Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi alapján lehet felkutatni a...

Mi alapján lehet felkutatni a családfámat?

Figyelt kérdés
Helló!Nem rég kezdtem el érdeklődni ez iránt és érdekelne,hogy mi alapján lehetne felkutatni őseimet,hogyan?Hogy lehetne megtudni,hogy milyen családból származom,esetleg az őseim foglalkozását is stb..

2013. jan. 4. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Legidősebb rokonokat kérdezd végig hogy milyen nevekre emlékeznek, aztán utánanézhetsz levéltárakban, vagy ha vallásosak akkor kit kereszteltek meg, mert ott is nyilván vannak tartva a szülők..
2013. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

templomok, levéltárak, marhára macerás


és igen, az idősebb rokonokat addig faggasd minden ilyenről amíg élnek, és amíg agyilag frissek, mert később nem pótolhatod (én tudom, sajnos későn álltam neki, pedig engem is érdekel)


aztán találhatsz itt adatokat, anyakönyveket:

[link]

2013. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,(lehet,hogy ez szőke kérdés)de ha elmegyek egy levéltárba akkor ott mit kérdek vagy mit keresek?év alapján vagy név alapján?országos vagy elég csak megyei levéltárhoz fordulni?és nem ismertek valami online honlapot,amely minden adatot magába foglal,minden anyakönyvi kivonatot és más adatokat?és az olyan emberek akik a háborúban tüntek el?
2013. jan. 4. 12:55
 4/4 anonim válasza:
Kb. 1 éve engem is érdekelt a dolog, valahogy fellángolt bennem az ötlet. Elkezdtem kutakodni, de nem jutottam messzire. Ezek a levéltáras, önkormányzatis válaszok elméletben működnek, de hidd el...Komoly szakértői és kutatási múlt kell ahhoz, hogy pontos adatokat kapj és ne keveredj el, valamint egyáltalán megtaláld, amit akarsz. És sok helyen nem is segítenek neked ebbe. Így fel is adtam. Felkerestem egy családfakutatásra specializálódott csapatot. Ha beírod a gugliba a kulcsszót, az első oldal az övék. Megkeresed őket, megírod mit szeretnél, ők pedig e-mailben küldenek neked több árajánlatot (Ingyen). Én 3 ajánlatot kaptam (3 különböző kutatásra). De ahhoz, hogy megkapd az eredményt száz évekre visszamenőleg, az 150-200 ezer forint. Ami soknak tűnik, de amilyen munka ez...Szerintem megéri. Engem annyira nem tüzelt fel a dolog és nem akartam ennyit kiadni érte 21 évesen...De egy próbát szerintem megér, ha nagyon "izgat" a dolog.
2013. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!