Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miért mondják azt,...

Szüleim miért mondják azt, hogy nem segítek?

Figyelt kérdés

21/F


Tegnap délben elmentem a testvéremért iskolába. Hazajöttem, ettem, és mentem városba valamiért. Városból hazafelé meg kellett állnom egyik ismerősünknél. Ebédeltem, ettem, de nem is ez a fontos, hanem az, hogy elmentem a testvéremért iskolába, és egy ismerősünkhez valamiért.

Reggel azt beszélték a szüleim, hogy elmentem városba valamit valakinek elvinni, és fáradt vagyok. De azt nem mondták, hogy ezen kívül még 2 helyen voltam. Még küldött engem még egy rokonunkhoz, de arra azt mondtam, hogy nem megyek. Fáradt voltam.


Meg se köszönte az anyukám, hogy elmentem városba, mert ő küldött oda, hogy vegyek ezt-azt, vigyem ezt ennek és ennek. Nem köszönt meg semmit, elmentem az egyik ismerősünkhöz valamiért amire szüksége van. Iskolába a testvéremért elmentem, semmit nem szólt, és azt mondják állandóan, hogy nem csinálok otthon semmit. Most tényleg: keveset csináltam tegnap? Tegnap azt mondta, hogy poroljam ki a szőnyeget, kiporoltam. Hogy hogyan poroltam ki, 2-3 ütöttem rá (pedig nem igaz). Már reggel azt mondta a testvéremnek, hogy porolja ki ő. Semmibe se veszik azt, amit megteszek otthon. Semmibe. Testvérem éjfélig volt fent, anyukám nem volt kialudva ő végette. Tudjátok mit mondott az anyukám? Hogy a szobámban teszik a testvérem ágyát. Alig van hely a szobámban, és még a testvéremet akarja tenni az én szobámba. Mert a testvérem szüleimmel alszik.

Múltkor nagyon “megbántottam” az anyukámat azzal, hogy ha lesz barátnőm, ő nekik azt nem mondom el, és nem mutatom be a jövendőbeli barátnőmet. Aki volt megakadályozták, ki akartak hagyítani, hogy menyjek hozzájuk lakni ha nekem náluk nem tetszik. Elegem van egyszóval. Előre fel kell készítenem a jövendőbeli barátnőmet, hogy nálunk nem lehetünk.



Mi a fenét csináljak? Már nem bírom. Ezt csináld meg, ezt és ezt, de nem dicsérnek meg, inkább azt mondják, hogy nem csinálok semmit. Bár adná a jó Isten, hogy lenne barátnőm, elmennék vele külön lakni. Elegem van ebből.



Mit tegyek???


2019. dec. 21. 10:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el.
2019. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
21 évesen szabad felnőtt ember vagy. Ez a lelki-érzelmi zsarolás, ami megy nálatok ez szar, ennél még egy társbélet is jobb. Ha van annyi bevételed, hogy el tudsz költözni, akkor tedd azt, ha egy ideig kénytelen vagy maradni, akkor meg egyszerűen ne adj az otthoniak véleményére, állj a sarkadra, mondd el, hogy nekik lesz rosszabb ha örökké mérgezik a levegőt és a hangulatot.
2019. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
El kellene költöznöd, de ha jól értem nem is dolgozol. Mitől vagy fáradt?
2019. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

21 évesen úgy írsz és rinyálsz, mint egy 10 éves....

Ha eltartanak és nem dolgozol, akkor bizony szinte semmit nem csináltál azzal, hogy elmentél 2 helyre tegnap.... meg másik nap kiporoltál egy szőnyeget. Pláne, hogy a szüleid dolgoznak teljes munkaidőben, mosnak, főznek és takarítanak rád.


Amúgy meg, ha nem tetszik, el lehet menni dolgozni és albérletbe, kiváncsi leszek, akkor mennyire fáradsz el

2019. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%

Isten látja lelkemet, hogy nem bántani akarlak, de muszáj megkérdeznem!

Te valami fogyatékkal élő vagy?

Mert nem jársz suliba, nem jársz dolgozni, a kérdésed leírásának a színvonala egy rosszabb képességű 10 évesé.

2019. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

10:56: Nincs annyi pénzem, hogy albérletbe mehessek. Esetleg a jövendőbeli barátnőmmel.


10:57: Dolgozom. Igaz csütörtöktől otthon vagyunk már. Te nem lennél fáradt? Elmész 3 helyre, és 4 órát el vagy. A legrosszabb ebben az egészben az az, hogy azt mondják, hogy nem csinálok semmit otthon.


11:02: Dolgozok. Csütörtöktől otthon vagyok már. Miről beszélsz, hogy nem dolgozom?

Nem a fáradtság a kifogás, hanem az, hogy nem veszik azt semmiben amit megteszek itthon. Testvéremért elmentem suliba, megkönnyítettem anyukámnak azt, hogy ne kellessen neki mennie. Elmentem 2 ismerősünkhöz, anyukám végett. Elmentem szívesen. Nem az a baj, hogy elmentem, hanem az, hogy azt mondják, hogy nem csinálok semmit. Nem segítek semmiben. 3 helyen voltam tegnap, az semmi??? Nem a fáradtságról beszélek, arról beszélek, hogy miben vesznek engemet. Soha nem dicsértek meg, soha. Mindig lebsztk. Akkor miről beszélünk???

2019. dec. 21. 11:18
 7/26 A kérdező kommentje:
Járok dolgozni. Fogjátok már fel. Mi a bajod velem pontosan? Most komolyan a kérdésem kiírásomból azt mondod, hogy fogyatékos vagyok? Egészséges ember vagyok. Sulit kijártam, elkezdtem dolgozni. Ne beszéljetek olyat ami nem igaz.
2019. dec. 21. 11:20
 8/26 anonim ***** válasza:
64%

"Testvéremért elmentem suliba, megkönnyítettem anyukámnak azt, hogy ne kellessen neki mennie. Elmentem 2 ismerősünkhöz, "


Ebben MI AZ, ami szerinted olyan NAGY segítség, amit meg kellene köszönni, meg nagy felhajtást csinálni belöle???

Ha netán 10 éves lennél, akkor még lehet teljesítménynek nevezni, de egy 21 éves valaki csak ne fáradjon ki attó, hogy 4 órát nem otthon ül!

2019. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
11:20: Nem mondom, hogy nagy segítség, de segítség. Megtettem amire megkértek, és akkor is én vagyok a legnagyobb fs
2019. dec. 21. 11:22
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

5-ös vagyok és ha igazságtalan voltam hozzád és megbántottalak, akkor bocsánatot kérek tőled, itt a nyílt színen, mindenki előtt. (Ezért nem írok az üzenetedre semmit.)

Ellenben ennyitől 21 évesen egészséges emberek nem szoktak elfáradni! Ennyi tevékenység után én 21 évesen még kétszer átugrottam a templomtornyot.

Jobb lett volna, ha nem azt írod, hogy elfáradtál, hanem azt, hogy meguntad, hogy 4 órás elfoglaltságot kaptál és mégsem tekintik segítségnek!

Sajnos ezen csak úgy tudsz változtatni,(ha tudsz egyáltalán) ha megpróbálod velük megbeszélni, hogy ne legyenek igazságtalanok, te mindent megteszel, amit kérnek tőled!

2019. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!