Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam magam?

Hogyan tartsam magam?

Figyelt kérdés

Édesapám sajnos súlyos beteg. Rákja van most már teljesen szétszéledt a testében. De most már 4 napja nem tud enni, illetve kihány mindent, ma már ki sem tudott kelni az ágyból. Csont sovány már.

Persze a lelkem mélyén tudom, hogy egyszer vége lesz a fájdalmainak, de ma amikor hazaértem meglepődtem, hogy az az erős férfiember az APUKÁM, jaj , így szenved. Nem tudok kivel beszélni, hiszen Anyuékban én tartom a lelket, meg nem is tudom, nem igazán szeretem kimutatni az érzéseimet mások előtt. Apukámnak is mindenben segítek, igyekszem mosolyogva mesélni a jó dolgokat, meg együtt néztük a meccseket. Legjobb barátaimnak sem tudok mit mondani. Nem tudok mit csinálni, csak azt veszem észre, hogy könnybe lábad a szemem a buszon, munka közben mindenhol. Alig tudom tartani magam.

Hogy éltétek túl ezt a legutolsó legnehezebb időszakot?


2010. júl. 15. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam én is,amikor apukám stroke-ot kapott..3 éven belül kétszer. Nem lehetett tudni,hogy felépül-e,fog-e újra járni, beszélni. Hála Istennek végül 100%-osan felépült.

Viszont hogy érdemben is válaszoljak: én,amíg nem tudtuk,hogy mi lesz, szép lassan elkezdtem felkészülni arra az esetre,ha esetleg elveszíteném. Tudom, kicsit szemétül hangzik, de hidd el, könnyebb önként lemondani arról,amit/akit később fájna elveszítenünk.

2010. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnálom , ami veled történik.Kitartást és nagy lelkierőt!Párom nagymamája halt meg nem rég rákban nagy fájdalmak között.Szörnyű volt látni a szenvedését.A legtöbbet az jelentheti ha vele vagytok, a közelében, beszéltek hozzá sokat és ne lássa rajtatok a fájdalmat, a megtörtséget.
2010. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
első: egyáltalán nem hangzik szemét módon, pontosan így kell tenni, ahogy te csináltad.
2010. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen én is már fél éve készítem magamat, de hiába készülök rá, amikor itt van az idő, nem tudsz úgy lenni.

Higgyétek el már csak az a kívánságom, hogy ne fájjon neki, és minél kevesebbet szenvedjen.

2010. júl. 15. 20:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veled történik!! Teljesen megértelek apu is ezt kivánta mikor még élt

a mamám,hogy ne szenvedjen tovább.

:'(

2010. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszik, akkor már nem tart soká. Mamám tulajdonképpen úgy vetett véget a saját szenvedéseinek, hogy nem evett többé.

A Te legnagyobb jutalmad az lesz, hogy békében tudod majd elengedni. Egyrészt megkönnyebbülsz majd, hogy véget ért a nagy szenvedés, amellett természetesen hogy örökké hiányozni fog. És a legnagyobb dolog, hogy mivel mellette álltál a nehéz időkben, nem lesz lelkiismeretfurdalásod. Úgy is mondhatnám, nem fog visszajárni álmaidban az önvád. Sokkal könnyebb így elveszíteni valakit, mint ha nincs rendezve a kapcsolat. Én Mama mellett maximálisan ott voltam, jó viszonyban voltunk, nincsenek vele rémálmaim. Anyámmal más a helyzet, őt nehéz volt igazán jól szeretni, mert sok szenvedést okozott nekem, így ő hosszú éveken át visszajárt álmaimban. Pokoli nehéz volt lezárni, elfogadni a halálát, pedig ha őszinte akarok lenni, Mamát sokkal jobban szerettem.

