Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem képesek...

A szüleim miért nem képesek megérteni, hogy nem szeretnék nyaralni menni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves lány vagyok. Semmi gondom nem lenne a nyaralással a szüleimmel, mert nem azért nem szeretnék menni, mert jaj,d e ciki (nem vagyok ez a fajta), ha normális helyre akarnának menni, nagyin szívesen mennék.

Tavalyig nem jártunk sehová, mert másra kellett a pénz. Aztán ahogy elkészültünk mindennel, tavaly először voltunk együtt valahol, de már akkor sem éreztem jól magam. Tudom, hogy más örülne, ha elvinnék mindenféle egzotikus helyre, de őszintén szólva engem a hányinger kerülget már csak az említésüktől is. Nem bírom a klímát (nappal 45 fok minimum), rosszul vagyok a repüléstől, a hely nem szimpatikus (aki járt már Afrikában, az megérti miért), mindenhol szemét van és kosz, hihetetlen primitív életkörülmények-csak a tenger mellett lehet megmaradni, de 2 hétig? Engem abszolút nem érdekel a strandolás, meg ilyesmi, úszni nem tudok, bizonyos szinten víziszonyom is van, a napot is nagyon nehezen viselem el. Szóval mindent utálok, ami ott van, mégis szinte kötelezővé teszik, hogy menjek velük. Én megmondtam nekik, hogy nyugodtan menjenek el egyedül, és engem hagyjanak otthon, nem haragszom meg, inkább örülni fogok. Mert teljesen felesleges annyi pénzt kidobni feleslegesen. Persze ezt nem engedik, mert hogy nem hagynak otthon egyedül, pedig bőven lenne hová mennem, nem lennék egyedül. Akkor aztán anyukám elkezd hisztizni, hogy én csak tönkreteszem a kirándulást, mert hisztizek. Nem értik meg, hogy én tényleg undorodom azoktól a helyektől...

Próbáltam rávenni őket valami más helyre, de nekik semmi nem jó, amit én akarok. Én a szívem szerint csak Európán belül mennék mindenféle híres helyeket megnézni, és messziről kerülném a 45 fokos tengerpartot.

Mit gondoltok erről, mit csináljak? Szerintetek nem felesleges pénzkidobás lenne, ha elmennék? Hisz úgyis csak az lenne, ami tavaly, alig vártam, hogy menjünk haza.


2010. júl. 18. 12:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Egy családban szerintem mindenki véleményét figyelembe kéne venni, ha azt akarják a szüleid, hogy jól érezzétek magatokat közösen, akkor figyelembe kéne venni a te hozzáállásodat is. Mindkét oldalról tenni kéne a jó nyaralást és engedni egy kicsit. Szerintem legalább annyira rossz, ha a gyerek dirigál és kinyalatja a seg'gét, mintha a szülőt csak a maga szórakozása érdekli. Üljetek le és normálisan, hiszti nélkül próbáljatok egy kompromisszumos megoldást találni.
2010. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
32%

hát ez téll nehéz helyzet a meleg 45 fok miatt megértelek,de

azt is tudom h a szállodákban és környékén abszolút nem érezhető a szegénység a kosz stb. és ha jobb szállodába mentek ott is ellehetsz ilyen helyeken gondoskodnak a vendégek szórakozásáról masszázs zenés estek stb. ink menj el és bánd meg! ott is tudsz vásárolgatni légkondis plázákban ha nagyon nembírod...

2010. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon megértelek,én sem bírom a hőséget és félnék is a fertőzéstől,bármit is lehet ott enni és inni.

Ezeket,amiket nekünk elmondtál nekik is ugyanígy elmondtad?

A nagyszülők közül senki sem tud hatni legalább az egyikükre?

2010. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
81%

Igaz ezek jó kis helyek, de az életkörülmények, ahogy te is említettek nem túl vonzóak. Ha a szüleidnek megfelel 2 hétig a melegbe,piszokba possadni,szar kajákat enni, akkor nem te vagy a hibás.

Próbálkozz tovább,h esetleg más helyre menjetek. Próbálj olyan helyet keresni ami nekik is jó,de neked is.

PL: legyen tengerpart,de nem az a hőség, legyenek történelmi avyg amikre te gondoltál, érdekes helyek ahol szívesen megnéznétek egy-két dolgot,de ugyanakkor jó kikapcsolódási helyet. Ilyen van Európában is ahogy te mondtad, pl. Horváth-Olaszország stb.

Sok sikert!

2010. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%

micsoda probléma...afrikába akarnak vinni nyaralni, ejjj

na menj te a ....csába

2010. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, eleve azzal kezdtem volna, hogy javaslok más helyet, mert akármilyen finoman adod elő, hogy nem akarsz utazni, az bántó lehet, ha a szüleid igen lelkesen készülnek az utazásra és a közösen eltöltött családi időre. Viszont mivel a szüleid nem nyitottak a te utazási ötleteidre, még nehezebb dűlőre jutni. Nekik nincs egyéb javaslatuk a forró tengerparton kívül?
2010. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért örülök, hogy nem csak én vagyok lehülyézve.

Igen, tudom, hogy a szállodában nem érezni a szegénységet, tavaly is 4*-os hotelben voltunk, és végül is ott nincs nyomor...de azért nem lehet 2 hétig ott ülni. A várostól messzebbre nem mentünk, de az is épp elég volt...

Próbáltam nekik már milliószor elmagyarázni, de mindig csak az van belőle, hogy én hisztizek, és nekem semmi sem jó, szépen megyek, és kész. Hogy majd "kibírom". De hát erre elkölteni egy csomó pénzt, hogy kibírom?...

Aztán persze próbálkoztam a köztes megoldással is, hogy tenger is van, meg látványosságok is. De nekik az sem jó, mert ők csak a 30 fokos tengerben hajlandók fürödni,a többi az már hideg.

Semmi sem jó...és majd egyszer csak bejelentik, hogy holnap indulunk.

2010. júl. 18. 13:09
 8/24 anonim ***** válasza:
44%

Tudod mit meg nem tennék hogy egyszer eljuthassak külföldre?? Tavaly voltunk elösször

balatonnál.

2010. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

én a Dominikai Köztársaságot javaslom, ott a turistaövezet nagyon tiszta, szép, kultúrált, és viszonylag nem drága.


győzd meg őket !

2010. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy más örülne neki, de én nem tehetek róla, hogy nem bírom a körülményeket. Szívesen elküldenék magam helyett bárkit.
2010. júl. 18. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!