Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudok pedig utálok. Hol a...

Hazudok pedig utálok. Hol a kiút ebből? Részletek lent.

Figyelt kérdés
egy normális ember nem hazudik.én normális vagyok,ezért is utálok hazudni azt meg mégjobban utálom,ha kiderül.Utálom, hogy hazugnak és megbízhatatlannak tart a családom, mert alapvetően nem vagyok az.A szüleim sokáig rákényszerítettek hogy hazudjak,mert ha igazat mondtam csak rosszabb lett mert megbüntettek azért amit elmondtam, ezért most a nagymamámmal is folyton ezt csinálom,pedig most már azt tehetem amit akarok, csak érzelmileg zsarol.Érdekes, amióta nem élek együtt a szüleimmel,nem kell megfelelnem a lehetetlen elvárásainak így nem is hazudok nekik.Tudom, hogy ez nagyon rossz tulajdonság de annyira szeretném leszarni hogy mit gondol rólam a nagyim és miért durcázik be épp.Most már úgyis mindegy mert az egész család elkönyvelt megbízhatatlannak és hazugnak.Nem is értem miért foglalkoznak még velem.Nem szeretném ha foglalkoznának velem.
2010. júl. 17. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha már nem hazudsz,akkor miért könyveltek el hazugnak?

Másik meg az,hogyha a hazugságtól tényleg csak rosszabb lett neked,és büntettek azért,amit elmondtál nekik őszintén,akkor ők nevelték beléd azt,hogy muszáj hazudnod,vagy pedig ez vagy az lesz..

Sz_rd le azt,hogy mit gondol a nagyvilág!!Élj szívből!(nem az Algida-t akarom reklámozni,hanem azt,hogy örömmel kell élni):D

2010. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom de nem tudok az örök pesszimista nagymamámmal boldogan és szívből élni aki folyton beárul a nagybátyámnál ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő kitalálja aki ezután felhív és lecsesz.és ha elköltöznék én lennék a hálátlan.
2010. júl. 17. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kényszerített rá hogy hazudj. Egyszerűen nem kellett volna olyat csinálni amit ha elmondasz megbüntetnek. Nagymama korodban is a szüleid fogod hibáztatni. Aki önálló az felelős magáért és nem kenheti másokra.
2010. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor is költöznék,a nagyinak pedig elmagyaráznám,hogy mi van..("Nagyi!A saját életemet szeretném élni!Elfogok költözni.De majd minden második nap jövök hozzád..")

Nem kötelezséged neked azt csinálni,amit más mond!Egyszerűen tedd azt,amihez lehetőséged és kedved van!:D

2010. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabadulj ki a börtönből!!Legyen egy pasid vagy egy csajod(nem tudom nő vagy-e vagy pasi)!

És költözzetek össze..de ne Ő jöjjön hozzád meg a nagyihoz..mert akkor az a kapcsolat sem fog sokáig tartani..:S

2010. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szrd le ki mit gondol ne legyél ilyen gyenge.
2010. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanilyen volt a gyerekkorom.Soha nem csináltam olyat,amiért büntetés vagy ordítás járt volna,mégis állandóan büntettek és ordítoztak velem apróságokért.Az eredménye az lett,hogy hazudoztam,ami mára - 39 vagyok - elmúlt,de a mai napig félek vállalni a véleményem,vagy önmagam.Semmi önbizalmam nincs.Ma már nem a "büntetéstől" félek,de nem merem vállalni amit érzek,állandóan félek,hogy rosszul csinálok valamit,vagy hogy nem fognak szeretni,ha vállalom önmagam,azt,amilyen vagyok.

Nem az a hibás a legtöbb esetben,aki hazudik.Hanem az,akinek hazudni kell,akinek nem lehet megmondani az igazat,őszintén.

2010. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló ezt jól mondtad,ugyanez van velem is.én sem nem merem vállalni amit gondolok,de ezen változtatni fogok.csak nem tudom hogy mondjam meg a nagyimnak hogy elköltözök.ő fogadott be a szüleim elől gondolom most ezért ápolnom kéne őt.ha nem teszem hálátlan vagyok amit meg is lehet érteni.mindig ezek a kettős helyzetek...
2010. júl. 17. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is épp ilyen szituációból szaadultam, anyám volt örök elégedetlen, hol veréssel, hol lelki terrorral tartott sakkban.

Engem nem zavar a hazugság. Részemről úgy fogom fel, mint életmentést. Tudod, hány nagy veréstől mentett meg egy-egy hazugság? És tudod, hányat kaptam az elején, amikor még rosszul hazudtam? Tudod, milyen kínos volt a tanároknak kimagyarázni a kék foltjaimat?

Én felvállalom, hogy hazudós vagyok. Pontosbítsunk: nem, inkább mindig azt mondom, amit mondanom kell, hogy a lehető legkisebb fájdalommal ússzam meg az adott helyzetet.

A család problémára pedig nekem bevált módszert javaslok: mondd, ami igaz, és tégy úgy, mintha hazudnál. Anyám ilyenkor maga állt neki kiagyalni, hogy ha az a hazugság, amit én mondok, mi lehet az igazság. Tehetek én róla, hogy ferdén működik az agya? Gondoljon, amit akar, én megteszem, ami a kötelességem.

2010. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!