Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szüleimnek is...

Miért kell a szüleimnek is egyet belém rúgniuk?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet veszekszünk. Mindenért belém kötnek. Csak azt hallom, hogy milyen szerencsétlen vagyok. Néha elsírom magam, hogy miért kellett megszületnem. Nem hiszik el, hogy nem én tehetek róla, hogy testi fogyatékosnak születtem, és lelkileg nehéz elviselni a mindennapokat. Minden reggel emlékeztetnek rá, hogy béna vagyok. Tegnap is kitakarítottam a szobámat, persze az én tempómban ez lassan ment, az egész napom elment vele. Ma megint a fejemhez vágták, hogy nem csinálok soha semmit. Mikor elkezdtem magamtól főzni (mert egyikük sem volt hajlandó megtanítani), azt vágták a fejemhez, hogy úgyis a nyakukon maradok, mert senkinek sem fogok kelleni. Egy szimpla pörköltet nem tudok megcsinálni, mert sohasem mutatták hogyan kell. Most már azt sem engedik, hogy boltba menjek, mert "úgysem bírnék el mindent ami kell", inkább elmennek ők ketten, és kártyára vásárolnak.

Általánosban is sokáig csúfoltak a betegségem miatt, középiskolában csak szimplán utáltak, mert én tesiórán "csak" lógatom a lábam.

Nagyon ritkán hallok egy jó szót a szüleimtől. Mindig csak én vagyok a hibás, mert velem orvoshoz kell járni, mert anyu 8 vagy 10 éves koromig nem tudott dolgozni a betegségem miatt.

Ha elkezdek mosogatni, kiveszik a kezemből, mert "nehogy eltörjem" a poharakat.

Jelentkeztem nyári munkára, a 10 hely közül 3 hívott fel, próbanapra. Mindhárom próbanapra elmentem, pár óra után elküldtek, hogy ők egy egészséges embert akarnak felvenni, köszönik szépen hogy eljöttem. Sírva jöttem haza mindegyikről. Anyuék azt mondták (végre egyszer megértőek voltak), hogy jó akkor nem kell többször elmennem.

A mostani kapcsolatom a 2., anyuék foggal körömmel ragaszkodnak ehhez az emberhez, hátha ő majd elvesz feleségül, és anyuék válláról leveszi ezt a terhet, vagyis engem. :( Csak azt hajtogatják, hogy becsüljem meg, mert soha senki nem fog elfogadni, csak ő. Ha csúnyán beszel velem, biztos az én hibám. Ha kezet emelne rám (eddig nem történt meg), akkor se kezdjek el veszekedni, meg ne akarjam elhagyni. Mert ha ő nem akar velem összeköltözni, akkor senkinek se fogok kelleni.

Egyre gyakrabban mondják ki, hogy csak nyűg vagyok a nyakukon.

Szégyenlem, hogy 19 évesen nem tudnék megállni a saját lábamon. Önbizalmam sincs, hála nekik.

Próbálok úgy hozzáállni, hogy főiskola után lesz munkahelyem, majd el tudok költözni, és meg tudom mutatni a világnak, hogy igenis belőlem is lesz valaki.

A szüleimtől ennek az ellenkezőjét hallom, hogy az egészséges diplomás emberek sem kapnak munkát, miért pont én kapnék? Ki akarna engem alkalmazni?

Bocsánat, hogy hosszú lett. Muszáj volt kiírnom magamból, hogy ne kezdjek el sírni. :(

19L


2010. júl. 14. 08:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
konkrétan milyen betegséged van?
2010. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Béna a jobb kezem. Annyira, hogy kiskoromban az orvosok azt mondták, sohasem leszek önálló, nem szabad engem egyedül hagyni. Ezért anyu kénytelen volt velem otthon maradni 10 éves koromig. (8 éves elmúltam, mikor feketén dolgozott, 4 órába..10 éves korom után lett hivatalos munkahelye).
2010. júl. 14. 09:14
 3/27 anonim válasza:
Erre igazából nem tudok mit írni,csak hogy sajnállak,hogy ilyen szülők mellet kellet felnőnöd és nagyban nekik köszönheted a mostani lelki állapotodat..Erre megpróbálhatnál kicsit rávilágítani.
2010. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sajnálom,hogy olyen az életed.Buta pedig biztosan nem vagy,ha még fösuliba is mész!!!

