Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak öcsémmel?

Mit csináljak öcsémmel?

Figyelt kérdés

12 éves a srác. én 17 vagyok és külön élek párommal (bizonyos okokból,amit most itt nem fejtegetnék).

Ritkán látom. Anyám 3 szakban dolgozik,eddig én vigyáztam rá délutános szakban. cserébe odaadta az utánam járó családi pótlékot. Most egyszercsak nem adja mert letiltották a fizuját.

Ez eddig ok,majd máskor(pedig nagyon nagyon böki a csőrömet hogy a segítségért a multkor még a robotgépet sem akarta kölcsönadni,nemhogy a pénzt,mindegy ez más tészta,csak a lényeghez tartozik.túl vagyok már az anyámmal lévő háborúskodáson.csak ha felügyelet nélkül van a gyerek,akkor beviheti a gyámhatóság,már meg lettek fenyegetve párszor).


Öcsém naphosszat egyedül van. Barátai nincsenek, a lakásban gépezik,playstationozik,tv-zik.

magyarán unatkozik.

Nyaralni még nagyszülőkhöz sem mehet(náluk most árvíz utáni felújítás van,én voltam náluk,tényleg nem érdemes lemennie+messze laknak nagyon).

Az "apánkhoz" nem merjük engedni. Részeges alak,és félő őt is bántaná. eddig kötődött hozzá,most kezdi belátni milyen ember is valójában.

Valami elfoglaltság kéne neki. Gyakorlatilag rohadt szar élete van.Én ki tudtam törni a családi pokolból a szétköltözés után,de neki nem fog ilyen egyszerűen menni. Érzelmi analfabéta,fitogtatja az erejét,ami nincs,kötekszik. Épp ezért nincsenek barátai. Suliban 2 tárgyból bukott(5.es!!)

Leszarik mindent,folyamatosan eszik(anyám már le akarta lakatolni a hűtőt).

Még egy strandra se mennek el.(én elvinném,de nekem sincs pénzem ilyesmire).

Most nem is tudok róla semmit. Anyám elzárta magát a külvilágtól,internetről is lekoppant(pedig függő volt).

Maximum ha felhívom telefonon,akkor pár szót beszélünk.


Nem laknak messze,biciklivel 10 perc. Anyámn érdekes egy figura,valamire nagyon büszke,csak tudnám mire(a saját anyjával nem beszél,mikor annak majdnem összedőlt a háza Felsőzsolcán! felhúzta az orrát,hogy merte visszakérni a kölcsönpénz felét(!).Hozzájuk én mentem le gyakorlatilag csórón 2 hétre,páromat itt hagyva.


Mit találjak ki az öcskösnek? Komolyan úgy gondolom,az intézetben jobb élete lenne,de én nem fogom odaküldeni a gyámhatóságot az tuti.

Valami NYÁR kéne neki,mert unja magát.

Mi legyen?


Bocsi,tudom,hogy zavaros. Kérdésekre válaszolok ha valami nem érthető.


2010. júl. 13. 11:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

pótvizsgáznia nem kell,nemértem mért. csak 3 tárgy után kell azt hiszem. az anyja burokban tartja,le van hülyegyerekezve,pedig értelmes,csak érzelmileg zéró. kb egy 7 éves szintjén áll.

és ez köszönhető az apai terrornak és az anyai leszaromnak.

2010. júl. 13. 11:55
 22/30 A kérdező kommentje:
egyébként pedig tehetséges rajzoló.
2010. júl. 13. 11:56
 23/30 anonim válasza:

Nem tudom, nincs a környéken valami suli, ahol van művészeti tagozat, vagy ahol szakkör vagy valami van?

Esetleg, ha szeptembertől átmehetne oda, lehet jót tenne neki a változás, esetleg még barátokat is szerezhetne, ez nagyon fontos.


Nem kell pótvizsgázni? Ilyet még nem hallottam :O

Régebben volt olyan szabály, hogyha háromból buktál akkor nem pótvizsgázhattál automatikusan buktál, de ezt is eltörölték.

2010. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

anyja szerint oda kell beilleszkednie ahova ő beiratta...

sajnos beleszólásom semmi.

tényleg az intézettel járna jól.

2010. júl. 13. 12:09
 25/30 anonim ***** válasza:

A kedves kérdezőnek leírom hogy mivel keresek ennyi pénzt, de másnak nem.

Amúgy meg a helyes írásomra felbuzdulva csak annyit mondanék hogy helyesen és szépen is írok , csak itt minek figyeljek rá... köszönöm

2010. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,köszönöm a tippet :)

Leírom ide is,csak azért,hogy lássák,megírtad nekem :)

2010. júl. 14. 15:23
 27/30 anonim ***** válasza:
nincs mit , remélem segítettem, remélem gyorsan bele tanulsz
2010. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
úúú, szóismétlés , ajaj :D
2010. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
hozzád nem költözhet?
2010. júl. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

egyszobás lakásban élünk,kissé szűkösen mi is. nekem nincs keresetem,és annak örülök,hogy párom egyáltalán engem eltart(ezt azzal a feltétellel teszi,hogy legalább érettségi,nyelvvizsga plusz egy szakmát kitanulom és úgy megyek dolgozni.)

És őszintén szólva a kiskrapek néha bosszantja a fejét.

Egyikünk sem akar szülő lenni(nemhogy most,egyáltalán).


Szombatra viszont lebeszéltem a strandot,úgyhogy jön velünk!Ennyit tudok anyagilag megtenni.

2010. júl. 15. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!