Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15-17évesek! Ti szoktatok a...

15-17évesek! Ti szoktatok a szüleitek előtt csúnya szavakat használni? Vagy szülők ti mennyit engednétek meg?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül arra gondolkodok hogy valaki idegességében káromkodik hanem pl arra "na ez a pasi tuti b.uzi".Én még egy időbe még a szex szót is kínosnak találtam kimondani a szüleim előtt:D

16/L


2010. júl. 17. 16:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én is inkább az vagyok aki leszidja a szüleit,hha csúnyán beszélnek.. gáz és ocsmány dolog a ronda beszéd:)
2010. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Roppant kínos! Oda-vissza egyaránt. Ha meghallom, hogy káromkodnak szüleim mindig rájuk szólok! Persze nekem is kicsúszik a számon, ha belerúgok az asztalba, de azt is inkább magamnak dödögöm. Szerintem káromkodni "menőzésből" épphogy ciki, egy kultúrált ember normálisan is ki tudja magát fejezni. Egy lánynak pedig főleg tudnia kéne! Szerintem nincs ocsmányabb egy ifjú hölgyemény akitől halljuk a közismert szavakat...
2010. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

apukám osztrák, és eléggé vicces, amikor kicsi akcentussal mond mindent.....xDwww

pl. hol a fenébe van a p.csamám? (nála pizsama = p.csamaxD)

meg h mi ez a f.szság?

meghát anyu is, én isxDxD

2010. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nálunk se tabu az hogy valakit kibeszélünk,leszólunk,lebu.zizunk,lek.vázunk vagy éppen ha összetörök egy poharat akkor mondom pont vessző nékül.És ez egyáltalán nem az értelmet mutatja,mert ha akarom akkor türtőztetem magam,nem esik nehezemre hogy ne használjak trágár szavakat,de itthon elengedem magamat.Pl iskolában,idegenek előtt,kisgyermekek előtt,olyanoknál vendégségben aki nem családtag,étteremben,hivatalos helyeken egyáltalán nem hazsnálok SEMMIlYEN ronda szót,mert az tényleg illetlen és egy lánytól undorító és közönséges...de itthon lehet=D Anyukám óvónő,ő is szokott káromkodni.Nekem is megtanította hogy milyen élethelyzetben lehet ilyesmit csinálni és akkor nem gondolnak közönségesnek...ennyi=)
2010. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

ez neveltetéstől függ, sztem. régebben én is így voltam, h még a szex szó is ,uhh, csak ne kéne kimondanom. De azóta változtam és már bármit kimondok előttük..

főleg amióta megszületett az öcsém, most 3 éves és rossz. néha,na jó többször is szoktam vele kiabálni és akkor is vannak csúnya szavak. igaz nem szép,de hát akkor is.

15/L

2010. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mi nem szoktunk káromkodni. Sem a szüleim, sem én. Persze néha-néha kicsúszik egy-egy ba.dmeg, de ez többnyire akkor van, ha valami baleset történik. (pl. a múltkor anyám összetört egy komplett pohárkészletet, mert ráejtett a mosogatóban lévő poharakra egy tányért. Na akkor káromkodott. De nálunk nem jellemző, mondjuk még veszekedni sem hallottam a szüleimet, úgyhogy nem vagyunk egy átlagos család. :-P 14/L
2010. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk sem "divat" káromkodni, és őszintén szólva én magam is elég primitív dolognak tartom, ha ilyen általános szokás b.azdmegelni. Persze, néha nekem is kicsúszik, ha nagyon-nagyon ideges vagyok, de az tényleg ritkaság. Szóval se a szüleim előtt, se mások előtt nem szoktam.

De ahogy látom nagyon laza dolog a p..,k...,f.. kezdetű szavakkal dobálózni. Ennél enyhébbek azért kicsúsznak gyakrabban (b.uzi,r.ibanc), bár én ezeket nem is tartom káromkodásnak.

2010. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ja, és 16/L
2010. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát mi angolul szoktunk :P. de azt folyamatosan. Ha valaki kimondja, a b.zit arra azért rászólok.

18/f.

2010. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szoktam hát! De azért van hogy rám szólnak, de ennyi. Szerintem ez így OK, és kész. :)
2011. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!