Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e valami jogi megoldás?

Van-e valami jogi megoldás?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, édesanyám elhunyt, az árvaellátáson kívül nincs jövedelmem, apám alkoholista, pénzt haza nem ad, a számlákat sokszor nekem kell kifizetni, és más irányban is vannak tartozásai nem is kicsik. Semmivel nem foglalkozik, semmibe bele nem ad. Jelenleg kb. úgy áll a helyzet, hogy tanulóként tartom el a dolgozó apámat. Mit lehetne tenni?
2010. júl. 15. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:

jogilag? semmit.


gyakorlatilag? elköltözöl apádtól. a ház lakás gondolom az ő nevén van.

2010. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A ház egy része az enyém, a másik a testvéremé, és még velünk él nagyapám, ha elköltözök (meg ha lenne hova), akkor a ház szétesik, nem beszélve arról, hogy nem lenne ki gondoskodjon nagyapámról, illetve a testvéremről. Erre a már én is gondoltam..de nem a legjobb megoldás lenne. Főleg, hogy apám mindent elad itthonról, a ház már üres lenne, ha nem lennék itt.
2010. júl. 15. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Eladod a házat, 2 db újat vesztek, lakást vagy 2 kicsi házet. Az új házba apád nem költözhet nem mondod meg hová mentek, béreljen magának.

Én 28 évesen raktam ki az alkoholista apámat, nem volt a nevén a lakás, viszont majdnem leégette.

Az alkoholisták úgyis a kocsmákban és a metrón élnek.

2010. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek serint apukádnak nincs része a házból?

Egyébként vidd elvonóra, de azt hiszem kényszerelvonó már nincs, de érdeklődj utána.

Ha neki nincs nevén a házból kirakhatod és mondhatod neki, hogy majd józanul jöjjön vissza, de azt hiszem ezt én sem csinálnám meg az apámmal akkor se ha heroinista lenne.

2010. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
övé a haszonélvezeti jog, tehát kirakni ezért sem tudnám....
2010. júl. 17. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy a haszonélvezeti jog pénzben kiváltható.Legalábbis nálam úgy volt, hogy az enyém volt alakás, nagymamám a haszonélvező, és amikor eladtuk a lakást az ügyvéd kiszámolta, hogy mennyit ér belőle a haszonélvezeti jog.kérdezz rá egy ügyvédnél
2010. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Keres egy kolit vagy a gyámügyöt kérd hogy segitsenek.

Neked nem köteleséged egy alkeszt eltartani még ha az apúd is akkor sem.

2010. júl. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nem kisgyerek és nyilván nem szeretné, hogy az ő meg a testvére hátát eligya az apja, és nem hiszem, hogy a tesóját meg a nagypapáját otthon szeretné hagyni.

Amúgy tudtok beszélni vele, ha még igen próbáljátok meg rávenni, hogy menjen elvonóra, vagy más kezelésre, mert ez az egyetlen esélye. Ha dolgozni dolgozik, még talán nem olyan súlyos a helyzet, egy bejárós foglalkozás is segíthet neki. Az én családomban volt kicsit hasonló szituáció, bár ott a pénzzel nem volt gond csak az itallal, és minden rendbe jött, de ehhez azért kell, hogy szeressen titeket, meg ti is őt, és kell hogy valakire halgasson a családban.

A pénzügyi dolgokra megoldás a haszonélvezet megváltása, és azt lehet kérni azért is mert nem bírjátok elviselni akkor nem kell hogy beleegyezzen, de ez egy hosszú procedúra, és az igazi problémát szerintem nem oldja meg.

2010. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Házát nem hátát
2010. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk "elküldeni" elvonóra, de nem megy..és amikor az apa mindennek elhordja a lányát, amit sokszor az ember még az ellenságánek sem mond, mindemellett, most jelentette fel, mert megvert nem hiszem, hogy szeretne...
2010. júl. 19. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!