Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Simon vezetéknév honnan ered?

A Simon vezetéknév honnan ered?

Figyelt kérdés
Hallottam már sokféle elméletet, hogy lehet: zsidó, német, magyar, de akár tót eredetű is. Nos a zsidót én kizárnám mivel római katolikus családból származom akik gyakorolták a hitüket, templomba járó emberek voltak. Persze ennyiből nem lehet megállapítani a családom eredetét. Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy a legtöbb Simon honnan származik? Még annyit hozzátennék, hogy Miskolc-Diósgyőri család, ha esetleg van köztetek innen származó Simon annak külön örülnék. :)
2014. márc. 13. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Simon


Típusa Apanévi eredetű, magyar családnév.


Változatai Simon 38 324, Simón, Símon, Simony 27, Schimon; Simom. Más változatokkal együtt összesen: 38 535.


Eredete Végső forrása a bibliai héber @w[m` (Sheem ohn [Simon]), amelynek a jelentése ’hallani’ vagy ’jó hírnév’ volt. A tizenkét apostol egyikeként került be a Martyrologium Romanumba (a Római Katolikus Egyház szenteket és boldogokat fölsoroló könyvébe). Gyakori keresztnévvé vált, Magyarországon már az Árpádok korában igen kedvelt név volt. A sűrűn használt keresztnevekből természetes úton igen gyakori apai családnevek lettek. Ennek jelentése ’Simon nevű személy fia, leszármazotta’.


Elterjedtsége Általánosan elterjedt, de a Dunán túl és a nyelvterület északi, északkeleti részében, valamint Erdélyben gyakoribb.

2014. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. márc. 13. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Zsidó erdetű.
2014. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó kommentelő: [link] ő is Simon mégsem zsidó, és ahogy leírtam római katolikus család...
2014. márc. 13. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező! A simon név (családnév) zsidó eredetű. Hogy az adott családok milyen eredetűek, az változó lehet.

De legtöbbször a felmenők között, igen, található zsidó származású. Az én ismeretségi körömben pl minden Simon vezetéknevű vállaltan zsidó ember (2 neológ+1 ortodox).

2014. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem. köszi a választ!
2014. márc. 13. 19:33
 7/8 Czermanek ***** válasza:
38%
A Simon név Bissau-Guineából ered és azt jelenti, hogy Derdák.
2014. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
78%

62%-os, ha olyan nevet látsz mint Simon Peres, ott a Simon a keresztnév! Igen, gyakori név a zsidóknál. De mint keresztnév.

Mint vezetéknév, úgy van ahogy azt az első válaszoló leírta. És minden zsidó-keresztény kultúrájú nemzetnél gyakori vezetéknév. Nem mondható meg, hogy magyar Simon, szlovák vagy cseh Šimon, orosz Szemjon, román vagy bolgár Simeon, német vagy osztrák Schimon.

2014. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!