Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz már ennek vége?...

Mikor lesz már ennek vége? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hisztis meg semmi hasonló, de bármikor történhet valami.


Apám tűzoltó, a párom pedig katona. Mind a kettő tök veszélyes munka és sosem lehet tudni, hogy mi fog történni. Például apámnak egyszer megégett a lába, ráesett valami deszka tűz oltás közben, a páromnak majdnem leszakadt az egyik ujja és egyszer lábon lőtték. Van két 3 hetes fiunk (ikrek) és nem tudom mi lenne ha meghalna az apjuk. Így is alig van szabadidőm.

Nem akarom mondani a páromnak, mert szerintem abból csak a veszekedés lenne. Vagy beszéljek vele? Szerintem lehetne barátságosabb munkája is :) de hát ő így akarta. Nem valami könnyű így a gyerekkel...főleg majd amikor elkezdenek majd pakolni meg mászkálni. Akkor több segítség kellesz szerintem. Szokott segíteni az anyukám és az anyósom, de ez nem lehet mindig így.

Szerintetek mit csináljak? Szóljak neki? Akkor szerintem az lenne, hogy hisztis vagyok...de talán egy próbát megér.

25/N


2010. júl. 17. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem mikor hozzámentél és mikor a gyereket terveztétek tudtad hogy a párodnak mi a hivatása. szerintem szólhatsz neki, de nem hinném, hogy otthagyja a katonaságot emiatt.
2010. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ilyen munka is kell. Az én apukám külföldön dolgozik, kamionos, de vele vele van a védőangyal, mert nem egyszer aludt már el út közben, mégsem történt semmi. Hát nyugodtan mond el neki hogy mi bánt, szerintem semmi veszekedés nem lesz belőle. Végül is ezt tanulták, tudják mi a dolguk. És ha elmondod hogy ennyire félsz, akkor még jobban fognak vigyázni :)
2010. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ezt azelőtt nem tudtad mielőtt gyereket szültél neki ?:D

amúgy meg hha nem megy külszolgálatra.. itthon csak egy semmitérő katona (bocsánat a kifejezésért) gondolom 4kor lejár a munkaideje és megy haza..vkinek pénzt is kell keresnie.. és ha ő így szerette vna akk megfosztanád az álmától?:D

bocs hha nyers voltam,nem bántásnak szántam :)

2010. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sem apád sem a férjed nem fogja a te hisztisd miatt otthagyni a munkáját.

Tanuld meg elfogadni őket. beszélgess arról velük,hogy féltetd őkest stb.. vagy kér pszi segítséget,mert ez két pici mellett nem normális. Érzékeny vagy most ez rendben.. de nem várhatod el,ohgy feladjanak mindent emiatt mások.

2010. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, eddig is tudtad mi a párod foglalkozása, így szeretted, ezt vállaltad te is. Nyilván 2 pici gyerek mellett szükség is van a katonai fizetésére, nem mehet egyik napról a másikra postásnak pl.
2010. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát próbáld megemlíteni neki.De mióta dolgozik katona ként?Ha ő szereti azt a munkát biztosan nem fogja ott hagyni.És igaz,tudhattad már előtte is hogy ez így lesz.Én is tuti mindíg rettegnék.Sokat van távol tőletek?

Sok szerencsét kívánok nektek és hogy nekik se legyen semmi bajuk !

2010. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már lassan 2 éve katona és én nem azt mondtam, hogy keressenek más munkát, bár nekem nem nagyon tetszett akkor se az ötlet. Már volt olyan, hogy vagy fél évig haza se jött, legutóbb 4 hónapig nem volt itthon.
2010. júl. 17. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz katonának lenne,hogy valakivel történjen valami! Akkor is maradhatsz magadra,ha mindig otthon ülne a férjed! Ha téged ez zavar,akkor nem kellett volna katonához férjhez menni és gyerekeket szülni. Ha othhagyná a munkáját,akkor miből élnétek meg? Ma nem könnyű munkát találni,főleg nem olyant,ahol jó a fizetés.

A piciket pedig ne kényeztesd el,akkor könnyebb lesz velük. Örülj,hogy anyukád és az anyósod tud segíteni neked.

2010. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amikor hozzámentem akkor még autószerelő volt és később lett katona. A gyereket pedig nem fogom elkényeztetni. Én nem azt mondom, hogy keressenek más munkát, mert szerintem ez már így marad. Csak hátha lenne valami megoldás erre. Ha romlana a helyzet és észrevenné akkor úgyis kilépne magától. Arra meg nem számítottunk, hogy ikrek lesznek.
2010. júl. 17. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:

"Apám tűzoltó, a párom pedig katona."

Vadakat terelő juhász nincs a családban? :)

2010. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!