Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadás - Hogyan indulja...

Örökbefogadás - Hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés
Már régóta halogatom, de most olyan munkát találtam, ami mellett végre magamhoz vehetnék egy gyermeket. Viszont lakótársakkal lakom, és ezt nem feltétlen szeretném, ha változna. Természetesen külön szobáink vannak. Mennyire meghatározó ez a tény? :)
2019. szept. 5. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban házasok, de legalábbis komoly élettársak lehetnek alkalmasak. Megfelelő egzisztenciával és pszichés érettséggel.

A leírtak alapján egyetlen szempontnak sem felelsz meg, na nem mintha az elég lenne.

De hát próbálkozni lehet.

2019. szept. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg,de nem hiszem,hogy sikerül.Először is egyedülálló vagy,másodszor a lakáskörülmények nem fognak megfelelni.Az,hogy van jó munkahelyed még nem elég egy gyerek örökbefogadásához.
2019. szept. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

Az alap: állandóra bejelentett lakcím. Nevelőszülőnek legalább 35 évvel idősebbnek kell lenni a nevelendő gyermeknél,de örökbefogadóként is meghatározott a kor.Az állam úgy gondolta,te a saját költségeden felneveled a más által elpottyantott gyereket,mivel a nevelésre szánt támogatások nevetségesek.Hozzátenném,hogy lecsökkentették a gyermekotthonokkal együtt az abban működött nevelőszemélyzetet,de te magánszemélyként a bevételeddel meg sem közelíted annak a jövedelmét akik intézményekben ebből éltek meg!

Kaphatsz rövid időn belül súlyosan beteg,halmozottan fogyatékos,nehezen kezelhető gyermeket,valamint akikkel más probléma is bőven akad! Be kell látni,ha baj van a gyerekkel kieshetsz a munkából akkor mi történik /veletek/?

Lebeszélnélek a szándékodról!

2019. szept. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek nem egy plussmaci amit kiteszel a polcra vagy az agy szelere! Rengeteg felelosseg jar vele! Szuper, hogy ilyen elszant vagy, de nem a megfelelo korulmenyek kozott elsz. Gyermekotthonban dolgozom, van egy kis srac akit csak az egyik szuloje nevel. Azert kerult hozzank, mert nem volt biztositott a lakhatasuk. Hol itt laktak, hol ott. Az utcan ugyan nem, de nagyon bizonytalan korulmenyek kozott, mindig masokra utalva!

Szerinted milyen elete lesz annak a gyereknek, ha az orokbefogado szulojevel ketten nyomorogva egy szobaban kell felnonie??? Ha pedig pont ki akar menni a mosdoba vagy a konyhaba, akkor tuti belebotlik vakamelyik "lakotarsba"! Szamomra mindez kizaro ok, arrol nem beszelve, hogy felnott letedre gyerekes a gondolkodasod. Normalis esetben az ember akkor alapit csaladot es hasonlo, ha biztositani tudja a normalis eletet, egy biztos labakon allo jovot! Te mikeppen latod a jovodet? Alberletben lakotarsakkal eleted vegeig??? Nagyon gaz. Inkabb probalj megteremteni valamit az eletben, majd ezutan gondolkodj el az orokbefogadason. Csoborbol vodorbe biztos nem rakjak azt a szegeny gyereket.

2019. szept. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Este már kicsit furán sikerült fogalmaznom. Nagyon jól tudom, hogy egy gyerek nem játék, több éve foglalkozom gyerekekkel, minden vágyam, hogy "sajátom" legyen. Sajnos kicsit... nehézkes a pár találás-megtartás ugyanis... hát viszolygok a szextől, egyszerűen nem megy, ha volt is párom megbukott a dolog, sajnos gyerekkori traumákhoz vezethető vissza. Egyébként nő vagyok,túl a harmincon, nem hiszem, hogy ez az állapot valaha változni fog. Ciki nem ciki... ilyenné váltam. Próbáltam pszichológust, próbáltam túltenni magam rajta... sikertelen. Egyébként úgy értettem a lakáskörülményeket, hogy ez a jelenlegi helyzet. De már fel tudnék tartani egy két szobás lakást, igaz sajáton is gondolkodom, csak az banki hitel nélkül nem menne, ami megint felvet némi kérdést. Szóval, a lényeg az, hogy ez a jelenlegi helyzet, lakótársaim nincsenek ellene, a tulaj sincs, de most a körülményeken nem változtatnék addig, míg csak a "ha" lóg a levegőben. Remélem most sikerült normálisan megfogalmaznom.
2019. szept. 6. 06:27
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

Ha tudsz szülni, akkor szerintem mesterséges megtermékenyítés is jó lehet. (Bocsánat ha lemaradtam valamiről, ami kizárja ezt. Pl a pénz az valszeg több millió kell hozzá, meg jó ha van partnered, aki adja a cuccot)


Örökbefogadás témában nem vagyok otthon, de úgy rémlik, hogy egyedülállóként szinte lehetetlen dologról van szó, nagyon a lista végén leszel, feltéve ha pici gyereket vennél magadhoz. Aztán minél idősebb, annál könnyebb. Normális lakókörülmények nélkül pedig lehetetlen.


