Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szüleimnek is...

Miért kell a szüleimnek is egyet belém rúgniuk?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet veszekszünk. Mindenért belém kötnek. Csak azt hallom, hogy milyen szerencsétlen vagyok. Néha elsírom magam, hogy miért kellett megszületnem. Nem hiszik el, hogy nem én tehetek róla, hogy testi fogyatékosnak születtem, és lelkileg nehéz elviselni a mindennapokat. Minden reggel emlékeztetnek rá, hogy béna vagyok. Tegnap is kitakarítottam a szobámat, persze az én tempómban ez lassan ment, az egész napom elment vele. Ma megint a fejemhez vágták, hogy nem csinálok soha semmit. Mikor elkezdtem magamtól főzni (mert egyikük sem volt hajlandó megtanítani), azt vágták a fejemhez, hogy úgyis a nyakukon maradok, mert senkinek sem fogok kelleni. Egy szimpla pörköltet nem tudok megcsinálni, mert sohasem mutatták hogyan kell. Most már azt sem engedik, hogy boltba menjek, mert "úgysem bírnék el mindent ami kell", inkább elmennek ők ketten, és kártyára vásárolnak.

Általánosban is sokáig csúfoltak a betegségem miatt, középiskolában csak szimplán utáltak, mert én tesiórán "csak" lógatom a lábam.

Nagyon ritkán hallok egy jó szót a szüleimtől. Mindig csak én vagyok a hibás, mert velem orvoshoz kell járni, mert anyu 8 vagy 10 éves koromig nem tudott dolgozni a betegségem miatt.

Ha elkezdek mosogatni, kiveszik a kezemből, mert "nehogy eltörjem" a poharakat.

Jelentkeztem nyári munkára, a 10 hely közül 3 hívott fel, próbanapra. Mindhárom próbanapra elmentem, pár óra után elküldtek, hogy ők egy egészséges embert akarnak felvenni, köszönik szépen hogy eljöttem. Sírva jöttem haza mindegyikről. Anyuék azt mondták (végre egyszer megértőek voltak), hogy jó akkor nem kell többször elmennem.

A mostani kapcsolatom a 2., anyuék foggal körömmel ragaszkodnak ehhez az emberhez, hátha ő majd elvesz feleségül, és anyuék válláról leveszi ezt a terhet, vagyis engem. :( Csak azt hajtogatják, hogy becsüljem meg, mert soha senki nem fog elfogadni, csak ő. Ha csúnyán beszel velem, biztos az én hibám. Ha kezet emelne rám (eddig nem történt meg), akkor se kezdjek el veszekedni, meg ne akarjam elhagyni. Mert ha ő nem akar velem összeköltözni, akkor senkinek se fogok kelleni.

Egyre gyakrabban mondják ki, hogy csak nyűg vagyok a nyakukon.

Szégyenlem, hogy 19 évesen nem tudnék megállni a saját lábamon. Önbizalmam sincs, hála nekik.

Próbálok úgy hozzáállni, hogy főiskola után lesz munkahelyem, majd el tudok költözni, és meg tudom mutatni a világnak, hogy igenis belőlem is lesz valaki.

A szüleimtől ennek az ellenkezőjét hallom, hogy az egészséges diplomás emberek sem kapnak munkát, miért pont én kapnék? Ki akarna engem alkalmazni?

Bocsánat, hogy hosszú lett. Muszáj volt kiírnom magamból, hogy ne kezdjek el sírni. :(

19L


2010. júl. 14. 08:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%

Azért nem hinném,hogy 24 órában a hátad mögött áll valaki és még életedben nem volt lehetőséged megpróbálni kenyeret vágni(egyébként meg lehet kapni szeleteltet is)

Konkrétan két hölgyet ismerek,mindkettőnek a jobb keze sérült.Az egyik születése óta,ő varr,háztartást vezet stb...

A másik hölgyet baleset érte csuklóból vitte a kezét a gép,már fél éve ismertem,amikor levette a protézist,és rájöttem,hogy "béna".

Ha az ember kezét töri,akkor kb két hét és megtanulja a másikkal megcsinálni a dolgait(tapasztalat).

Innentől fogva tényleg idegesítő,hogy egy pörkölt nehézséget okoz neked.Egyébként a főzést nem tanulni,ellesni kell.

A későbbi életedben a mosogatógép,az előre feldolgozott alapanyagok(szeletelt kenyér,pörkölthús stb..)könnyebbséget fog jelenteni.De úgy látszik ezeknek még utánna se néztél.Talán ha nem hallgatnál bamba módra,hanem megoldásokat mondanál a szüleidnek- pl.:anyu megkérem a hentest csontozza ki,szeletelje fel a húst,hátizsákkal megyek bevásárolni,akkor nem gond,ha elfárad a kezem-akkor nem tűnnél a szemükben tehetetlennek!

2010. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy minderről nem te tehetsz, hanem a szüleid, más kérdés, hogy te iszod meg a levét.

