Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy erre mi a megoldás?

Hogy erre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szerencsére, a válás óta nem láttam az exem, de amikor ismerkedem, az olyan semmilyen, felületes. Egyszerűen nem váltanak ki belőlem érzelmeket, anélkül meg max, jópofizni tudok.

Már másfél év eltelt, de még most, ennyi idő eltelte után is, mind külsőleg, mind belső értékekre öt tartóm tökéletesnek.

És amíg így érzek addig esélyem sincsen másik társat találni. Ez azért aggaszt, mert félek, hogy soha nem leszek képes mást szeretni, elfogadni.


2010. júl. 12. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe... Van értelme?? Van megoldás? Légy boldog
2010. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy ha elváltatok valószínűleg nem Ő volt a tökéletes. Idővel minden elmúlik, légy egy kicsit türelmesebb magadhoz.
2010. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg egy kis nyaralás is elfelejtené a sok gondot. Első voltam.
2010. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én is sokat szenvedtem az első kapcsolatom miatt, akit sokáig tiszteltem és szerettem még, de az élet elválasztott bennünket.

Sajnos ez a szenvedés vagy 5-6 évig tartott és igaz voltak addig is kapcsolataim, de mindenkit hozzá hasonlítottam. Ezek a kapcsolatok éppen emiatt 1-2 évnél tovább nem tartottak.

Rájöttem le kell zárni a múltat. Én magam sem tudom, hogyan sikerült, talán erőszakkal egyre kevesebbet keseregtem, és egyre kevesebbet gondoltam a közös, szép élményekre, emlékekre.

Közben megismerkedtem egy fiúval, és észrevettem, hogy tiszta szívemből tisztelem és szeretem, és így könnyebb volt minden. Sőt még arra is rájöttem, hogy sokkal szeretni valóbb mint az első volt.

Pedig én már úgy voltam vele, hogy nem érdekel, nem keresgélek, jön majd valaki, azzal leélem az életem boldogtalanul. De valahol mindig éreztem, hogy milyen férfira vágyom, elképzeltem az életem egy olyan férfi mellett, akire felnézhetek, akik szerethetek, aki kedves és jó. Ez a kép ott lebegett és valahogy csak bevonzottam, mert újra boldog vagyok, és örülök, hogy nem az elsővel. HOsszú volt az út, de sikerült. Neked is sikerülni fog. Közhely, de igaz, amikor nem is várnád jönni fog valaki, akivel új életet kezdhetsz. De ahhoz neked is akarnod kell. :)

Sok sikert hozzá.

33/L

2010. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oka volt annak, hogy mar nem vagytok egyutt. Ez azt jelenti, hogy nem voltatok egymashoz valok. Nem o volt neked az igazi. Es akkor fogod eszrevenni, hogy milyen jo dontes volt, hogy nem maradtatok egyutt es hiba lett volna igy tenni, mikor majd megismered az igazit. Legy nyitott es felejtsd el az exedet. Csak magadat emeszted fel ezzel olyan emberert, aki nem erdemli meg.
2010. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elolvasva a válaszokat arra jöttem rá, hogy van bennem egy kép arról, hogy milyennek is kell lennie a társamnak.

Már ő előtte is voltak kapcsoltam, ezek tapasztalatai alapján alakult ki bennem az, hogy milyen is az akit keresek.

Nos ő, pont olyan volt, ő pontosan megfelelt annak az ideális társnak akire mindig is vágytam. És ez igazolódni is látszót bő nyolc éven át, aztán a kilencedik és tízedik évben valami a részéről megváltozott, pedig én továbbra is csodáltam öt.

Most megint keresem azt, aki ugyan úgy megfelel annak a belső képnek, ahogy ő is megfelelt. De vajon van-e még olyan ezen a földön?

Ez majdnem olyan, mint kifogni a lottó ötöst.

2010. júl. 12. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy létezik rajta kívül is még olyan ember, aki megfelel a belső képednek, de ha így állsz hozzá, hogy a megtalálása egy lottó ötössel ér fel, akkor úgy nehéz lesz...

Próbáld meg kicsit rugalmasabbra venni azt a belső képet és rájössz, ha nem is hemzsegnek, de a nagyŐ-k ott vannak körülötted.

2010. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!