Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérdemlem én ezt? Mit tegyek?

Megérdemlem én ezt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok. 3 éve abból áll minden egyes iskolai szünetem, hogy főzök mosok, takarítok, öcsémre vigyázok. Ha téli szünet van, ha őszi, ha tavaszi, ha nyári, mindig az a dolgom itthon, hogy egész délelőtt főzzek, mosogassak, törölgessek, takarítsak, teregessek. Reggel felkelek már fél7kor, onnantól kezdve 1ig le sem ülök. Ebből áll az egész nyaram, sőt mikor beteg vagyok, akkor is ha itthon maradok, reggel azzal kezd anyukám, hogy mi aznap a feladatom, ezt főzz, ezt csinálj, ja és ha már itthon maradsz, akkor ki is takaríthatnál stb. Nehogy véletlenül feküdjek kicsit.

Most elmondom miből áll egy nyaram. Leírom a mai napomat: Fél hétkor felkelek, megreggelizem, majd elpakolok, elmosogatok mindenki után, felsöprök, eltörölgetek, elpakolok. Neki állok teregetni, kitakarítani. Majd elkezdek főzni, sütni, amit épp kell. Elmosogatok, eltörölgetek, elpakolok, felsöprök. Ebédelünk, elmosogatok mindenki után, eltörölgetek, felsöprök, elpakolok. De még főzés közben jön ötször a kisöcsém, hogy ennit kér, csináljak neki innivalót stb. , pedig már 8 éves, de úgy el van kényeztetve, hogy állandóan ki kell szolgálni, különben ordít, és addig nem hagy békén, amíg meg nem csinálom, amit kér. És ugye ilyen melegben mindenki 10 percenként iszik ( a mindenki alatt a bátyámat, öcsémet, apukámat ( ha épp nem dolgozik) értem) és persze mindig új pohárból, amiket aztán mosogathatok folyamatosan. Majd 1kor végre hazaér anyu, az első az, hogy rögtön azzal kezd, hogy "Söpörj fel"!. Ezzel még nem is lenne akkora nagy baj, hisz a 3 év alatt megszoktam. Nekem már ez a normális. DE ha kicsit összeveszünk, rögtön azt vágja a fejemhez, hogy sosem csinálok semmit,e gész nap döglök az ágyon, vendégeket rendezek ide ( a barátom az a nagy vendég) stb. Ez nekem annyira rosszul esik. Soha egy köszönömöt nem kapok, amiért mindennap megfőzök, takarítok stb. Nekem az egész nyaram ebből áll. Hétvégén mikor anyu is itthon van, olyan jó lenne ha délig aludhatnék legalább akkor. De nem, mert ha 10ig nézem a tv-t már szól, hogy nem csinálok semmit, nem segítek semmit. Már 13 évesen is tudtam főzni, és akkor is ez volt minden egyes szünetben. Már most azt várom, hogy kezdődjön az iskola, mert akkor legalább ezt nem kell csinálnom. Nekem úgysincs semmi jó a vakációmban. Strandra, vagy barátomhoz, barátnőkhöz csak és kizárólag pénteken délután mehetek, mert napközben ugye megvan a dolgom délelőtt. Ha elmegyek a Balatonra vagy valahova a hétvégén nagy ritkán (eddig egyszer voltam) akkor utána azt hallgatom egy hétig, hogy "elmehettél Balatonra is, áztatni magad stb.)Olyan jó lenne, ha legalább egy napom abból állna, hogy felkelek délben, ebédelek, lefekszem, egész nap szgépezek. De nem, egyetlen egy iylen napom sincs. De legalább akkor értékelné anyukám, hogy mi mindent meg nem teszek. De semmi, soha meg sem vagyok dícsérve, a főztöm se. Olyan jól esne, ha néha azt mondnaá, hogy "de ügyes vagy, nagyon finom lett az ebéd" vagy vmi. De nem, inkább az van kiemelve, ha néha nem sikerül olyan finomra az ebéd, akkor rögtön le vagyok hurrogva. Kérdezem én, hány hasonló korú lány tud már 16 évesen 13 éves kora óta főzni, sütni? Sztem nem sokan. most épp festés van nálunk, délután kezdtük el, délelött csináltam a dolgom. Délután pedig persze takarítanom kell. Egy kicsit abba akartam hagyni, rögtön ordított velem anyukám, hogy soha semmit nem csinálok, lógatom a lábam stb. Ez nekem annyira rosszul esik. A bátyám 18 éves . Soha semmit nem csinál, őt meg sem kérik semmire. Egész nap szgépezik. De ha én kicsit leülök, már le vagyok szidva. Olyan rossz ez nekem. Miért csinálják velem ezt? Miért használnak ki ennyire , és miért nem tudják értékelni azt amit csinálok? Segítsetek kérlek! Mit tegyek? Mivel hívjam fel a figyelmét arra, hogy nagyon sok mindent csinálok és többet szeretnék nyáron pihenni, szórakozni. Discoban még sosem voltam pl. A válaszokat előre is köszönöm!Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett!


