Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy hallottam vannak más...

Úgy hallottam vannak más szüleim, (nagyon megzavart a gondolat) mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim sosem szerettek, úgy igazán.

Töbször is kihalgattam a szüleimet, hogy arról beszélnek hogy nekem mások a szüleim, de nekem soha nem ejtettek erről egy szót sem! 16/f


2019. okt. 14. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezz rá tőlük.
2019. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan már, erről nem beszélnek a szülők, nincs róla mit beszélni, hiszen mindketten tudják (tudnák, ha igaz lenne) 16 éve. Ha örökbefogadtak, akkor szeretnek, mi a fenének fogadnának örökbe gyereket, ha nem szeretik?
2019. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem tudsz a gondolattól szabadulni, akkor el lehet indulni két irányba.

Az egyik az anyakönyvi hivatal.

1)a Amennyiben örökbe fogadtak, de nyilván nem a születésedkor - úgy emlékszem ez jogilag nem lehetséges, illetve csak a béranyaság esetén életszerű, de ez utóbbit tiltjék a magyar törvények -, akkor a születési napod alapján rákereshetsz saját magadra a születési anyakönyvben, abban a városban, ahol születtél, vagy ahová tartozik a hely ahol születtél. Ha az ott bejegyzett neved azonos a maival és a szüleidével, akkor úgy tűnik az ő gyerekük vagy, mivel visszamenőleges hatállyal nem változtatnak semmit meg az anyakönyvi bejegyzési sorrenden. A megjegyzések vagy bejegyzések rovatban pedig be kell írva legyen az örökbe fogadásod ténye. Indokként az anyakönyvi hivatalban azt mondd, hogy a horoszkópodhoz kell, hogy hány óra hány perckor születtél /ennek az anyakönyvi bejegyzésednél szerepelnie kell/

1)b amennyiben nem egyezik a születési vezetékneved stb. a mostani szüleidével, akkor egyértelmű


2) próbálj DNS-mintát szerezni a szüleidtől, azonban ez jogilag sikamlós téma, nem ajánlom, a beleegyezésük szükséges jogszerűen a vizsgálathoz, valamint nem vagy nagykorú, hogy akadályok nélkül igényelhess DNS-vizsgálatot, tesztet


Ha az anyakönyvi adataid eltérnek a szüleidétől, ne az anyakönyvi hivatalban érdeklődj tovább. Egyébként ha elutasítanak a hivatalban hogy megnézd az adataidat, akkor örökbe vagy fogadva.

Ha ez bebizonyosul így vagy úgy, akkor próbálj meg felelősséggel gondolkodni és ha tényleg szeretnek a szüleid, legalább várj 18 éves korodig, több jogi szabadságod lesz.

Ha tűrhetetlen számodra a helyzet, csak akkor kezdj nyomozni az eredeti szüleid után. Azonban ez utóbbit mégsem javaslom, mert az eredeti szüleid - ha ez lenne az igazság - még annyit sem törődtek veled mint az örökbe fogadók.

Ne ess kétségbe, az egész élet kemény mindenkinek, erősítsd meg magad, az elkeseredés - ha lenne okod rá - inkább erősírsen meg, mint hogy tönkre tegyen.

2019. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már sokszor kihallgattad miért nem kérdezted meg?
2019. okt. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincsenek otthon elkezdesz turkálni a régi papírok között, ha nincsenek elzárva. Kicsit alamuszi dolog, de bejöhet.
2019. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
ma 00:27-e: örökbefogadáskor új születési anyakönyvet állítanak ki az új szülök adataival és azzal a névvel.
2019. okt. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat ezek alapján utána járok.
2019. okt. 15. 08:01
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
wtf
2019. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, megint egy örökbefogadott tini, már kezdtem hiányolni őket. :)
2019. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Múltkor még iskolai ünnepségről tanácsoltak el...
2019. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!