Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szüleimnek is...

Miért kell a szüleimnek is egyet belém rúgniuk?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet veszekszünk. Mindenért belém kötnek. Csak azt hallom, hogy milyen szerencsétlen vagyok. Néha elsírom magam, hogy miért kellett megszületnem. Nem hiszik el, hogy nem én tehetek róla, hogy testi fogyatékosnak születtem, és lelkileg nehéz elviselni a mindennapokat. Minden reggel emlékeztetnek rá, hogy béna vagyok. Tegnap is kitakarítottam a szobámat, persze az én tempómban ez lassan ment, az egész napom elment vele. Ma megint a fejemhez vágták, hogy nem csinálok soha semmit. Mikor elkezdtem magamtól főzni (mert egyikük sem volt hajlandó megtanítani), azt vágták a fejemhez, hogy úgyis a nyakukon maradok, mert senkinek sem fogok kelleni. Egy szimpla pörköltet nem tudok megcsinálni, mert sohasem mutatták hogyan kell. Most már azt sem engedik, hogy boltba menjek, mert "úgysem bírnék el mindent ami kell", inkább elmennek ők ketten, és kártyára vásárolnak.

Általánosban is sokáig csúfoltak a betegségem miatt, középiskolában csak szimplán utáltak, mert én tesiórán "csak" lógatom a lábam.

Nagyon ritkán hallok egy jó szót a szüleimtől. Mindig csak én vagyok a hibás, mert velem orvoshoz kell járni, mert anyu 8 vagy 10 éves koromig nem tudott dolgozni a betegségem miatt.

Ha elkezdek mosogatni, kiveszik a kezemből, mert "nehogy eltörjem" a poharakat.

Jelentkeztem nyári munkára, a 10 hely közül 3 hívott fel, próbanapra. Mindhárom próbanapra elmentem, pár óra után elküldtek, hogy ők egy egészséges embert akarnak felvenni, köszönik szépen hogy eljöttem. Sírva jöttem haza mindegyikről. Anyuék azt mondták (végre egyszer megértőek voltak), hogy jó akkor nem kell többször elmennem.

A mostani kapcsolatom a 2., anyuék foggal körömmel ragaszkodnak ehhez az emberhez, hátha ő majd elvesz feleségül, és anyuék válláról leveszi ezt a terhet, vagyis engem. :( Csak azt hajtogatják, hogy becsüljem meg, mert soha senki nem fog elfogadni, csak ő. Ha csúnyán beszel velem, biztos az én hibám. Ha kezet emelne rám (eddig nem történt meg), akkor se kezdjek el veszekedni, meg ne akarjam elhagyni. Mert ha ő nem akar velem összeköltözni, akkor senkinek se fogok kelleni.

Egyre gyakrabban mondják ki, hogy csak nyűg vagyok a nyakukon.

Szégyenlem, hogy 19 évesen nem tudnék megállni a saját lábamon. Önbizalmam sincs, hála nekik.

Próbálok úgy hozzáállni, hogy főiskola után lesz munkahelyem, majd el tudok költözni, és meg tudom mutatni a világnak, hogy igenis belőlem is lesz valaki.

A szüleimtől ennek az ellenkezőjét hallom, hogy az egészséges diplomás emberek sem kapnak munkát, miért pont én kapnék? Ki akarna engem alkalmazni?

Bocsánat, hogy hosszú lett. Muszáj volt kiírnom magamból, hogy ne kezdjek el sírni. :(

19L


2010. júl. 14. 08:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy hisztis voltam, mint a tinik nagy része.

De nekik nem az a dolguk, hogy támogassanak?

Ha sírva jövök haza a próbanapról, akkor megvigasztaljanak?

