Egy esetleges válás esetén ilyen körülmények között mire számíthatok? Lehetnek nálam a gyerekek attól függetlenül, hogy nem dolgozom?
A válást fontolgatom. Tudom, forduljak ügyvédhez, de egyelőre még csak tájékozódom, azt nem mertem meglépni, hogy fel is keressek valakit ezügyben. Szóval megköszönném, ha segítenétek, ha jártasok vagytok a témában!
Két gyerekünk van, a nagy 3,5 éves, a kicsi most lesz 2. Én vagyok velük többet, a mindenük vagyok. Az apjukat is szeretik nyilván, de ő közel sem tudja úgy kivenni a gyereknevelésből a részét, ahogy kéne. Pl. megnyugtatni csak nehezen tudja őket, az altatást nem is vállalja, stb. Szóval a lányok inkább anyásabbak. Viszont nem dolgozom, nem is dolgoztam 6 éve, akkoris csak fél évig. Ettől függetlenül passzív jövedelmem az van, és az anyagi helyzetünk is biztosított lenne, ha a válás mellett döntenék. A bíróság mennyire veszi azt figyelembe, hogy nem dolgozom/dolgoztam? Nyilván az utóbbi időben a lányok miatt... A másik az, hogy a férjem vállalkozóként minimálbérre van bejelentve, viszont az életszínvonalunkból látszik, hogy pl nem a minimálbéres fizetésből vannak olyan autóink, amilyenek, tehát ebben az esetben a gyerektartás hogy alakulna? Ugyanúgy a minimálbért vennék figyelembe?
Továbbá, én a gyerekekkel szeretnék innen elköltözni (vissza Budapestre). Ide senki, semmi nem köt, segítségem sincs itt. A férjem ugye ezt nem akadályozhatja meg?
Ez nem kimondottan a gyerekekhez kapcsolódik, viszont a házunkat már a házasság alatt építettük, és közös tulajdon. Azonban ugye ebben nekem sok pénzem nincs... Ilyenkor is 50-50% lesz a vagyonmegosztásnál? Mindkét autó az én nevemre lett véve, azokkal mi lesz? Továbbá még kaptam a szüleimtől egy lakást, de az még a gyerekek, házasság előtt volt. Ahhoz ugye a férjem nem nyúlhat hozzá, az abból befolyó pénz nem érinti őt? (Jelenleg ki van adva, és mivel Budapesten van, egy elég jó környéken, nem szeretném, ha annak ugrana az 50%-a...).
Plusz, egy válás mennyi idő alatt zajlik le? Vagyonmegosztással, elhelyezéssel, mindennel együtt?
Ha nálad helyezik el a gyereket, költözhetsz.
A házasság alatt szerzett javak, mindegy kinek a neven vannak, és ki mennyinpenzt tett bele, közös. Tehát a ház és az autok is.
A lakás amit a házasságkötés előtt kaptál, a tiéd marad egyedül
A válás maga 2 tárgyalás, kb 3 hónap telik el közöttük. A vagyonmegosztás és a gyermekelhelyezes több hónap, akar évek is lehet.
Érdemes lenne a férjeddel megállapodni előre mindenben
A lakásomtól nem szeretnék megválni, az abból befolyó jövedelem sem kis pénz, nyilván, de az az opció a "kevésbé rossz".
A gyerekek előtt egyetemre jártam, és a születésük után sem a lábamat lógattam itthon! Tehát nem tartanám fairnek, ha én mehetnék a régi gyerekszobámba a válás után, és az övé maradna minden azért, mert én voltam/vagyok itthon a közös gyerekeinkkel.
"pofám nem lenne a fél házát vinni, ha egy fillérem nem lenne benne."
Nekem viszont gondolnunk kell a jövőnkre, ha esetleg nem lesz majd mellettünk valaki, aki segítene. Plusz a házat konkrétan én rendeztem be, én rohangáltam minden után, egyeztettem a kivitelezővel, szakemberekkel, mindent én intéztem. A férjemnek annyit nem kellett eldönteni, hogy milyen gyeptégla legyen a kertben, vagy hogy a falakat milyen színűre fessék. Ha kérdeztem, a válasz a "nekem mindegy", vagy a "döntsd el te" volt. És baromi melós ám ezek után rohangálni, mindent szervezni egy pici mellett, terhesen.
Ha igazolni tudja, hogy a házat a házasság előtt szerzett vagyonából építette, akkor nem a tiéd a fele.
Tudod szerintem nem is igazságos. Te mindent megtartanál, neked meg minden kéne?
Amúgy minimálbér alapján fogod kapni a gyt-t. A bíróságot a törvényes bér érdekli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!