Rossz testvér vagyok? Mi baja a testvéremnek?
Ma reggel a hugom cuccainál kutattam(ezt kölcsönösen szoktuk csinálni) és találtam egy gyógyszert amit Anafranil-nak hívnak..Utána néztem mégis miez amit így el kell rejteni a kontaktlencsés dobozába, és azt találtam, hogy ezt főleg depressziósoknak adják!:O
Eléggé elgondolkoztatott mert így utólag mondták barátnőim is, hogy nagyon összehúzódik meg zárkózottnak tűnik, és öcsémmel is gyakran veszekednek amiből vagy az szokott lenni, hogy elvonul ő valahova vagy néz maga elé és öcsém még tovább hergeli..Én álatalában nem szólok ezekhez semmit mert gyerekes butaságnak nézem a vitáikat de ezek szerint mégis bele kéne avatkozni?(napi 6szor biztos veszekednek valami hülyeségen és néha a húgom csinál hülyeségeket amire öcsém jobban felhúzza magát)
Inkább csak azt szeretném nagyon tudni hogy aggódjak-e egyáltalán?
Édesanyánkat elvesztettük még kis korunkban és már tényleg nem tudom hogy rá milyen hatással lehetett.Egyszer elsírta magát azon, hogy elfelejtettünk neki szólni, amikor kezdődöt valami műsor.
Nem kell az anyaszerepet átvállalnod!!!
Te legyél "csak" egy testvér aki ha kell segít, aki figyel, aki meghallgat, akivel lehet baromkodni
Ne ijedezz!AKkor kéne frászt kapnod ha nem találtál volna orvosi papírt, ha pl a barátnője adná neki a gyógyszert.
Nem buta, felelőtlen a hugod, és nem lehet akkora baj hiszen vlt annyi esze hogy orvoshoz fordult segítségért
generalizált szorongás a diagnózis..szerintetek jó akkor ha mondjuk segítek neki öltözködni meg megcsinálom hullámosra a haját(azt mindig is akart)? egyenlőre nem közlöm vele hogy tudok róla csak akkor jobban kell rájuk figyelnem..vagy szobát cserélni?
egy szobában lakik öcsémmel
1. Akár felkeresheted a dokit és megkérdezheted tőle mit javasol, mivel segíthetnél
2.
Terápia
Farmakoterápia
A szorongás oldására évtizedekkel korábban a barbiturátokat és a meprobamátot (Andaxin) használtuk. Erős szedatív hatásuk, kifejezett addikciós potenciáljuk, kifejezett toxicitásuk (suicid veszély!), enzimindukciós hatásuk miatt ezek a szerek egyértelműen elavultak, a korszerű anxiolitikus terápiában nincs helyük.
A kis dózisú neuroleptikumok (pl. Tisercinetta) adása műhibának tekinthető!
Az úgynevezett kispotenciálú benzodiazepineket ma már csak az akut szorongásfokozódások kezelésére használjuk. Szükség esetén, átmenetileg, altatóként is alkalmazzuk őket és rokonvegyületeiket (zolpidem, zopiclon).
Ma a hosszabb távú kezelésre a nagypotenciálú benzodiazepineket (alprazolam (Xanax), clonazepam (Rivotril) -- a szerk.) használjuk. Ezek hatékonysága egyértelműen igazolt. Hátrányuk a szedatív mellékhatás, a memóriakárosítás, a pszichomotoros és a kognitív funkciók romlása, az alkohollal mutatott kedvezőtlen interakciók, az időnkénti, úgynevezett rebound effektus és a dependencia. A hosszabb terápia megszakításakor a betegek 15-30%-ában jelentkeznek megvonásos tünetek. Ezért néhány hónapon túli alkalmazásuk megfontolandó, különösen, ha az anamnézisben pszichoaktív szer abúzusa, illetve függőségi szindróma mutatható ki.
Érdekes módon a hazai piacon már régóta jelen van egy, a típusos benzodiazepinektől eltérő szerkezetű szorongásoldó, a tofisopam, amely eredeti magyar vegyület. Szórványos adatok szerint hatékony alternatívát jelenthet a szorongás kezelésében, azonban még további klinikai vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy elfoglalja pontos helyét a terápiás palettán.
Az utóbbi években hazánkban is piacra került az azapiron származékok közé tartozó, 5-HT1A receptor agonista hatású buspiron (Spitomin). A szer a benzodiazepinekkel (pl. Xanax, Rivotril -- a szerk.) ellentétben nem befolyásolja a GABAerg aktivitást, anxiolitikus hatása feltehetően a limbikus rendszer szerotonerg aktivitásának csökkentésén alapul.
A benzodiazepinekkel szemben a buspiron előnye, hogy nem szedatív, a pszichomotoros teljesítményt és a memóriát nem rontja, alkohollal nem lép interakcióba és hosszú távú adagolás esetén sem alakul ki függőség vele szemben. Hátránya, hogy az anxiolitikus hatás csak bizonyos latenciaidő (2 hét?) után alakul ki.
A többi szorongásos zavarban jó eredménnyel alkalmazható SSRI-k az eddigi vizsgálatok tanúsága szerint a GAD kezelésében kevésbé hatékonyak.
GAD esetében is hosszú, hónapokig tartó, folyamatos kezelésre kell felkészülnünk, a gyógyszer kiválasztásánál ezt mindenképpen szem előtt kell tartanunk.
17 éves nem hiszem hogy ne tudna egyedül öltözködni
Ne bánj úgy vele mint egy idiótával.Azzal nem segítesz rajta
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!