Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egy ilyen...

Mit csináljak, ha egy ilyen apám van?

Figyelt kérdés
Nyugdíjas. Már reggel 9-kor csutka-részeg, fekszik. Délben rátölt, aztán alszik estig. Éjszaka meg köröz, kering és senkit nem hagy aludni. Soha nincs egy fillérje se, viszont adósság az van. Már a nyakunkra járnak a hitelezők.
2010. júl. 14. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:

ivartalanítsd!!!


najó, viccet félretéve, nem megoldható hogy külön költözzetek? Vagy csak mondd meg neki, vagy megpróbálja ezt abbahagyni, vagy szociotthon, vagy külön költözik (agy te mész el). persze nem kell így lennie, de hadd ijedjen meg :)

2010. júl. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én már elköltöztem, de most nyáron kénytelen vagyok néha ott aludni, ekkor látom a démont, aki elvileg az apám.
2010. júl. 15. 00:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért piál? Agresszív vagy jókedvű ha részeg?


El kell vinni éjszakára bárba, akkor tudtok aludni, reggel meg értemeni..

2010. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző,és az szerinted megoldás? A promlémát nem oldja meg,az alkoholistát nem bárba kell vinni és adni alá a lovat hanem megmonddani neki h részeg sz*rházi és ha tovább folytatja a májának annyi lesz,sokkterepái,de gyakran hatásos sokkal jobb,mint a struccpolitika vagy beletörődés.
2010. júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sokkterápia
2010. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy milyen unalmas újra és újra ugyanazt a kérdést feltenni!


Semmit sem tudsz csinálni, ha ő nem akarja! Ezt kell megérteni. Főleg, ha már olyan idős, hogy nyugdíjas. Lexarja, hogy felfordulhat, az ő egészsége már nem számít neki. Azt pedig, hogy titeket zavar az ő viselkedése szintén telibe xarja. Az alkoholista ilyen. A végletekig önző, senkire (még önmagára) sincs tekintettel. Egyetlen dolog van az életben, ami számít: az alkohol. Az, és semmi más. Esetleg, ha vannak még fontos dolgok a számára, pl család, gyerekek, feleség, ezek mind csak az alkohol után következnek fontossági sorrendben.


Első a pia. Minden más szempont másodlagos. Meggyőzni sem tudod úgysem; ha ő magától nem döbben rá, hogy nem jó amit csinál, nincs kiút.


Ezt tudomásul kéne venni. Tapasztalatból beszélek. Én ezt átéltem (mint alkoholista), de abbahagytam és életmódot változtattam. Aki nem függő, nem tud az alkesz fejével gondolkodni. El sem képzelnéd, mi minden nem jár a fejében, hogy a piát megszerezze.


(Vannak, akik ölni szoktak érte idős embereket, brutális módon. Ugye tudjuk, kikről van szó? Látjuk-halljuk-olvassuk nap mint nap a hírekben.)

2010. júl. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző írással. A piást nem lehet megváltoztatni, ha ő nem akar. Van a családomban ilyen személy. Ha valamit mégis el akarsz érni, akkor attól tartok, az egyik megoldás bizony az, hogy annyira törődsz vele, mint ő veled. Semennyire. Elmondod neki a frankót, hogy egy piás, és jó lenne, ha nem zavarná sokáig a vizet, mert mások szeretnének élni.

Mert itt gyakorlatilag nem arról van szó, hogy csak magában piál, és ennyi, hanem adósságot halmoz fel. Nem csak lelki támadásokat indít.

2010. júl. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dugjuk csak homokba a fejünket,ez a legjobb megoldás,mert nem kell hozzá megmozdulnunk.Lusta beletörődő népség vagyunk,sajnos.
2010. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!