Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy az élettársi kapcsolat jobb mint a házasság? (lent)

Figyelt kérdés

Értem én, hogy macera egy esküvő és sok pénz is és nem egy papíron fog múlni a szerelem és a boldogság.


De úgy hallattam, hogy 6 év elteltével úgyis közös lesz minden. Tehát ha összebútorozok valakivel akkor 6 év után el kell gondolkodnom rajta, hogy mi legyen velünk? Éppen azért nem megyek akkor hozzá/veszem feleségül azt az embert mert még nem akarok közöset, vagy csak én látom így?


Miért nincs úgy, hogy a házasságba minden közös, egy élettársi kapcsolat pedig csak megmarad "társi kapcsolatnak"?


Meg nekem valamilyen szinten akkor is biztonságot ad egy papír, hogy kimondhatom, hogy ő a férjem/feleségem és én házas vagyok.


2010. júl. 15. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Sok ember így gondolja,ezt el kell fogadnunk,és nem kell mást ezért alábecsülni. :)
2010. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nem a papír ad biztonságot, hanem az az érzés amit a társam iránt érzek.

Van olyan hogy elfogadás; más ember másképp él, másként éli életét. Te életed te éled meg, az én életem én, így jogom van úgy élni meg a mindennapokat ahogy nekem jó, s ezzel nem hiszem, hogy bárkit megbántanék.

2010. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
már miért lenne 6 év után minden közös? ez valami törvény? mondjuk nekem mindegy, se házasság, se élettársi kapcsolat nem kell....
2010. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

"A Polgári törvénykönyv szerint ugyanis az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont.

.

.

.

A következőket kell tehát bizonyítani egy élettársi vagyon megosztásakor: az élettársi kapcsolat fennállását, a kapcsolat előtt külön-külön fennálló, és annak megszakadásakor meglevő közös vagyont, valamint azt, hogy melyik fél mivel járult hozzá a szerzéshez (mennyit keresett, milyen korábbi vagyonát használta fel)."


Ez elég nagy különbség, tehát ha én 10 millió forinttal indítottam a kapcsolatban, az élettársam pedig 1 millióval, és a keresetünk hasonló volt, akkor a 90% engem illet.


A házasság más:

"Tizenöt évi házasság után az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép közös vagyonná válik."


A válóper ugyancsak drága, pláne, ha civakodni is kell a tárgyakon.


Házasságot is csak szerződéssel kötnék: Minden, ami az enyém volt a házasság előtt, az enyém is marad a válás után. Amit közösen szereztünk, azt elosztjuk. Így igazságos.

2010. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Elöször is el kell hogy oszlassak egy nagyon elterjedt tévedést: olyan nincs, hogy valahány év után minden közös lesz, ami az összeköltözés elött saját vagyon volt, az marad is, nem lesz közös még házasságban sem.

A házasság és az együttélés között nem túl sok különbség van, csak egyrészt hazástársként "rokoni kaplcsoatba" kerültök, igy pl. kórházban adnak neked felvilágositást a másikról, együttéléskor nem.

A gyerekeknek automatikusan a férj az apja hivatalosan, nem kell külön elimerni.

Az anya amig a gyerekkel otthon van, addig jár neki az eltartás (mivel a házassában vagyonközösség van, azaz, ha csak az egyik fél dolgozik, akkor is a jövedelem közös - ami pl. szülés után eléggé jogos dolog).

Ha netán meghal az egyik fél (baleset vagy betegség), akkor a közösen szerzett vagyon automatikusan a házastársé lesz, nincs vita meg örökösödési pert.

Válás esetén a vagyoni helyzet egyértelmüen szabályozva van, ugyanúgy mint a gyerektartás.

2010. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
szerintem ezt mindenki döntse el maga. ha neked fontos a papír meg a felhajtás akkor házasodj, ha nem akkor meg maradj csak élettárs :D
2010. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát, nekem nem jön be ez az élettársi kapcsolat. Unokatesómék szülei nincsenek összeházasodva, bár együtt élnek 20 éve. Nem tudom mire jó ez, de a gyerekeknek se kellemes, hogy mindenki megkérdezi, hogy az anyja miért a leánykori nevét viseli.
2010. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Akik nem házasodnak össze egyáltalán nem biztosak a kapcsolatukban, nem bíznak meg feltétlenül egymásban.
2010. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

egy barátnőm szülei sincsenek összeházasodva pedig ők is együtt élnek már vagy 20+ éve, de egyik legjobban összeillő pár amit eddig láttam... házastársak között sem láttam még ilyet, tökéletesen megvannak. a házasság -szerintem- akkor is fölösleges, persze a jogok miatt jó, de ezt máshogy is meg lehet oldani.

az meg hogy valaki miért a leánykori nevét viseli... anyám a házassága után sem vette fel apám vezetéknevét, és szerintem ez teljesen normális, én sem tenném.

2010. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom,h csak akkor lesz minden kozos,ha hivatalos hazastarsi kapcsolatban elnek.

En azt latom,h sok ferfi nem akarja hivatalosan elkotelezni magat, ezaltal nem kerik meg a parjuk kezet es egy ido utan a paros holgy tagjai elkezdik azt a szemleletet vallani,h `nekunk nem szamit a papir`, mert nem akarnak szegyent vallani a csalad, baratok elott. Nagyon ritka,h egy elettarsi kapcsolatban elo no azt mondja,h en hozza mennek a Gyurihoz,de o nem akar elvenni a fene egye meg...

Szerintem a nok 90%-a szeretne ferjhez menni, csak nincs aki megkerje oket. Es ha a ferfiak oldalat nezzuk - igy is megkapnak mindent a noktol, es nem kell egy egesz nap oltonyben jopofizni/tanconi a rokonsaggal es azt eskuvore szant penzt rakolthetik a kocsijukra.

Tisztelet a kivetelnek!

2010. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!