és azt mondják állandóan, hogy nem csinálok otthon semmit. Most tényleg: keveset csináltam tegnap? Tegnap azt mondta, hogy poroljam ki a szőnyeget, kiporoltam. Hogy hogyan poroltam ki, 2-3 ütöttem rá (pedig nem igaz). Már reggel azt mondta a testvéremnek, hogy porolja ki ő. Semmibe se veszik azt, amit megteszek otthon. Semmibe. Testvérem éjfélig volt fent, anyukám nem volt kialudva ő végette. Tudjátok mit mondott az anyukám? Hogy a szobámban teszik a testvérem ágyát. Alig van hely a szobámban, és még a testvéremet akarja tenni az én szobámba. Mert a testvérem szüleimmel alszik.

Múltkor nagyon “megbántottam” az anyukámat azzal, hogy ha lesz barátnőm, ő nekik azt nem mondom el, és nem mutatom be a jövendőbeli barátnőmet. Aki volt megakadályozták, ki akartak hagyítani, hogy menyjek hozzájuk lakni ha nekem náluk nem tetszik. Elegem van egyszóval. Előre fel kell készítenem a jövendőbeli barátnőmet, hogy nálunk nem lehetünk.



Mi a fenét csináljak? Már nem bírom. Ezt csináld meg, ezt és ezt, de nem dicsérnek meg, inkább azt mondják, hogy nem csinálok semmit. Bár adná a jó Isten, hogy lenne barátnőm, elmennék vele külön lakni. Elegem van ebből.



Mit tegyek???


2019. dec. 21. 10:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Szóval...


Leírtál két napot egy évből, amikor csináltál valamit. Ebből senki nem tudott meg semmi érdemlegeset. Miket szoktál még csinálni? Takarításban segítesz? Ház körüli munkákba beszállsz?

2019. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Igen. Felásom az egész kertet, kaszálom a füvet, rendet csinálok a szobámban.
2019. dec. 21. 11:54
 13/26 anonim válasza:
67%
Lehet egyszerűen egy érzékenyebb ember vagy. Természetesen megértem amiket írsz. (én 24 vagyok) De próbáld meg ezt az élethelyzetet másképp felfogni. Fordítsd a javadra. Megtanulsz küzdeni. Tenni-venni. Egy főnök sem vereget majd mindig hátba. Hallgass akár valami muzsikát.
2019. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
5-ös!: Nem a fáradtság készített ki, hanem az, amit a fejemhez vágtak. Megcsináltam amire megkértek, és akkor is azt mondják, hogy nem csináltál semmit. Tégedet ez nem idegesítene fel? De most komolyan. Hogyan legyen önbizalmam így?
2019. dec. 21. 11:57
 15/26 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom mekkora kertről van szó, de az sem egész éves elfoglaltság... ahogyan a fűnyírás sem. A szobád kitakarítását meg ne sorold a segítségek közé... 21 évesen alap dolog, hogy nem édesanyád pucolja ki a szobádat. Talán az a bajuk, hogy tisztában vannak vele, hogy ha valamire megkérnek, akkor egyből hisztizni fogsz. Mert ez hiszti, semmi más. Ezért mondják, hogy nem segítesz semmit, mert ha lenne valami feladat, inkább nem is szólnak neked, mert nem kíváncsiak a picsogásodra. Tudom miről beszélek, mert öcsém pont ugyan ilyen, mint te.
2019. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Igen érzékeny vagyok. Akármennyire is nem látszik rajtam, próbálok erős lenni, de nagyon érzékeny vagyok.
2019. dec. 21. 11:59
 17/26 A kérdező kommentje:
Én megteszek mindent amire megkérnek. Azért ne hasonlítsál másokhoz.
2019. dec. 21. 12:00
 18/26 anonim ***** válasza:
23%
Ez az... amire MEGKÉRNEK. Mert gondolom magadtól eszedbe nem jutna semmit csinálni, igaz?
2019. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. De megcsinálom amire megkérnek.
2019. dec. 21. 12:03
 20/26 anonim ***** válasza:
23%
Talán pont ez a problémájuk. Hogy mindent a szádba kell rágniuk, mert magadtól nem látod meg a munkát. Erre még nem gondoltál?
2019. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!