Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy semmibe vett senki vagyok...

Egy semmibe vett senki vagyok a családomon belül?

Figyelt kérdés

20 éves, cukorbeteg srác vagyok. 2 öcsém van, egyikük 2, másikuk 5 évvel fiatalabb nálam. Az anyagiak végett kénytelen vagyok a szüleimmel élni.


Testvéreim közül mindkettejük lenéz, a véleményemet semmibe veszik, leszólják.


Bármit is csinálnék, vagy csinálni szeretnék, az úgy sem jó, valami kivetnivaló mindig van a dologban, legalábbis az idősemm öcsém mindig beleköt mindenbe. Ha leülök zenét hallgatni, akkor abba, ha csinálni próbálok valamit, akkor abba...


Elegem van abból, hogy bármit is csinálok, az nem jó!


Egy szerencsétlen jogsi sem jött össze, mert a 20 éves fejemre én még "nem vagyok elég étett"...


Szívesen vezetnék, de mindig le vagyok szólva, bármilyen témában is nyílvánulok meg, még a szüleim szerint is sokszor.


Próbáltam konditerembe járni, hogy legalább ne engedjem az idősebbik testvéremnek, hogy csak úgy "jókedvből" fejencsapjon és röhögjön egy jót rajtam, de néhány hét után kiderült, hogy még oda sem "szabad" eljárnom, mert fél óra után leesik a cukrom, és nem tudom folytatni az egészet.


Azóta inkább itthon dolgozgatok a kertben, ott legalább azt érzem, hogy a magam ura vagyok, azt csinálok, és akkor, amig akarok, mégha meg is kell állnom időnként.


Úgy érzem, hogy soha nem fog összejönni számomra produktívabb élet, és ez tönkreteszi, lehangolja a mindennapjaimat.


Mit tehetnék ez ellen? Nem akarom, hogy egy olyan emberként éljem le a mindennapjaimat, akivel naponta érzékeltetik, hogy egy senki!


Viszont én nem akarok egy senki maradni, családon belül sem, de minden igyekezetem ellenére én nem látok változást...



2019. aug. 24. 22:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ha te "senki" vagy a családodban, annak a személyiségedhez van köze, nem a cukorbetegségedhez.

Nem tudom mennyire vagy genetikusan tutyimutyi vagy mennyit ad hozzá az önsajnálat, de a karakter fejleszthető! Erre számtalan példa van, csak akarni kell.

Ne bújj a cukorbetegség mögé - akármilyen kényelmes is - mert az nem indok!

2019. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
30%
A 6-os és a 9-es válaszoló nagyon jól mutatja, mennyire nem a cukorbetegség az, ami valakit bekorlátoz, hanem a hozzáállása a témához, meg a tényleg megfelelö információ, mert a 6-os elég sok tévedést állított, ellentétben a 9-essel, aki laposan tájékozott, és éppen ezért tudja élvezni így is az életét.
2019. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%

Amit leirsz abbol.nekem azert nem az jon le, hogy semmibe vesznek. Ha szuleid szerint nem vagy eleg erett a jogsira, akkor az inkabb csak tulfeltes. A kisebb tesok meg sajnos sokszor ilyenek tetezve hogy ezek szerint 18-15 eves kamaszok. Nekik nagyjabol akkor se tudnal megfelelni ha a fejed tetejere allnal.

Az nem.derul ki, hogy 20 evesen mit csinalsz (tanulsz vagy dolgozol vagy munkanelkuli vagy)? Mert ha peldaul munkanelkuli es a tesoid azt latjak neked "semmi dolgod" (nem kell minden nap suliba jarnod), akkor idegesitheti oket, hogy nekik meg kell.


Edzes: bizonyara jarsz "cukorgondozóba", diabetologushoz rendszeres kontrollra. Szepen kerj idopontot menj el es beszelj vele edzeni szeretnel es mit es akkor hogyan valtoztass az eddigi rutinodon. Mikor merd a cukrod, elotte-utana mennyit egyel milyen eteleket es mennyi inzulint adj. Ezt biztos be lehet allitani, csak elsore valoban nem ugorhatsz ugy neki, hogy na puff lenyomok masfel oras kemeny edzest "akarmikor". Masreszt lehet ha neked nem birja a szervezeted az izomepitos edzest, vagy a boxot, attol meg az uszast vagy kocogast, turazast lehet birni fogja (meg kell talalni melyik tipus valo neked es a cukrodnak).

Off: 6-ossal jobban tudok azonosulni, mint a 9-essel. Egy idoben ugyanolyan dietat/eletformat kellett vegeznem mintha cukros lennek, raadasul csaladban evtizedekig elt idoskori cukros (tudom ez masik fajtaja a diabetesnek, de ...). Valoban nagyon-nagyon oda kellett mindenre figyelni es az elejen egyaltalan nem volt eleg napi 5*merni (mert az azoknak eleg akik stabilan be vannak mar allitva), hanem volt az napi 10 meres is, hogy az orvos lassa mikor, mennyi ido alattes miert megy fol vagy esik le a cukorszint. Valoban nagyon bekorlatozo az egesz, az elejen a rengeteg mericskeles, miben hany gramm van, milyen szen hidrat, mennyit lehet enni belole, melyik edesito a jo (nekem az osszes hasmenest okozott...vagy annyira ereztem, hogy az nem "cukor", hogy inkabb hanyagoltam). A barmikor lehet salatat es hust napi 24-ben (ha jol emlekszem ezt irta 9-es), hat ez nagyon nem igaz. Mert nekem biztos nem lehetett, mert be kellett tartanom az etkezesek beosztasat es nem lehetett 0-24-ben csak ugy salatalevelet ragcsalnom es melle sult hust. Raadasul a "salata" se mindegy milyen salata (ami azert egy nem cukrost elegge megteveszthet, mert a majonezes salik vagy a paradicsom eleve maskepp esik latba). DE ettol fuggetlenul persze lehet hatalmas nagy onkontrollal, minel hamarabb elsajatitott tudassal (a mibe mi van, mit es mennyit szabad es hogyan blabla) olyan eletet elni, mint a nem cukorbetegeknek. Szoval a kerdezo menjen csak el a sajat orvosahoz/dietetikusahoz es segitsenek neki meg persze o is akarjon.

2019. aug. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!