Ők azok, akik nem tudnak elfogadni olyannak, amilyen vagy, ezt plántálják beléd is, pedig pont, hogy erősíteniük kéne. Sajnos elmulasztották szülői kötelezettségüket, mármint hogy önálló életre neveljenek. Szerintük mi lesz veled, ha ők nem lesznek? Éhen halsz? Erre próbálj rávilágítani.

Én persze tudom, hogy nem halnál éhen, :), ügyes csajnak látszol, csak hagyniuk kéne, hogy kibontakozz. Szerintem el kéne költöznöd otthonról, csak nem tudom, hova, ahol van olyan, aki segít, amíg bele nem jössz.

19 évesen még nagyon fiatal vagy, ha tönkremegy a kapcsolatod, az nem a fogyatékosságod miatt lesz, hanem azért, mert az ember a legritkább esetben marad együtt a tinikori szerelmével.

Próbálj elhelyezkedni egy alapítványnál, akik fogyatékosokkal foglalkoznak. Ha nem vesznek fel, ajánld fel, hogy hetente pár órát ingyen dolgozol nekik. Úgy biztosan kelleni fogsz, én is így szereztem gyakorlatot. Hasznosnak fogod érezni magad, és ha lesz üresedés, lehet, hogy téged vesznek fel. Ha meg nem, segítettél embereken. Vagy tanulj nyelvet, vállalj fordítást vagy tanítást. Abból otthon is lehet pénzt keresni. Vagy végezz szinkronszinész-tanfolyamot, ha van hozzá tehetséged. Ott nem baj, ha testi fogyatékos vagy.

Tudom, ilyen szülők mellett nagyon nehéz meglátni a lehetőséget, de az ő korlátoltságuk miatt ne töltsd az egész életedet úgy, hogy sajnálnak meg nyűgnek éreznek.

2010. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár én nem vagyok béna egyik kezemre sem,de a szót átvitt értelmében béna vagyok,DE..Elköltöztem a szüleimtől,van a párommal egy házunk,elvezetem a háztatást,ügyeket intézek,most vettek fel egy munkahelyre,stb.Elolvastam a vasaló,mosógép használati utasítását,szántam rá tíz percet.Elkezdtem egyedül kenyeret szelni,nem nagy ördöngösség,hidd el,menni fog!Kiestek a poharak a kezemből,meg minden egyéb tárgy,mióta önállóan élek,elenyésző estben fordult elő,hiszen mindennap muszáj fogdosnom őket!Pár hónap alatt olyan szinten megtanulhatsz főzni,mintha kb. 20 éve vezetnél háztartást.

Engem rávitt a kényszer,hogy önállósodjak,muszáj volt,életben maradni csak így lehet.Meg kell tanulni kommunikálni,ügyeket intézni,háztartást vezetni,és meg lehet,ha van akaraterőd,csak bízz magadban!Lehetetlen nem létezik.

2010. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
74%
Egy apró kérdést tennék fel anyámnak a helyedben.Éspedig:Szerinted kinek kellett volna engem önállóságra nevelni.Ne haragudj,de szánalmas szüleid vannak,akik téged hibáztatnak azért,mert emberként-szülőként csődöt mondtak.
2010. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%
Szervusz! Már többször írtál ki kérdést, s a problémád mindig ugyanaz, sőt a válaszok is hasonlóak. Valaki írta, hogy nem hiszi, hogy 24 órából 24 a hátad mögött tölti valamelyik szülő, ergo te magad is meg tudsz tenni dolgokat. Emelkedj felül a problémákon. A szülők jót akarnak, csak rossz eszközt használnak. Szerintem bármit meg tudsz tenni, csak akarni kell. :)
2010. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szia! Az egyik elöző válaszadó vagyok. Ma néztem a tv-ben egy műsort. Szerintem nézd meg te is az interneten,mert:

1. sok önbizalmat nyerhetsz belőle,hogy "csak" a kezed béna

2. felveheted velük a kapcsolatot hátha tudnak segiteni fejleszteni

3. láthatod hogy van fiatal aki sokkal nehezebb helyzetben van,mint te(pl még a szülők elhagyták csak mert beteg

Szerintem egy ilyen probléma miatt nem kell egyébként rokkantnyugdíjasnak elmenned.Fiatal vagy még!!!

[link] Ez az a műsor.Heti egyszer van.Ma láttam délelött,kb 2hét talán és felteszik a mait is. Egy egri intézményről volt benne szó. Bent lakásos intézmény,volt gyerek hasonló problémáva mégis kerámiázott a kezével.


Sok sikert mégegyszer! Egyébként milyen fősulira jársz?

2010. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Anyuék szeletelt kenyeret vesznek már egy ideje.

Tudod pénz nélkül nem kapni egy kiló kenyeret sem a boltban.

A konyhából ki vagyok zavarva, hogy én ne tébláboljak ott, mert aki ilyen béna, az ne legyen láb alatt.

Nem állnak 24 órában a hátam mögött, valamikor aludniuk is kell.

Én örülnék annak, ha legalább a kezdetekben együtt főzhetnénk meg egy pörköltet vagy egy levest.

Ha elmennek valahová, nem hagynak itthon pénzt. Van mirelit pizza a hűtőben, vagy egyek szendvicset ha akarok.

2010. júl. 14. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!