Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hívjam meg őket, hogy ne...

Hogy hívjam meg őket, hogy ne legyen legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Közeleg a szüleim házassági évfordulója, amit a mamáméknál (anyukám szülei) tervezünk megünnepelni. Csak a szűk családot akarjuk meghívni, apukám öccsét és anyukám húgát. Ez utóbbival van a gond. Ugyanis a nagynéném pár éve összejött egy csávóval, aki nem túl szimpatikus a családnak, legfőképpen a szüleim nem bírják. A csávó elég pénzes és állandóan henceg, hogy milyen drága autói vannak, milyen egzotikus helyen bulizott a haverjaival, stb. Ezért nem akarom őt meghívni, csak a nagynénémet meg a lányát. Szerintetek bunkóság lenne megmondani nekik, hogy csak ők ketten jöjjenek és a hapsit hagyják otthon?

17/l


2019. aug. 29. 06:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mindig viszi a párját,akkor előbb beszéljétek meg vele.így nem lesz sértődés.
2019. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Ne hívjátok meg, mert a dolog nem róluk szól, ha megsértődik, hát megsértődik, és akkor mi van, hanem a szüleidről. Egy kellemes családi eseményt totálisan hazavág, ha a résztvevők, konkrétan az ünnepeltek nem érzik jól magukat. Így értelmetlenné válik maga az ünnepi esemény. Kb olyan, mintha a húslevesbe belefőznének egy egérfarkat. Semmi szégyellnivaló nincs abban, hogy nem a ti ínyetekre van a nagynéni házibarátja. Jogotok van hozzá. Még csak nem is a férje, csak épp most együtt vannak. Ő nem a család része. Nem kell nektek idegenekhez alkalmazkodnotok. A nagynénéd meg lesz szíves megérteni, ha meg nem, hát így járt. Nem vezetheti a ti életeteket a mások sértődésétől való félelem.
2019. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%

"Házassági évfordulót amúgy is csak a pár szokott ünnepelni, kivétel az 50.évforduló."


Tényleg? Mindig tanul az ember. Mi például hatalmas bulikat csapunk minden évfordulón. De ezt teszik a barátaink is, és így tettek a szüleim is. Ahány ház, annyi szokás.


Kérdező, őszintén, ha én volnék a nagynénéd, én nem mennék el. Én sértőnek érezném, hogy kihagyjátok, nem fogadjátok el a páromat.


Mondom ezt úgy, hogy igazán megértem a problemádat. A mi társaságunkban is létezett egy barátnő, akinek a bunkó társát nem bírtuk elviselni. Aztán a barátnő idővel kikopott a társaságból, pedig mind nagyon sajnáltuk.


De az egy könnyebb eset volt, mert nem volt családi kötelék.

2019. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, de amúgy ennek a szervezése miért téged terhel, 17 évesen?
2019. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egy karácsonyozáson vagy egy vasárnapi ebéden elviselném (és a szüleim is) a hapsit, de így, hogy ez kifejezetten a szüleimről szól, akik meg nagyon nem bírják, nem lenne kellemes légkör, ha meghívnám.
2019. aug. 29. 12:55
 16/16 A kérdező kommentje:
Mamámékkal együtt szervezem, talán az ő véleményüket is kikérem. Bár ők nyíltan nem mondják, szerintem nekik sem szimpatikus a nagynéném párja.
2019. aug. 29. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!