Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha a családtag...

Hogy viselitek, ha a családtagjaitok folyton taxiztatni akarják magukat?

Figyelt kérdés
Akárhova mennénk a feleségemmel, mindig van családtag, aki jelentkezne, hogy ő is jönne. Akár hétvégi nagybevásárlás, akár kirándulás, akár csak "dobjuk le a buszmegállóig"... semmit nem akarnak maguk vezetni, a saját autóikkal elintézni, ha mi is elvihetnénk őket. Mindenhova bekéretnék magukat, az 5-km-es úttól a 250 km-esig. Engem eléggé bosszant, főleg mert volt, hogy olyan sárosan ültek be a kocsinkba, hogy órákig azt sikáltam. Mi szeretjük a tisztaságot, de ha a családot cipelném, amennyit bekéretőznek, minden hónapban a kocsi hátsó részét pucolhatnám. Egy vizsgálatra vagy ügyet intézni nem bírnak elmenni kocsival, pedig mindenkinek van jogosítványa meg saját autója, de ugye könnyebb minket ugráltatni, mint taxit hívni, ha nem akarnak vezetni. Engem eléggé bosszant, a feleségem inkább hagyná kihasználni magát, mert zavarja, hogy rossz szemmel néznek ránk a családban emiatt. Mármint hogy nem akarjuk cipelgetni őket minden hónapban ide-oda. Egyszer csak a sógornőt kellene hazadobni, mert a kocsiját otthon hagyta, egyszer a mamát kell vinni orvoshoz, egyszer az apósnak esik jobban velünk vitetnie magát munkába, mint saját autóval menni, "ha már arra járunk". Én lennék túl önző vagy a családtagok pofátlanok?
2019. nov. 20. 22:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk én nem értem, hogyha megyek valahova és útba is esik miért gond valakit kitenni a buszmegállónál?

A "ha már arra járunk" esetében nem tudom miért kellene 2 autóval menni?

Ahol én lakom, még a szomszédot is önként felszedjük az úton, amikor az 1,8 km-re lakóbuszmegállóból ballag hazafelé, munka után. Pedig neki is van kocsija, de akkor és ott nincs vele.

Orvoshoz?

Van kocsim és van jogosítványom, de voltam már olyan állapotban, hogy nem mertem vezetni és nekem is jól esett, ha valaki elvitt.

Ha bevásárolni megyek sem jelent problémát, ha rajtam kívül más is ül a kocsiban. A lényeg, hogy a vásárlásnál ne zavarjon, mert akkor nem tudok a saját cuccaimra koncentrálni.

Koszolják a kocsit?

Minden ülés előtt van gumiszőnyeg, azt sár esetén lerázni, vagy lemosni nem egy nagy eset, a ruhájuk nem mocskos, olajos, tetves. Értelemszerűen nincs dohányzás vagy evés a kocsiban így nem értem mitől lenne extra mocsok.

Egy szó mint száz, eszembe nem jutna ilyesmin kicsinyeskedni a családommal, ha AMÚGY IS MEGYEK valamerre.

Engem is segítettek ki már nem is egyszer családilag autóval, vagy fuvarral családtagok, de még idegenek is, mert tőlem is ezt tapasztalták.

Persze nem akarom megszabni, hogy más hogy is csinálja, nekem úgy a természetes, ahogy leírtam.

2019. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az autó pont azt szolgálja, hogy kényelmesen, senkihez sem alkalmazkodva tudjon közlekedni a tulajdonosa. Ha már valakihez idomulni kell akár időben, akár térben, és ezzel nehézséget okoz (mert okoz, különben nem született volna meg a kérdés), akkor az autó elveszti pont azt a célját, amire tartják. Szimplán pofátlanok a rokonok.Egyébként nem kell senki orrára kötni a programot, vagy ködösíteni kell, és akkor nem tud rátok szállni. A másik megoldás pedig az, hogy próbáljátok ki, hogy ti akaszkodtok rájuk: vigyen ő bevásárolni, munkába stb, aztán meglátjuk, mennyire tetszik...
2019. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha már taxiszolgátat vagytok, akkor legyetek igazi taxiszolgálat.


Nem a huzat hajtja a kocsit, legyenek szívesek beszállni a benzinköltségbe.


Gondolom ez már nem fog tetszeni.

2019. nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem, ez egy olyan probléma, amit kompromisszummal meg lehet oldani. Ha pont útba esik az ő célja, én elvinném. Orvoshoz is, ha olyan baja lenne, ami miatt nem lenne biztonságos a vezetése az adott rokonnak. A nagybevásárlásra, kirándulásra, hosszabb utakra viszont nemet mondanék. Elmondanám, hogy ez nálunk családi program, ilyenkor együtt szeretnénk lenni, mások nélkül.
2019. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Pofátlanok mert megengeditek.

Tudni kell nemet mondani. Besértődnek, hisztiznek majd, de ez van.

Válassz mit szeretnél, nyugalmat vagy őket fuvarozni.


Nekem a barátom anyja volt ilyen. 5 percet nem tudtunk együtt lenni, bombázta sms-ekkel hogy siessen haza mert menni akar boltba/azonnal menjen el a lidl-be és vigyen neki lisztet mert nem tud főzni, stb.

Egyszer elmentünk nyaralni, 300km-re voltunk, akkor is elvárta volna hogy azonnal menjen haza mert neki boltba kell menni.

El tudta volna magát vitetni a másik fiával, aki a szomszédban lakik, a másik szomszédjával aki szintén rokon, de akár busszal is el mehetett volna...de nem.

Természetesen nem ment haza, utána ki akarta tagadni, mert "nem ezért szülte meg".

Azóta már el lett magyarázva mindenkinek, hogy nem ér rá őket fuvarozni, oldják meg ahogy akarják. Pár hónap rinya után minden rendben volt.

2019. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem család, hanem munkatárs: -ó vigyél már haza, úgyis arra mész. Később már nem is kérdezte, csak bejelentette: -megyek veled én is.

Közben meg az ő autója a garázsban állt.


Elvittem egyszer-kétszer, az még belefér, de amikor már automatikusan jött volna velem, akkor szóltam. Elsőre azt, hogy nem arra megyek, más dolgom van, másodszorra pedig megmondtam kereken, hogy van autója, használja azt, és ne engem.

2019. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nálunk ugyanez, legtöbbször nem kérdezik, csak kijelentik, hogy ők is jönni akarnak... elég pofátlan szerintem. Hiába nem nagy dolog kisegíteni a másikat azzal, hogy ide-oda elviszem, de hogy pl munkaidőben képesek az emberre rácsörögni, hogy vidd a papát ide meg oda, miközben heti 60 órát dolgozik az ember, a papa gyerekei, veje/menye meg otthon ülnek... csak hát ugye ha az unoka old meg mindent, az nekik ingyen van.

De pl a feleségem testvére is nagyon pofátlan, rendszeresen bekéretőzik a kocsinkba "ha már úgyis arra mentek, semmi az a kis kitérő" alapon.

2019. nov. 21. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!