Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság arra kell nevelni...

Manapság arra kell nevelni egy lánygyermeket h egyedül is helyt tudjon állni az életben?

Figyelt kérdés
Egyértelmű, h kell az önállóság, de manapság teljesen másmilyenre van szükség. A férfiakra általában nem lehet úgy támaszkodni, sok a válás és úgy gondolom, h aki egyedül nem tudna nevelni egy gyereket az párkapcsolatban se vállaljon. Errefelé megy a világ? Egy lányt keményebbre kell nevelni mint egy fiút? Ha arra neveled, h kicsim Te csak babázgass, akkor lehet rosszul jár, ha meg arra, h igenis rakd össze azt a polcot, meg csavard be a villanykörtét, akkor meg talán ezt a negatív áramlatot erősítjük!
2010. júl. 18. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mindkét nemű gyereket úgy kell nevelni, hogy önállóan meg tudjon élni. Eleve ez a nevelés célja! Hogy egy életképes, talpraesett egyén váljék belőle, ne olyan, aki másoktól (szülők, házastárs, stb) függ, az olyan személyiség alapból nem egészséges!
2010. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ember alapból társas lény és én még régen úgy "tanultam" h apa ellátja addig a családot, amíg anya otthon van a gyerekkel, mert ugye ez kétszemélyes biznisz!

De a mai világ az h elválnak talán még a gyerek születése előtt és anya egyedül próbál a víz tetején maradni, ehhez meg kell egy kis keménység, ami szerintem a nőiesség rovására megy!

2010. júl. 18. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok a válás,de azért ez nem mindig a fériak hibája.Az biztos,hogy az a nő jár jól,aki egyedül is képes irányítani az életét,de ha szükség van rá,akkor a törékeny nővé is tud válni.Az a tapasztalatom,hogy a férifak nem szeretik az Amazonokat,szeretik férfinak érezni magukat egy kapcsolatban.Ezt így értem is,de ha valóban arra kerül a sor,hogy a nő egyedül marad,akkor is meg kell tudnia állni a helyét.Igen,tudja,hogy hogy kell egy bútort összeszerelni,alkalmanként kereket cserélni stb.Sajnos egy nőnek több szerepben is meg kell állnia a helyét!A romantikus lányos álmodozásnak is megvan a helye és ideje,de néha keménynek kell lenni.

Nem szabad elveszett gyerekeket nevelni,a férfi sem lehet anyuci pici fia örökké.

2010. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

ez nem nemfüggő, hogy valaki felfúr egy polcot vagy becsavar egy villanykörtét vagy kifest egy lakást vagy megfőz egy ebédet... ezek alap dolgok amihez szerintem mindenkinek értenie kell... ezekhez nem kell szakember, mondjuk pl egy parkettázáshoz kell :-)


én is tudok polcot fúrni, noha szívesebben kérem meg aput. de ha nincs segítség, megcsinálom.


pedig babáztam kiskoromban.


28/N

2010. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Biztos találhatsz olyn pasit aki úgy gondolkozik mint te és ellát. Ha neked az az élet csúcsa hogy gyereket nevelsz otthon.

Szerintem minden embert úgy kell nevelni hogy egyedül is megállja a helyét. Szerintem nem mástól kell elvárni a segítséget akkor sem ha társas lény az ember és együtt élnek.

2010. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!