Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiderült hogy van egy lányom....

Kiderült hogy van egy lányom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy van egy 6 éves lányom. Én nem is tudtam róla...viszont nálam kell laknia. Nem hiszem hogy tetszik neki ez az egész..de mégis a gyerekem (ami már biztos) szóval nem akarom oda adni senkinek. Nekem nincs feleségem meg rajta kívül gyerekem de azt se tudom hogy mit kell csinálni egy ekkora gyerekkel. Tőlem mindent meg tud kapni amit akar..de a gyereknevelésről nem tudok valami sokat. Valaki akinek hasonló korú gyereke van az mit csinál a gyerekkel? Magára hagyni nem akarom...így is biztos megviseli az anyja állapota. Hirtelen jött. Mit csináljak szerintetek?

29/F


2010. júl. 16. 20:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Sose hazudj neki, és szeresd!
2010. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Rákos és már biztos hogy meghal. :S

Hát nem tudtam hogy van..azt se tudtam hogy terhes. Akkor ez valahogy a kapcsolatunk végén történhetett...azóta nem is láttam

2010. júl. 16. 20:28
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon helyzetfüggő, múlik az anyuka hozzáállásán is, bár gondolom szeretné, ha jól kijönnétek, és segít legalább abban, hogy mit mond a kislánynak rólad, biztosan ő is azt akarja, hogy jól kijöjjetek egymással.


Először biztosan nehéz lesz, de bele fogsz szokni, ne aggódj. Egyenlőre próbáld meg biztosítani számára azokat a dolgokat, amik eddig megvoltak az életében (ha esetleg meg tudod erről kérdezni az anyukát, az nem lenne rossz - biztosan neki sem lenne ellenére, ha látná, hogy jó kezekben lesz a kislánya).


Tudod, mindenhol vannak szokások, pl. esti mese, vagy jóéjt puszi, vagy hogy együtt reggeliztek ilyesmik. Akár a kislánytól is érdeklődhetsz, de figyelj arra, elég érzékenyek a kislányok.


Ha valamiben nem vagy biztos, kérdezd meg tőle. Elég nagy már hozzá, hogy megmondja, mit szeretne. Ismerkedésnek tök jó, ha eljártok ide-oda.

Mondd meg neki, hogy szeretnéd, ha elmennétek valahova, mit szeretne. Persze azért javasolj pár alternatívát, mert lehet, hogy magától nem mond semmit. Nem tudom, mi érdekli, kezdetben lehetnek ilyen semleges programok: állatkert, strand, kirándulni valahová, ilyenek. Aztán ha látod, hogy mi érdekli, akkor majd tudsz olyat javasolni, aminek tényleg nagyon fog örülni.


Olvashatsz könyveket, van egy pár a témában, segíteni fog. Ha probléma van, nyugodtan írj:) Sok sikert!

2010. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Cselekedj ösztönből, mindent tégy meg, amit jónak érzel. Nehéz korszak elé néztek mindketten, és nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha elhalmozod mindenféle játékkal stb. Sok szeretet kell neki, megértés, törődés. Ne hagyd magára, beszélgess vele, ismerjétek meg egymást. Most, hogy még él az édesanyja, szervezzetek közös programokat(ha tudtok, és persze van olyan állapotban.) Most egy időre tégy félre mindent, és próbálj erre a dologra összpontosítani, ne stresszelj, mert az meglátszódik rajtad, és így nem fog bízni benned. Ha kialakul már valami kapcsolat, közelség, utána már egyszerűbb lesz. Tényleg az a legfontosabb most, hogy nyerd el a bizalmát. Ne kiabálj vele, ha valamit rosszul csinál, akkor nyugodt hangnemben magyaráz
2010. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
de azért el ne kényesztesd...
2010. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

folyt köv: (véletlen kiléptem) szóval magyarázd el neki, hogy az miért nem jó, hogy kellene csinálni, stb, Érezze, hogy mindenben mellette állsz. érezze, hogy szereted, hogy törődsz vele. Ezek után nagyban meg fog változni az életetek, készülj fel rá!

Sok sikert! KITARTÁS!

2010. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A 20.37. No komment!

A nagyobbik lányom 5 éves volt,amikor meghalt az apukájuk. Eleinte nem beszélt róla. De később észrevettem,hogy vele álmodik. Azután sokszor szóba hoztam az apukájukat. A gyászt nekik is felkellett dolgozniuk. Vigyázz arra,hogy neki is hiányozni fog az anyukája. Beszéljetek róla,és csak jót mondj neki róla.

Megnézheted a Kramer kontra Kramer filmet,vagy a könyvet is elolvashatod. Sokat tanulhatsz belőle.

A kommented alapján úgy vélem,hogy jó anyagi körülmények között élsz. Ha nincs nagymama,aki segíthet,akkor próbálj keresni egy megbízható "nagymama" pótlékot,aki a háztartást is vezeti. Jó ha van egy nő körülöttetek,aki az öltözködési stb. tanácsokkal elláthat.

A szeretet a legfontosabb,de ne adj meg neki,mindent,amit kíván. Azzal csak elrontanád a nevelését. Kell egy egészséges mértéktartás,ha nem akarod,hogy elkényeztetett,kezelhetetlen kislány legyen.

Sok kitartást neked.

2010. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig még él az édesanya addig vidd el magaddal ide oda állatkert vidámpark stb... próbálj a barátja lenni. Ha pedig elhunyt az anyukája akkor légy a támasza.


Egyébként nagyon tisztelendő benned, h nem hagyod őt magára és vállalod, h felneveled.... :)

30/L

2010. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem kitartást!!!

(az előző voltam)

2010. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem semmi szitu. Egyrészt legyél vele természetes és őszinte. Mutass felé érdeklődést, és a lényeg, hogy a bizalmi kapcsolat kiépítésén dolgoznod kell.


Keressd olyan ismerőseid társaságát, akiknek van hasonló korú gyerekük. Eleve fontos, hogy a lányod találkozzon a korosztályával. Ha élnekk szüleid, testvéreid, egyéb rokonaik, vedd igénybe a segítségüket.

Mégegy ötlet, ami elsőre furcsának tűnhet, és sok múmajom le fog pontozni, de nem érdekel, mert ha megfogadod a tanácsot, az megoldást jelenthet a problémádra. Kezdj el MLM rendszerben hálózatot építeni teljes gőzzel! Az Amwayt, és azon belül a Network21-et javaslom, mert azt ismerem. Egyrészt az ott dolgozó vezetők többnyire családos emberek, és nagyon segítőkészek ha valakinek ilyen problémája van, másrészt a konferenciákon is rengeteg szó esik a szülő-gyerek kapcsolatról, és ezeken kívül rengeteg olyan irodalomhoz lehet hozzájutni, ami segíthet abban, hogy minél jobb apja lehess a gyerekednek.


Remélem, tudtam segíteni.

2010. júl. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!