Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mennyi az az összeg,...

Nektek mennyi az az összeg, amennyit ha már félretettetek, nyugodt szívvel vennétek magatoknak egy nagyon drága dolgot?

Figyelt kérdés
Nagyon drága alatt 150-200 ezer Ft-ot értek.
2015. dec. 13. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Több millió.

Bár ha tanfolyam, ami versenyképes, akkor nem.

2015. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Soktényezős dolog, de mivel alapvetően nem kell azon aggódnom, hogy tető vagy kaja nélkül maradok, ezért nem olyan sok. Szeretem, ha hó végére marad egy 80-100ezrem a tárcámban, ha ez tud teljesülni, és nagyon nem tudok meglenni az új tárgy nélkül, akkor megveszem.
2015. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Van sok pénzem csak úgy ami jelenleg az ég világon semmire nem kell. De eszembe nem jutna egy Ft os is mondjuk telefonra TV re drága ruhára vagy más ilyesmire költeni. Jó lesz az majd valamikor. Annyiszor látom azt, hogy a szegény magyar ember hozzájut egy kis pénzhez és habzó szájjal rohan a boltba elkölteni. Testvérem is kb 2 naponta írt, hogy na most már tényleg lesz pénzem ilyen meg ilyen telefont nézz már nekem. És egy éven át folyamatosan mindig az volt, hogy na most lesz pénze és ilyen meg ilyen telefonról mit gondolok.
2015. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mik a kilátásaim a jövőre nézve, de ha a többszöröse megvan, akkor simán elköltenék ennyit fontos dologra. Elengedhetetlenül fontosra pedig akkor is, ha nem marad, hisz azért elengedhetetlen.

A párom is takarékos fajta, de speciel ő vett milliós motort félig kölcsönből (én adtam neki, aztán mire teljesen megadta volna, már közös kasszán voltunk :D). Egész OK fizuja volt akkor még stabil állással, s a motor szükséges volt ahhoz, hogy összeköltözzünk, 70 km-ről már nehézkes tömegközelekedéssel menni 12 órás műszakba...

Én úgy vettem motort, hogy maradt megtakarításom jogsira is, ez mondjuk alap, s azért valamicske még azon felül is.

Nem szeretem lenullázni magam, ahhoz nagyon csórónak kell lennem szükséges nagyobb kiadásokkal, általában addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér, sőt addig sem, hanem félreteszek legalább egy keveset. Felesleges dolgot pedig akkor se vennék, ha dúsgazdag lennék.

2015. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
1 millio korul. (amikor az elso egy milliot sikerult félre tennem, akkor vettem egy 150 ezres cipot, amikor a második is meglett befizettem magam egy 600 ezer forintos utra, a negyedik félre tett millionál pedig vettem egy autot)
2015. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen.

Most gondolkodom azon, hogy szeretnék egy drága, több hónapos utazást.

Ha nyernék a lottón most 1,8 M Ft-ot, akkor a harmadát-felét nyugodtan rákölteném erre az utazásra.

2015. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
150-ezres cipőt? Az nem semmi. Mennyi jó dolgot vehettem volna belőle....
2015. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
75%
Ahhoz hogy megvegyek valamit ami olyan árban van mint ahogy a kérdéseben szerepel, legalább 2 millió ft. szabadon elkölthető pénzre lenne szükségem hogy úgy érezzem, megengedhetem magamnak az adott dolgot. Amennyiben elengedhetetlen kiadásról van szó akkor nyilvánvalóan tök mindegy mekkora összeg áll a rendelkezésemre. Egyébként ha most éppen tele lennék pénzzel, 200 ezer forintért akkor is csak olyan dolog jöhetne szóba amit minimum 5 évig tartó használatra vennék meg, ami csak rövidebb távon használható dolog arra felesleges százezreket kiadni, akkor is ha milliomos az illető.
2015. dec. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs milliós megtakarításom, most mégis megvettem egy - valamivel kisebb árkategóriájú, de még mindig drága - fényképezőgépet, mert a tanulmányaimhoz és az esetleges alkalmi munkákhoz elengedhetetlen. Viszont ez egy olyan dolog, ami idővel visszatérül. Ha nem lenne muszáj, nem adnék ki ennyi pénzt nagyobb megtakarítás nélkül.
2015. dec. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 500 ezer ft mindig van a számlán amiből ha költök mindig visszapótolom, max nem egyből ha akkora összeg. Amíg összegyűjtöttem addig nem vettem semmit , utána ami megtetszik, mondjuk egyáltalán nem érdekelnek pl. a drága müszaki dolgok vagy ilyesmik..azokat am is részletre veszem, ha rámjön a "szükség" mint a mostani 132 cm es tv-t...10 hónapra 13 ezer ft. Mindegy hogy eleve a boltnak fizetem , mert kamatmentes vagy vissza a megtakarításomra .
2015. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!