Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem miért nem szeret annyira?

Engem miért nem szeret annyira?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy a mamám engem nem annyira szeret mink a többi unokáját.Például vegyük unokatesóm,ő nálam 2 évvel fiatalabb.Régen mindig verekedett folyton megharapott ok nélkül(nagyon)és amikor elkezdtem sírni mert fájt akkor kiszaladt és azt mondta h bántottam hiába volt rajtam harapás nyom neki hitt,mindig kivételezett vele.Ha mondjuk megyen hozzá akkor mosolyog és köszön nekem de ha meglátja h az unokahúgom ott van akkor egyből úgy örül mintha 2 éve nem látta volna.Azon is gondolkodtam h mivel a mamám anyukája és a mamám egyik lánya(Aki az unokahúgom anyukája)nagyon hasonlítanak és az unokahúgom is hasonlít rájuk,Nekik barna bőrük,szemük,hajuk van de és a másik mamámra hasonlítok és fehér bőröm kék szemem és szőke hajam van és ő utálta ezt a mamámat.Én sokkal kedvesebb vagyok és velem mégis szemetebb.És ez kicsit durva de úgy volt h vittem az öcsémet oviba és mindig úgy vittem h 8-kor indulok és nincs olyan messze mindig ilyenkor indultunk és 8 előtt tíz percel elkezd ordibálni h induljak el de mondjam h mindjárt megyünk és h még van 10 perc erre elkezd ordibálni h milyen gonosz vagyok és szívtelen erre direkt nem mondtam semmit hanem ráadtam a cipőt kabátot tesómra és eközben engem szidott nagyon durván és egyszercsak azt monda h utcalány vagyok ok nélkül erre elkezdetm sírni és mondta h nem mondjon ilyet többé erre azt mondta h most legalább tudod milyen érzés ha megbántanak.
2010. júl. 19. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem az a helyzet,hogy nem szeret annyira,hanem az,hogy megbántottad..:S
2010. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban lehet az az ok,hogy nem "olyan vagy,mint ők",vagyis nem hasonlítasz rájuk.Szemét dolog,de a mi családunkban is előfordult.Utálta a másikat és most benned látja azt,akit utált.
2010. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
mintha magamat olvastam volna! Nem írtad hány éves vagy,gondolom tizen 1,2,3,4. Nálam a helyzet mostanába változott,mióta megszületett a kislányom. Nem lettem a kedvence, de emberszámba vesz. 23 éves vagyok. Ezzel persze nem azt akarom mondani,h szülj gyereket gyorsan! Csinálj olyan dolgokat,aminek a nagyik örülnek, tanulj jól, segíts a házimunkában, vásárolj be. Segíts neki. Nekem sajnos volt olyan kedves a nagyim,h egy nyugodt beszélgetésnél a képembe vágta,h soha nem szeretett,mert hasonlítok apámra. Jelzem hajunk,szemünk,arcunk,semmink nem hasonlít apámmal,de mindegy. Nekem csak 1 nagyim van,ő is ilyen(volt?).
2010. júl. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy újat mondok, de nem csak külseje van egy embernek - ilyen helyzetekben a belső tulajdonságok azok, amik kiváltják az unszimpátiát. Lehet, hogy tettél valamit régen, amitől a nagyid így megsértődött rád, de lehet, hogy egyszerűen csak nem illik össze a természetetek.

Az előttem szólóval ellentétben én pont nem azt tanácsolnám, hogy tegyél meg mindent, hogy a kedvében járj, mert ha a nagyid továbbra is úgy gondol rád, mint eddig, akkor még rosszabbul fogod érezni magad: hiába teszel meg mindent, hogy szeressen, ő mégsem. Ne legyél vele gonosz, de ne adj még többet és többet, ha azt látod, hogy semmi eredménye.


A nagymamáknak nem kötelező egyformán szeretni az unokáikat és szerintem nem is tudják (mondjuk nem baj, ha mégis egyformán bánnak velük). Tény, hogy a fiatalabbakért jobban rajonganak. Próbáld meg elfogadni ezt.

Esetleg ha legközelebb újra előfordul egy ilyen "beszélgetés" köztetek, mint amilyent leírtál, nézz a szemébe és kérdezz rá nyugodtan, hogy mit vétettél, amiért így bánik veled.

2010. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De pont az a baj h én sokkal kedvesebb vagyok vele mint az unokahúgom,csomószor lenézően beszél vele és meg normálisan.És amikor elég csúnyán beszél velem akkor van h megkérdezem h mit csináltam h így beszél velem és anyum előtt tagad mindent,amikor le utcalányozott akkor is 5 perc múlva már nekem tagadta h ezt mondta.Az unokatesóm minden évben majdnem megbukik szóval kegyelemből engedik át nekem most becsúszott egy-két hármas mert utálok tanulni de főtantárgyak pl.:angol,matek,nyelvtan stb.,ezekből ezekből 4-es,5-ös vagyok.de van olyan h normálisan beszélgetünk,meghallgatom a régi történeteit amit minden nap elmond szóval nem vagyok bunkó,igaz ha valamivel nem értek egyet akkor azt elmondom.
2010. júl. 20. 11:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is beszélek csúnyán meg ilyenek.Jah és 15 éves vagyok.
2010. júl. 20. 11:18
 7/11 A kérdező kommentje:
De nem mondom hogy nem szeret mert biztos szeret csak nem annyira.Nem is ismer annyira.
2010. júl. 20. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért mert a nagymamás téged nem szeret úgy, mint a többieket, írásjeleket még nyugodtan használhatsz. bocs, ha gonosz vagyok, de nem szégyen a magyar nyelv.
2010. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs csak gyorsan le akartam írni amit írtam és lehet h nem raktam ki pár helyre vesszőt meg ilyenek mert siettem,nem az a lényeg itt most h pontos legyen az amit írok,az tényleg gáz ha valaki össze vissza hibásan ír én nem írtam így szóval.
2010. júl. 20. 16:53
 10/11 A kérdező kommentje:
És mentségemre legyen h ötös a helyesírásom.És azért is rövidítek h gyorsabban leírja a szavakat.
2010. júl. 20. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!