Ha összetörök egy poharat mosogatás közben, nem azt kéne mondaniuk, hogy "nem baj, legközelebb majd sikerül?" Ehelyett azt kapom: már megint milyen béna vagy, egy pohárra sem tudsz vigyázni. :(

2010. júl. 14. 09:21
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
már ne is haragudj, de az, hogy béna a jobb kezed, szerintem egyáltalán nem tragédia, kicsit másképp kéne hozzáállni a dolgokhoz. Az eszed a helyén van, akkor csak a szorgalmadon múlik, hogy mi leszel, de ha sajnáltatod magad, lehet célt érsz vele és itt is többen sajnálni kezdenek, de a javadat nem fogja szolgálni. Attól még lehetsz szép, okos, csinos, jófej, jó társaság, de a pesszimista és negatív embereket mindenki kerüli.
2010. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

A google-ban ezt találtam:

[link]


Menj el hozzájuk vagy hívd fel őket, még munkát is adnak, nem kell egy férfi csicskásává sem válnod.

Nagykorú vagy azt csinálsz amit akarsz. Egy béna kézzel még simán lehet olyan társad aki szeret.

Rengeteg házasságközvetítő iroda van, lehet, hogy találsz olyat az interneten, ahol fogyatékosokkal kiemelten foglalkoznak.

Próbálkozz, és ne gondolkozz azon, hogy milyen szerencsétlen vagy, változtass a sorsodon!

Erre vannak elhivatott emberek akik segítenek.

2010. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mikor egy rokon felhozta a gyerek témát, nekik az a véleményük, hogy ha magamat se tudom ellátni, egy gyereket sem fogok tudni, az ő nyakukra meg ne szüljek gyereket. Mert ők 4-5 év múlva se lesznek fiatalabbak, nem akarják az én gyerekemet is felnevelni.
2010. júl. 14. 09:22
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket és a normális válaszokat.
2010. júl. 14. 09:24
 16/27 anonim ***** válasza:
23%
akkor veled van valami nagy baj, megvan mind a két lábad, mind a két kezed, amiből az egyiket nem tudod használni, attól már nem tudod magad ellátni? szedd már össze magad basszus! Mások vakon, tolókocsival, siketen stb. vállalnak gyereket és boldog életet tudnak élni. Ha eltörne a karom és az egész gipszben lenne hónapokig, akkor sem kérném senki segítségét, el tudnám látni magam, neked erre meg volt 19 éved, hogy megtanuld.
2010. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Ha nem adnak lehetőséget, hogy egy szelet kenyeret vágjak magamnak, nehéz megtanulni.

Elméletben megy, gyakorlatban nem.

2010. júl. 14. 09:29
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a Családbarát magazinban a tévében láttam egy vak nőt, aki teljesen egyedül nevelte a gyerekét.

Mondom, hogy vannak erre szervezetek, neked is lehet segítőd, aki eljár hozzád és támogat.

Mivel otthon vagy te ráérsz kikutatni, az állam ad rokkantnyugdíjat neked, ha az állam elismeri már azzal, hogy pénzt fizet neked, elismeri azt is, hogy értékes tagja vagy a társadalomnak.

Ki kell ebből törnöd, keress szervezeteket, akiknek erre van emberük és pénzük, munkahelyeik, ahol támogatnak.

Gondolj arra, hogy lehetnél most egészséges és autóbalesetben is elveszthetnéd a kezedet. Akkor mi lenne?

Ismerkedj, találd meg azokat akik szeretnek, mindenkinek van párja. Az nem a legjobb, ha egy férfi már a kapcsolat elején lehülyéz. Lehet, hogy értékes ember vagy és ezt nem látják a környezetedben.

Most jut eszembe tavaly boltam Spanyolországban, egy utazási irodából hoztam el ott térképet.

Egy félkezű 20 éves férfi ült a pultnál, kiválóan beszélt angolul, a másik kezén gyűrű volt!

Irodai munkát is elláthatsz fél kézzel is telefonos ügyfélszolgálatra nem kell kéz csak egy.

2010. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
37%

tessék, ilyenekről is lehetne példát venni: [link]


és te jóval előnyösebb helyzetben vagy!!

2010. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

nem adnak lehetőséget, hogy vágj egy szelet kenyeret?

akkor veszel egy kiló kenyeret és nekiállsz gyakorolni!

biztos leszedik majd a fejedet, mert látják rajtad, hogy önálló akarsz lenni és napról napra ügyesebb vagy!

2010. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!