Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szemében is úgy tűnik, hogy?

Más szemében is úgy tűnik, hogy?

Figyelt kérdés

aki úgy írja, hogy anyám, arról eleve az jön le, hogy nem tiszteli annyira, mint aki úgy írja, hogy anyum, anyukám, édesanyám ?


Szerintem ez így van.


2010. júl. 16. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

amikor mérges vagyok anyukámra akkor anyámat mondok ha róla beszélek de különben anyunként emlegetem szal lehet benne valami

15/L

2010. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Általában nekem is ez jut eszembe először :)
2010. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az számít hogy mondod, hanem, hogy mit érzel amikor kimondod.Haverom mutternak hívja az anyját de lehet érezni a szeretetet mikor beszél vele és így nevezi.:)
2010. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
szerintem ez hülyeség. Szokás kérdése. Én anyukámat vagy édesanyámat használok. Van olyan, aki még mamának szólítja az anyját. És akkor öt olyan öregnek tartja mert így szólítja?
2010. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát én pl. öreganyámat mondok nagymamám helyett, modjuk utálom is az egyiket.
2010. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem így van.


Biztos József A. sem tisztelte akkor az anyját.

(Lásd: Kései sirató c. vers.)

Vagy mégis? (Lásd: Mama)

Most akkor igen, vagy nem?


Te ítélkezni próbálsz mások fölött, megmondani, mi helyes, mi nem, csak mert te nem úgy csinálod. Felesleges.

2010. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik rossznak. Mondjuk, ha páromnak mondom, akkor nem úgy kezdem, hogy az anyád, hanem anyud. :)

Én mindig is anyuztam amíg élt, az anya nem volt bevett, de ettől független semmi rosszat nem látok benne. Párom meg mamázik.

20/L

2010. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én itt legtöbbször anyámat írok, vagy anyát csak simán, mert többször találkoztam már vele, hogy az anyukám/apukámból ebből arra következtetnek, hogy kb. 13éves vagyok. Amúgy nekem az édesanyám túl patetikus. Egyetlen emberrel találkoztam egész életemben, aki tényleg természetesen hívta így az anyukáját.
2010. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szerintem nincs így, én is azt mondom ha beszélek róla valakinek, hogy anyám, de ettől még pont úgy szeretem, ahogy az, aki édesanyámnak hívja...de ebben a szóban is úgy van, hogy anyám, csak az édes szótól nem tiszteli vagy szereti valaki jobban,mint az aki ezt a szót elhadja.
2010. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tyűha. Levonsz következtetéseket egy kérdésből. Ez a fölösleges! :)
2010. júl. 16. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!