Igen is lesz saját életed,és hidd el találni fogsz olyan embert akivel mege´rtitek egymást,és szeretni fogjátok egymást.

ne haragudj ha megkérdezem,de milyen betegséged van??

már pedig olyan emberrel ne költözz össze csak a szüleid jókedvében aki esetleg bánt csúny´´an beszél veled.Becsüld meg magad!!Sok sikert az életedhez.

2010. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Az interneten google -ban találsz olyan szervezeteket, ahol a fogyatékosoknak segítenek.

Én nem tudom, hogy a [link] segít-e fogyatékosoknak, de talán abban segítenek, hová fordulj.

Ne hagyd magad!

Vak nő is szült gyereket, férje nincs, mutatták a tévében, és felneveli egyedül, nem kell függenie senkitől, vmiféle segítő jár hozzájuk.


Az én unokatestvérem szó szerint h.lye, párnatöméssel foglalkozik és rokkantnyugdíjat kap. Párnatömés havi 90 netto és rokkantnyugdíj havi (azt hiszem) 35 ezer.

Elég jól keres, ha nem lenne szellemi fogyatékos akkor még társat is találna.

Nem tudom, hogy te miért nem lehetsz rokkantnyugdíjas, nincs aki elintézze neked?

Milyen betegséged van?

2010. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%

most nem az a lényeg milyen betegsége van...

Én azért meghallgatnám a szüleidet is, kicsit olyan érzésem van, hogy azt várod, most mindenki kezdje el őket szidni és téged meg sajnálni meg bíztatni. 19 éves vagy, épphogy túl a tinédzser korszakon, lehet bele sem gondolsz, hogy te sokszor milyen idegesítő és hisztis lehettél. Az ép testben ép lélek sajnos igaz mondás, mert az ilyen emberek sokszor jogtalanul sokkalta nagyobb figyelmet követelnek maguknak, ők maguk harcolják ki, hogy megkülönböztessék őket. Nem vagy sem kevesebb, sem több másoknál, úgyhogy próbálj te is alkalmazkodni és elfogadni kritikákat, nem mindenen depizni meg szerencsétlennek érezni magad.

2010. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

A barátom tényleg megbecsül, kedves és elfogad. Nem emelt rám kezet, és csak 1-2 alkalommal csúszott ki a száján, hogy "hülye".

CSak attól félek, ha megtudja hogy még egy háztartás vezetéséhez is béna vagyok, inkább keres mást.

2010. júl. 14. 09:17
 8/27 A kérdező kommentje:
Azért kell orvoshoz járnom, hogy elintézzük a rokkant nyugdíjat. Ma is megyek 10re. :(
2010. júl. 14. 09:19
 9/27 anonim ***** válasza:

nagyon sajnállak...

de hidd el, nekik sem könnyű, nap mint nap szembesülni, hogy nekik nem egészséges a gyermekük, egész biztos, hogy nagyon szeretnek, hisz akár intézetbe is adhattak volna, sokat vállaltak érted, de mint minden ember, időnként ők is besokallhatnak, s - csúnya dolog - de jobb híján rajtad vezetik le a feszültséget. Talán jó lenne egyszer leülni, s kiönteni a szívedet nekik. Az is biztos, hogy ha önálló életed lesz, az normalizálni fogja ezt a helyzetet, hisz azt látják majd, hogy megállod a helyed az életben. Sok erőt, kitartást kívánok!

2010. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem értem a szüleidet! "Szeretettel" vártak amikor jöttél. A lányomat mi is elvittük hogy minden rendben legyen vele. Szerintem ha lesz egy normális férjed( nem muszáj a 2.kapcsolatból)és lesz munkád akkor ők is belátják hogy igenis érsz annyit mint egy egészséges. S igenis mutasd meg nekik is hogy te tudsz takaritani,főzni,mosogatni. Egyébként nekem sincs önbizalmam,nem tartom magam megfelelőnek a páromnak.Pedig szülés után kb 3-5kiló maradt rajtam. S én nem is tudtam főzni(most tanulok)(24éves vagyok)
2010. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!