Nagy dolog, hogy Édesapád mellett vagy a végsőkig. Sokan gyávák ehhez, és azon a címen, hogy nem tudják nézni a szenvedését, inkább elkerülik jó messzire. Mamának mindig fájt, hogy a másik unokái és a fia nem látogatta a vége felé már. Önmagukat jobban féltették. Az ember ilyenkor elfelejtkezik önmagáról, mert muszáj, mert Ő a fontos és az, hogy segítsek rajta.

Ez a békesség lesz a jutalmad, hidd el.

2010. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele sokat,mert azután jössz rá,hogy mennyi mindent nem mondtál el neki.

Nekd viszont sokat segítene,ha lenna egy barátod,akivel veszélhetnél a fájdalmadról. Ha segíteni nem is tud,de ha meghallgat,már az is segít valamit.

Akár ide is írhatsz,hogy a válaszokból erőt meríthess.

Nekem a férjem halt meg rákban 31 évesen. Rengeteget szenvedett,neki is megváltás volt a halál. Együttérzek veletek.

2010. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Nem szabad arra gondolnod,hogy neki most nagyon rossz...tudom, ez nagyon nehéz...de gondolj arra,hogy egy sokkal jobb helyre fog kerülni. Ő is azt akarja,hogy a szép dolgokra, az együtt töltött boldog időre emlékezz majd,amikor rá fogsz gondolni-ebben biztos vagyok.

Első voltam.

2010. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én Édesapám a nyolcadik születésnapomon halt meg, tüdőrákban. Egy évet jósoltak neki az orvosok, 9 hónap lett belőle. Az utolsó 9 hónapot végig itthon töltötte, végignéztem, ahogyan lefogyott, a pocakos apámból egy megtört, gyenge ember lett, akit ki kellett támogatni a wc-re. Sokszor etettem, itattam, 7 évesen én voltam az, aki majdnem egész nap mellette ült. Egy szobában laktam a szüleimmel. Ő feküdt az ágyon, és ha nem aludt, segített a leckémben. Nyolc évembe telt elengedni Őt, nagyon megviselt a halála, de mindösszesen körülbelül 5x sírtam miatta. Tudom, hogy jobb helyre került, és hogy többé már nem kell szenvednie. Ha Édesapád eltávozik, gondolj arra, hogy már nem érez fájdalmat, és hogy örökké él, ott bent a szívedben. És ha hiszel paranormális dolgokban, akkor próbálj úgy gondolkodni, hogy találkoztok még. :) Sok erőt, és kitartást kívánok Neked, és a családodnak. Nehéz időszak következik ezután...Sírd ki magad, nosztalgiázz, idézd fel az együtt töltött szép éveket. Örökre ott fog élni a szívedben az Édesapád.


16/L

2010. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Apukám 12éve halt meg rákban.Én is olyan vagyok,hogy nem szeretem kimutatni az érzéseimet.Apukám előtt pedig főleg nem akartam,hogy ne szomorítsam el még jobban.Azt hittem,"vidámnak" kell mutatnom előtte magam,hogy ő is könnyebben viselje a betegségét.Ma már tudom,hogy rosszul tettem.Beszélgetni kellett volna vele.Beszélgetni,beszélgetni,beszélgetni...És nem a napi eseményekről meg hasonló semleges dolgokról,hanem arról,hogy mit érzek,hogy ő mit érez,hogy mennyire szeretem,és mindenről ami mély és bensőséges dolog.Elment úgy hogy nem tudom mi játszódott le benne,csak az arcára kirajzolódott érzésekből tudtam,elment anélkül,hogy elmondhattam volna neki hogy mennyire szeretem,és mennyire sajnálom,és mennyire nem akarom hogy mindez történjen.Beszélgessetek,és ne a meccsről!Hogy ha téged is valaki megkérdez tíz év múlva,akkor ne könnyes szemmel válaszolj neki.Ne könnyezzél be mindig akár hányszor csak eszedbe jut hogy mennyi mindent nem mondtál el neki.
2010. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!