Értem én, hogy komolyak a szándékaid, de te magad egyelőre komolytalan vagy :/

2019. szept. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

Viszolyogsz, nem viszolyogsz a szextől, a cél érdekében egyszer nem fogsz belehalni!

Mert a vonatkozó szabályzók szerint neked másképp nem lesz gyereked.

2019. szept. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem tarts inkább kutyát!

Ha jól bánsz vele, az is 15-18 évre felelősségteljes elköteleződés.

2019. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
85%
Egyedülálló nőnek, társbérletbe, nem fognak örökbe adni gyereket. Ráadásul ha még feldolgozatlan traumáid vannak, lehet már a pszichológiai értékelésen is elvéreznél, persze nem biztos, de könnyen előfordulhat. ugyanis az nem gond, ha neked ez így megfelel,lehet szex nélkül is élni, de ha ez egy komplexus esetedben, nem feltétlenül lenne jó gyereket nevelned, mert több kérdést is felvet a jövőre nézve, esetlegesen majd később továbbadhatod ezt neki valamilyen formában, ha nem tudsz vele róla megfelelően beszélgetni erről, legalább felvilágosítás szinte n és persze lehet másról is szeretne majd értekezni veled, pláne ha lány lenne. A későbbi kapcsolataira is hatással lenne az otthoni minta, ami egy férfiaktól viszolygó, velük tartós kapcsolatot kialakítani képtelen anya személyében nem feltétlen ideális, lássuk be. Ha magad szülsz egyet, nem fogja nézni ezeket senki sem, de mondom, én már eleve az egyedülálló-albérlet kombó miatt sem gondolom esélyesnek, mert bár az albérlet hivatalosan nem akadály megfelelő jövedelem mellett, társbérlőkkel kizárt és környezettanulmány ahhoz is kell, hogy egyáltalán az alkalmassági határozatot megszerezd, aztán a gyerek érkezése előtt még egyszer kimennek, pont azért, ha változnak a lakáskörülmények, de mondom, kimegy a jelenlegi helyedre is a Tegyesz és az neki nem lesz elég, hogy majd Te addigra rendezed a körülményeket, mire érkezik a gyerek, mert azt mondaná rendezd most és utána indítsd el a folyamatot. No, itt vérzik el a történet a legelső körben, a többi dolog már voltaképpen mellékes. Alapítványon keresztül történő örökbefogadás esetén is kell az alkalmassági akkor is, ha mások, pontosabban nem teljesen azonosak a feltételek. Ilyen lakáskörülmények mellett nem fogod tudni megszerezni. lehet fölös pénzkidobásnak érzed, a Tegyesz meg majd úgy ítéli, amíg azon nem akarsz változtatni, pedig feltétel, nem kell neked annyira az a gyerek... Az örökbe. hu-n minden információt megtalálsz és kérdezni is tudsz e-mailben vagy a fórumon, ha regisztrálsz.
2019. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
86%

Mégha a mostani helyzetben jóban vagy a lakótársaiddal és a bérbeadóval azt is megváltoztathat a gyermek!

Mihelyt valaki nem tudja kipihenni magát /akár munka előtt/,mások az elvárások a gyereknevelésben /nézet eltérések/ valamint egy idő után zavaró körülményként jelenik meg a gyermek,akkor nem biztos,hogy tolerálja a környezeted!

Felneveletem a sajátjaimat és elmondhatom a családon belül egyedül a gyerekeken vitatkoztunk!

Neked is teljesen meg kell változtatni a szokásaidat,időbeosztásodat valamint fáradtan is ügyeletesen jókedvűnek lenni!

Dolgoztam gyermekotthonban,de ismételten lebeszéllek a szándékodról!

Ha van testvéred annak a gyerekét,vagy családi kapcsolatokon belül válassz olyat akit szerethetsz!

Még nem vagy elkéstem,hogy saját gyermeked legyen!

2019. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!