Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szemében is úgy tűnik, hogy?

Más szemében is úgy tűnik, hogy?

Figyelt kérdés

aki úgy írja, hogy anyám, arról eleve az jön le, hogy nem tiszteli annyira, mint aki úgy írja, hogy anyum, anyukám, édesanyám ?


Szerintem ez így van.


2010. júl. 16. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
hagyja.
2010. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
upsz, remélem ez életem legnagyobb hibája...
2010. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád, az enyém. :)
2010. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ugye, hogy ugye? :D

tudtam, hogy nem lehet az én hibám a helyesírás probléma:)

2010. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%
Az én lányaim (4,5 és 12 éves)is azt mondják,hogy "Édesanya"és nekem ez nagyon jól esik.
2010. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez inkább szokás, van olyan ismerös, ahol anya a megszólitás, mßasutt anyuka, vagy anyuci - de ebböl nem lehet levonni olyan lkövetkeztetést, hogy az egyik jobban vagy kevésbé tiszteli a szülöt. Nálunk - azon a környéken, ahol élek, az édesanya olyan irodalmi hangzású, senki nem mondja igy, mert túl fellengzös. A férjem szülöhelyén - a környéken is, nemcsak a családban - meg csak anya a megszokott megszólitás, de ezen nem múlik semmi.
2010. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem így van, én anyukámat gyakran úgy hívom, hogy anyám, és mindennél jobban tisztelem! Inkább viccesen mondom, de mondjuk ő nem annyira szereti. :) Sőt, tesómnak szoktam mondani, hogy merre van anyád? De ezt lehet szeretettel mondani, a hangsúly a lényeg. Édesanyám tudja, hogy mindenkinél jobban tisztelem őt, és persze nagyon szeretem. Nagyon jó a kapcsolatunk.
2010. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!