Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vágynak a nyugodt...

Miért nem vágynak a nyugodt életre?

Figyelt kérdés

Egyes családok miért nem vágynak a nyugodt életre?

Van, hogy éjjel az ablak alatt nem tizenéves, hanem huszon-, harminc-, negyvenes emberek mennek el részegen, hangoskodva. Ismerek olyanokat, akik hébe-hóba dolgoznak, ha pénzük van, gyorsan elverik egy csomó ruhára, új telefonra, új plazma tv-re, aztán hónap végéig ameddig van pénz fagyasztott fasírt, utána meg koplalás vagy kölcsön kérés a rokonoktól, ismerősöktől.

Miért nem jó nekik az az élet, hogy mindketten dolgoznak vagy egy fix bevételük, valamennyit félre tesznek, a többiből kifizetik a rezsit, be vásárolnak, rendezetten élnek.

Amikor meg összegyűjtött maguknak x pénzt, akkor vesznek minőségi telefont, ami 4-5 évig megfelelő, minőségibb ruhákat, ami nem 2 viselést bír ki, stb.

Miért jó a lerészegedés, hőbörgés, koplalás, nélkülözés?


2019. szept. 22. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Bizonyos IQ-szint alatt ez jelenti egyes primitív majomemberek számára az élvezetet.

Vannak, akik golfoznak, kirándulnak, sportolnak. Vannak, akik játszanak a számítógépen. Vannak, akik olvasnak, zenét hallgatnak, esetleg szereznek is. És valahol a legalján vannak azok a galandférgek, akiknek a fröcsögve hőbörgés jelenti az egyetlen szórakozást.

Itt a GYK-n is akad belőlük jópár, pl. egy bizonyos 80%-os illető.

2019. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Miért más életén kattogsz? Nekik így jó. Te milyen jogon akarod megszabni, hogy mitől érezzék jól magukat?
2019. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugodt életre vágyom. :-)
2019. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Én nem élek így, de qrvára nem érdekel, más mit csinál. Miért kéne mindenkinek úgy élnie az életét, ahogy én élem az enyém?
2019. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem gondolkodj el egy kicsit. Miért nem vágynak a nyugodt életre? Biztos, hogy nem vágynak rá? Szerintem nagyon is. Csak a hosszútávú boldogságot nem olyan könnyű a rövid távú elé helyezni. Te meg tudod csinálni, vagy mert olyan családban nőttél fel, volt kitől megtanulnod, vagy mert valahogyan sikerült mégis szert tenned erre a képességre.


Nem mentegetni akarok senkit. Csak szerintem ebben nincs semmi meglepő.

2019. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Talán mert kevésnek érzik hogy melóznak-esznek-rezsit fizetnek melóznak-esznek rezsit fizetnek? Én személy szerint soha nem piálok, de megértem ha valakinek nem élete célja az örökös mókuskerék. Valakinek ez kell hogy legalább egy kicsit ne a robot töltse ki az életét. Szíve joga. Nem mindeni elégedett azzal hogy meó után mindig ledöglik a tévé elé, mondván "de jó életem van"
2019. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Amíg nem az én pénzemet szórják nekem mindegy. Kérdező, neked is így kellene felfogni.
2019. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Miert szeretnek az emberek mas eleten kattogni? Miert nem foglalkoznak a sajat eletukkel?

Miert jo erzes ez nekik?

2019. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. mindig is csak nyugodt életre vágytam. Szerintem nincs annál jobb, amikor az ember lelki békében alhat el és kelhet fel és nem kell semmin stresszelni.


Hát, jó lenne megtapasztalni. :D

2019. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Onnantól, hogy az utcán csinálják, már rég nem magánügy. Pláne, ha időnként tömegverekedés is lesz belőle.
2019. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!