2010. júl. 14. 17:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

:-( szegénykém. gondolkozom valami ötleten

28/L

2010. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Fhu hát sajnálak, az öcséd elég idő már ahhoz hogy metudja csinálni a kajáját, ha hisztizik hagyd ott ne foglalkozz vele.. egy kis önálóságra kéne szoktatni ez nem a te hibád hanem anyudé. takarítás: menj be a bátyád szobájába add oda neki a por törlőt, porszívót.. és hagyd ott... Majd megeszi a retek. Én is így szoktattam rá a bátyámat a takarításra.. ÉS mondd meg anyukádnak kicsit később akarsz felkellni mert fáradt vagy! és azt is mondd neki hogy melyik 16 éves lány tud főzni? sütni? te igyekezzel! És ne foglalkozz hogy ha fikáza amit főztél! Én is így vagyok 7-kor fenn vagyok takarítok.. és jó nagy ház van és annyit sem mondanak hogy köszönöm. Sőt főzök is lefikázza anyám és megmondtam neki akkor tessék többet nem főzök és mégis mit vár? remélem tudtam segíteni 17L
2010. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia. Én 13 éves vagyok (tudok főzni,sűtni)

szerintem beszélni kénne anyukáddal. miylen kapcsoaltba avgytok egymással?

ha apukáddal jobb a viszonyod kérd emg apukádat hogy beszéljen anyukáddal vagy szoljon testvéreiddel hogy segitsenek be.

amugy én ugy érzem hogy a szüleid azért várják el mert te avyg az egyedüli lány (anyukádon kivül) nem lepne meg ha mondtak volna már oylat a szüleid hogy mi lesz ha férjhez mész stb...

mindenképpen beszélnetek kell és emgértetni anyukáddal hogy 16 évesen a saját világodat kell élned persze segitesz neki csak azért a köszönetet is elvárnád.

2010. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát, te nem segítesz otthon, hanem megcsináltatnak mindent veled.

Én mindig a bezzeg gyerek voltam, de nem kellett ennyi mindent csinálnom sose, pedig mindenki (még anyám is) el vol t ájulva, hogy milyen rendes vagyok, meg segítek, meg megcsinálok ezt-azt helyette.

A baj csak az, ha még így is a fejedhez vágja, hogy semmit sem csinálsz, akkor ha fellázadsz még rosszabb lesz. Csak azt tudom mondani, nehogy a közelben tanulj tovább, majd akkor rájön, milyen az, mikor semmit sem csinálsz.

2010. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

:-( szegénykém. gondolkozom valami ötleten

28/L

2010. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nagyon rád vannak szálva, mert engedted nekik.Mindenkinek természetes ez már, (még neked is ezt írod)

Te mindig mindent megcsinálsz mindenki helyett, mint egy cseléd, tényleg.Már bocsi, nem akarlak ezzel megbántani.

Beszélgess el egyszer anyuddal, hogy neked is jól esne egy kis pihenés, meg a vakáció.

Amúgy milyen a kapcsolatod vele?

2010. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyelek. Beszéld meg anyukáddal.
2010. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az nagyon jó lenne!
2010. júl. 14. 17:55
 9/19 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megítélni, mert nem tudjuk mi az amit tényleg meg csinálszs stb...

de egy jó ötlet.

emnj el diákmunkára. én ennyi idös koromba nyáron mindig dolgoztam. 15 voltam mikor kezdtem. volt hogy 14 órát dolgoztam egy nap, éjszaka értem haza. otthon maxa szabad napomon virágot locsoltam vagy porszívoztam, de anyu mindent megcsinált mert látta keményen nyomom a büfében. amit kerestem mind az enyém volt. viszont 14 évesen nem dolgoztam még és anyu engem is nyaggatott, de azért ennyire nem. föznöm soha nem kellett, de elpakolni, porszívozni, virágot locsolni.

2010. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Olyan rossz ezt végig olvasni.:(

Valószínű,hogy azt hiszik,ha leszidnak,akkor te megfogod csinálni amit kérnek.És ezáltal ugye kihasználnak és irányítanak.Szerintem tudják,hogy a többi tesód nem csinálná meg,és ezért téged dolgoztatnak.Szerintem próbáld meg megemlíteni,vagy üljetek le beszélgetni.Arról,hogy miért mindent neked kell megcsinálnod,miért nem jutalmazzák,miért nincs magánéleted..stb.Írd le egy papírra,hogy mi az amit megcsinálsz egy nap alatt,mutasd meg anyukádat,és mond meg neki,hogy te nem szereted ezt csinálni,és kérjék meg a bátyádat.Akkor csinálj meg valamit,ha van kedved hozzá,és nem a szüleid erőltetik(itt csak a házimunkáról van szó).Elég idős vagy már ahhoz,hogy

2010. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!