Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadás - Hogyan indulja...

Örökbefogadás - Hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés
Már régóta halogatom, de most olyan munkát találtam, ami mellett végre magamhoz vehetnék egy gyermeket. Viszont lakótársakkal lakom, és ezt nem feltétlen szeretném, ha változna. Természetesen külön szobáink vannak. Mennyire meghatározó ez a tény? :)
2019. szept. 5. 23:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Milyen lakotarsak, baratok? Mert ha igen, az lehet hatrany volna. A munka oke, de nagyob nezik a lakast is.
2019. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szobabérletre nem fogsz kapni gyereket.

Sőt továbbmegyek, gyerekkel kirakhatnak, de nem is adnak ki lakást vagy szobát, csak nagy szerencsével.

2019. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Ő... kezdjük ott, hogy a lakótársaiddal gondolom ezt nem beszélted meg. Másodszor: ne haragudj, de ezt hogyan gondoltad? Felelősségteljes felnőtt emberként miért akarsz örökbefogadni egy gyermeket, ha egyedül vele nem szeretnél lakni? Az más, ha a szüleiddel együtt éltek. A lakótárs egy teljesen más tészta. Ráadásul egy szobát bérelsz! Ne haragudj, hogy ezt mondom, de így szinte biztosan nem fogadják el a kérelmed. Sokszor tisztességesen dolgozó házaspárnak sem engednek gyermeket örökbefogadni amiatt, mert albérletben élnek például. Nem tudom mi alapján megy ez, de gondolom kiszámították, hogy a jövedelmük hány százaléka az albérlet költsége, emiatt nem találták őket megfelelőnek, vagy még egyéb indokok miatt. Ahogy én tudom szigorúak a követelmények, de persze szülni bármilyen körülmények közé megengedett, ellenben örökbefogadni nem. Ki tudja, talán a saját autó is követelmény.
2019. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Barátok, igen. Már régóta lakunk együtt. A lakás tulaja megengedné a gyermeket. Őrlődöm ezen egy ideje. 😔
2019. szept. 5. 23:48
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
🤣🤣🤣
2019. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De igen, megbeszéltem velük. Nekik nem lenne probléma. Nem tartom magam felelőtlennek, ezért is tettem fel a kérdést. Ha úgy alakulna, saját albérletbe is mennék emiatt, de míg erről nem határoznak nem változtatnék a körükményeimen.
2019. szept. 5. 23:51
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy el fogjátok vicceskedni, pedig a kérdésem komoly volt. Na mindegy azért köszönöm annak, aki tényleg próbált segíteni.
2019. szept. 5. 23:52
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Akkor tényleg csak bele kell vágni, mert csak ők tudják elmondani, hogy mi a helyzet. Naprakész információt sajnos nem tudunk adni, de így kicsi az esélye, hogy működne a dolog, erre készülj fel azért. Amúgy nem mindegy a nemed, az életkorod. Esélytelen számodra, hogy párt találj, vagy nem akarsz? Mert ha még fiatal vagy, akkor nem ezen kellene gondolkodnod egyelőre. Ha harmincas nő vagy, akkor sem feltétlenül. Ha viszont mégis ez a vágyad, ideálisabb lenne partnert találnod hozzá. Viszont még ha lenne is partnered, a procedúra évekig eltarthat. Ezt vedd figyelembe.
2019. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Én tényleg csak segíteni akarok. Nagyon kényes ügy és azért kevesen indulnak így neki a gyerekvállalásnak.
2019. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes gyermekvédelmi szakszolgálathoz menj be. Ott részletesen tájékoztatnak, és te is fel tudod tenni a kérdéseidet.
2019. szept. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!