Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is szokott sokat gondolni...

Más is szokott sokat gondolni a már nem élő szeretteire, rokonaira?

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szokott.
2016. okt. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen.Apukám 20 éve halt meg,nagymamám 6 éve.

Nagyon hiányoznak,senki nem tudja betölteni az űrt,amit maguk után hagytak.

2016. okt. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5 éve halt meg apukám és nincs olyan nap,hogy ne jutna eszembe.
2016. okt. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyum részéről a szüleit nem ismerhettem már meg,de ennek ellenére szoktam rájuk gondolni..apum részéről a papám 16 éve hunyt el,nem sokat gondolok rá...nem mindig inkább...meg nem is nagyon emlékszek rá..mamám 2 hete hunyt el rá elég sürün
2016. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyapám 13 éve halt meg, rá nagyon sűrűn gondolok. Bár kicsi voltam, még 4 éves se, amikor meghalt, de nagyon hiányzik.

Olyan rokonaimra is gyakran gondolok, akiket nem is ismerhettem személyesen, csak esetleg régi levelekből, amiket írtak, fényképekről, vagy történetek alapján, amiket még nagymamám mesél.

2016. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Részvétem Mindenkinek!

Nekem a dédnagymamám ment el 9 éve Karácsonykor, és az utóbbi napokban sokat gondoltam rá, meg hogy mennyire hiányzik, sose felejtem el...

2016. okt. 3. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetesen igen!

Az én memóriám képszerű és életvitelhez erősen kapcsolódik. Eseményeket, embereket, szituációkat, de még elhangzott mondatokat is megjegyzek szinte korlátlanul. Memorizálni viszont nem tudok, pl. verset tanulni és a matekkal is hadilábon állok. Ezért lettem grafikus festőművész. :-)

Ha behunyom a szemem, szinte időutazásra vagyok képes a múltban. Pillanatok alatt odatudom gondolni magam a régi helyzetekbe. Hallom a hangokat, érzem az illatokat, majdnem bármit feltudok idézni. Sok esetben emlékszem, ki mit mondott. (Ez olykor átok, mert a másik fél nem emlékszik. Nagyon idegesítő tudni akkor, amikor a másik mondjuk tagadja.)

Eltávozott rokonok, barátok sokszor eszembe jutnak. Még azok is, akiket csak kisgyerekként ismertem. Jó érzés visszaemlékezni! Ahogy mondja a dal: "Csak a szépre emlékezem!" Persze, feltudom idézni a rossz élményeket is, de azt miért is tenném, ha nem muszáj. Ha mégis, akkor azért, mert abban is látok valami szépséget, fontosat.

Nejem szerint könyvet kéne írnom, talán meg is teszem egyszer. Nem kitalált történetet, hanem emlékeimből egy elbeszélést. Nem buta gondolat, megörökíteni azokat az ismerősöket, akik érdemesek arra.

2016. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 -Jani- válasza:
Persze. Ellenben biztosan vannak akik nem gondolnak/emlékeznek meg időnkét az eltávozott szeretteikről, azok vagy érzéketlen emberek vagy nem szerettei akiket elvesztett.
2016. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!