Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha a családtag...

Hogy viselitek, ha a családtagjaitok folyton taxiztatni akarják magukat?

Figyelt kérdés
Akárhova mennénk a feleségemmel, mindig van családtag, aki jelentkezne, hogy ő is jönne. Akár hétvégi nagybevásárlás, akár kirándulás, akár csak "dobjuk le a buszmegállóig"... semmit nem akarnak maguk vezetni, a saját autóikkal elintézni, ha mi is elvihetnénk őket. Mindenhova bekéretnék magukat, az 5-km-es úttól a 250 km-esig. Engem eléggé bosszant, főleg mert volt, hogy olyan sárosan ültek be a kocsinkba, hogy órákig azt sikáltam. Mi szeretjük a tisztaságot, de ha a családot cipelném, amennyit bekéretőznek, minden hónapban a kocsi hátsó részét pucolhatnám. Egy vizsgálatra vagy ügyet intézni nem bírnak elmenni kocsival, pedig mindenkinek van jogosítványa meg saját autója, de ugye könnyebb minket ugráltatni, mint taxit hívni, ha nem akarnak vezetni. Engem eléggé bosszant, a feleségem inkább hagyná kihasználni magát, mert zavarja, hogy rossz szemmel néznek ránk a családban emiatt. Mármint hogy nem akarjuk cipelgetni őket minden hónapban ide-oda. Egyszer csak a sógornőt kellene hazadobni, mert a kocsiját otthon hagyta, egyszer a mamát kell vinni orvoshoz, egyszer az apósnak esik jobban velünk vitetnie magát munkába, mint saját autóval menni, "ha már arra járunk". Én lennék túl önző vagy a családtagok pofátlanok?
2019. nov. 20. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Pofátlanok főleg így hogyha nekik is van saját auto menjenek azzal.

Más ha nekik nem lenne auto és pl bevásárlást elintézni nyilván konnyebb mint 6 szatyorral cipekedni.

2019. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
A parom most szerezte meg a jogsit kb. 2 honapja. Az anyja folyton furikaztatna magat (nekik nincs kocsi). Eleinte meg ugy voltunk vele hogy oke vigye el mert megiscsak az anyja. De mar olyan is van hogy a paromnak mondja hogy ne menjen dolgozni mert ot orvoshoz kell vinni vagy nagybevasarlasra stb. Parom termeszetesen nem ment bele es megmondta neki hogy eddig ismerte a bisz,a vonatot es mast akinek van kocsija,es milyen dolog az hogy ne menjen dolgozni mert ot hurcolni kell... Amit csinal mar sok. Ennyi azota szerencsere leszokott errol,nehogy mar a parom allasaba keruljon az anyomos szorakozasa. Ugyhogy ennyi. A sarkadra kell allni plane ha van kocsijuk,nem kell hagyni hogy bele ronditsanak a ti kikapcsolodasotokba.
2019. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekik mind van saját kocsijuk, kb minden családtagnak van sajátja, csak ugye olcsóbb, ha megspórolhatják rajtunk azt az x kilométert, amíg mi cipeljük őket, nem a sajáttal kell menni, netán busszal/taxival, ha úgy adódik.
2019. nov. 20. 23:10
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Mindig megdöbbenek, amikor meglett felnőtt emberek képtelenek nemet mondani másoknak. Elgondolkodtató, hol akad el a felnőtté válás folyamatában ilyenkor az adott személy.


Normális esetben ez így zajlik:

- Mentek boltba? Elvisztek engem is?

- Nem.

2019. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért erre kiváncsi lennék, hogy mikor neked esik a család, hogy micsoda bunkó vagy, amiért a mamit nem kocsikázod ügyet intézni vagy orvoshoz, akkor te mit reagálnál, és tartanád-e magad a nem válaszhoz.
2019. nov. 20. 23:21
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem viselem sehogy, mert nem történik ilyen a környezetemben.
2019. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

"Azért erre kiváncsi lennék, hogy mikor neked esik a család, hogy micsoda bunkó vagy, amiért a mamit nem kocsikázod ügyet intézni vagy orvoshoz, akkor te mit reagálnál, és tartanád-e magad a nem válaszhoz."


Megtörtént. A "Drága nagyi"-val évente 3x beszélek, anyámék meg ellátják magukat. Ha tényleg kell segítség mindig ott vagyok, de nem vagyok csicska és kerestek mást.


A feleséged szerinted mennyire néz fel rád, mennyire férfias, hogy hagyod magad ugráltatni? Már ne haragudj, de felnőtt férfi vagy! Külön magánélettel, határokkal. Szedd már össze magad és húzd meg a kerítést, az ég áldjon meg! Itt panaszkodsz mint egy tinilány, hogy jaj, a családod kihasznál? Jesszus!


N35

2019. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hányan laktok együtt, hogy anyós, após, sógor mindig ott van?

Ha egyszerre több kocsi megy, nagyobb a dugó.

2019. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Letenném a kocsit és ugyanezt csinálnám apóssal, sógorral. Mikor felhívnak, hogy hova kellene menni, azt mondanám, hogy én is ezt akartam kérni tőletek, vigyetek már el az Aldiba. Még meg is mondanám, hogy "mi is spórolunk". Ha van némi színvonal, akkor észbe kapnak, ha nincs, akkor nemet mondanak, akkor meg onnantól tudod, hányadán álltok.


Egyébként nyugodtan kezdj el a családnak is nemet mondani, mikor átlépik a határt. Minden csoda három napig tart, nem fognak örökké haragudni, sőt nem is harag ez, hanem hiszti. De ha nem állsz a sarkadra, egy reggel arra ébredsz majd, hogy a házadban laknak spórolásból, és a kajádat eszik. Utána befekszenek közétek az ágyba.

2019. nov. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem. Mindig megkerdezik, hogy hova mentek? Honnan tudják?

Vagy?

Mondjátok, hogy randizni mentek, stb. Pár alkalommal német mondasz megszokják.

2019. nov. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!